کاربر گرامی  خوش آمدید ... 

تحقیق مقاله چاپ افست

مشخص نشده
مشخص نشده
12
word
279 KB
11544
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله چاپ افست

  چاپ افست توسط دستگاهای اتوماتیکی انجام می شود . این دستگاهها بزرگ بوده وعمدتا قیمتهای بسیار بالای دارند .هر چند هر روزه دستگاهای مدرن تر با کیفیت چاپ بهتری به بازار عرضه می شود .توسط این دستگاها میتوان کار را با هر تعداد رنگ چاپ کرد . امروزه ماشین های چاپ 9رنگ  نیز در بازار وجود دارد.که کارهای هنری را با کیفیت بسیار بالای چاپ می کند .

   

  در ایران اکثر چاپخانه ها از ماشین چاپ 4 رنگ استفاده می کنند. 

  (تصاویر در فایل اصلی موجود است)

   

  برای چاپ افست باید مراحل زیر را انجام بدهید : 

  1)طراحی طرح مورد نظر (در این جا فرض را بر این می گیریم که کار چهار رنگ می خواهد چاپ شود)وقتی می گوییم چاپ چهار رنگ منظور این نیست که فقط در طرح چهار رنگ وجود دارد .بلکه رنگهای موجود در طرح ترکیبی از همان چهار رنگ اصلی ( Cyan , Magenta , Yellow , blacK )  هستند . پس می توانید تعداد رنگهای ترکیبی زیادی در طرح داشته باشید مثل صورتی، بنفش ، قهوه ای ،و... بعد از انتخاب گزینه CMYK برای فایل ایجاد شده  میتوان از پالت Channels تعداد کانالهای رنگ را مشاهده کرد . 

  همین جا یه نکته ای رو که خودم تجربه کردم بهتون بگم انتخاب رنگ درچاپ خوب طرح خیلی مهمه  سعی کنید از رنگهای کدر برای زمینه کاری که توش ریزه کاری دارید مثل متن  استفاده نکنید . اگر مجبور به انتخاب یه همچین رنگی بودید از فونتهای خواناتر استفاده کنید . یه نکته دیگه اینکه از اطراف کادر  همیشه چند میلی متر به داخل فاصله بزارید تا موقع برش 

  قسمتی از متن یا طرح حذف نشه . 

  2) خوب حالا فرض می کنیم طرح آماده شده فایل JPG یا TIF  اونو می سازیم . البته  طرح رو نیز با فرمت اختصاصی  نرم افزار ذخیره کنید . 

  3)برای چاپ کار طراحی شده باید فرم چاپی ایجاد  کنیم .یعنی یک طرح به تنهای چاپ نمیشه بلکه همراه طرحهای دیگه در یک فرم چیده شده و برای چاپ آماده می شه .در اینجا نوع کار هم خیلی مهمه برای چاپ یه ست اداری سربرگ، فاکتور ،کاغذ یاداشت ،پاکت نامه و...در یک فرم چیده میشوند چرا که باید بر روی کاغذ چاپ شوند .اما فرم مربوط به کارت ویزیت ، بروشور ،فولدرو... بر روی کاغذ مقوا گلاسه چاپ میشوند .وبرای جعبه کالاها عمدتا از مقوای پشت طوسی استفاده می شود که ضخامت بیشتری دارد .  

   

   

  4) ابعاد فرم های چاپی متفاوت هست وبه تعدادو ابعاد  کارهای طراحی شده شما بستگی مثلا : 

  35*50 - 25*35  -44*60  - 50*70   ابعاد های متداول فرم های چاپی هستند . 

  نکته :گاهی وقتا یک کار خودش یه فرم میشه مثل پوستر یا جلد کتاب ومجله . 

  شکل زیر نمونه یک پوستر چاپ شده با کاغذ گلاسه میباشد. 

   

   

  5) یک فایل با ابعاد های گفته شده در بالا ایجادمی کنیم .کارهای طراحی شده راکه با فرمت TIF ذخیره کردیم  به درون آن منتقل می کنیم(فرمت TIF از کیفیت بیشتری برخورداراست تا JPG ) 

  کارها را کنار هم می چینیم دراین هنگام باید دقت داشته باشید برای خط برش بین کارها فاصله بگذارید . (تقریبا 3 میلی متر) از قسمت بالای کار نیز 1.5 تا 2 سانتی متر فاصله بگذارید که در اصطلاح به آن لب پنچه گفته می شود . سعی کنید فرم را با کار پر کنید وجای خالی روی آن باقی نگذارید (برای استفاده بهینه از هزینه انجام شده .) 

  نکته : نرم افزار Corel DRAW امکانات ویژهای برای چیدن فرم دارد . 

  6) فرم چاپی را با فرمت TIF ذخیره کرده و این فایل را روی CD کپی کنید . 

  7) حالا باید از روی فرم چاپی فیلم تهیه کنید . به مکانهای که این خدمات را عرضه می کنند 

  لیتوگرافی گفته می شود .در لیتوگرافی از روی فرم شما توسط دستگاه Image setter فیلم 

  تهیه می شود برای هر کانال رنگ یک فیلم برای یک فرم چهار رنگ چهار عدد فیلم به ابعاد فرم چاپی تهیه می شود .در فتوشاپ از طریق پالت channela می توانید تعداد کانالهای رنگ را ببینید. 

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله چاپ افست

  1. فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله چاپ افست, مقاله در مورد تحقیق مقاله چاپ افست, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله چاپ افست, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله چاپ افست, تحقیق درباره تحقیق مقاله چاپ افست, مقاله درباره تحقیق مقاله چاپ افست, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله چاپ افست, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله چاپ افست
امتیاز کاربران: 

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول