کاربر گرامی  خوش آمدید ... 

تحقیق مقاله رایگان باسیلوس آنتراسیس

مشخص نشده
مشخص نشده
2
word
89 KB
16353
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان باسیلوس آنتراسیس

  باسیلوس آنتراسیس یک باکتری گرم مثبت و عامل بیماری سیاه زخم می‌باشد. لویی پاستور برای اولین بار این عامل را در گوسفندها مشاهده کرد و پس از چند سال توانست واکسن آن را تهیه کند. باسیلوس آنتراسیس هوازی-بی هوازی اختیاری است.

   

  ساختار باسیلوس آنتراسیس

  باسیلوس آنتراسیس دارای شکل خاصی است آنها باسیل‌های نامتحرک با انتهای صاف هستند زمانی که از خون جدا می‌شوند دارای کپسول هستند ولی در محیط کشت هیچگاه کپسول ندارند. برروی محیط کشت کلنیهای نسبتا بزرگ نامنظم ومسطح ، بدون همولیز وخاکستری رنگ است در خون معمولاً فاقد اسپور هستند ولی در شرایط هوازی در مجاورت سرم و co2 تولید اسپور می‌کنند اسپور این باکتری به صورت بیضی و تقریباً مرکزی است. اسپور با سیلوس آنتراسیس به فنول ۱۵٪ تا ۱۵ روز مقاوم است و ۶۰ درجه سانتی گراد را ۳ دقیقه تحمل می‌کند و حتی حرارت مرطوب را تا سه ساعت تحمل می‌کند. اسپور شدیداً نسبت به پنی سلین‌ها حساس است.

   

  رنگ آمیزی اسپور برای باسیلوس آنتراسیس

  کپسول این باکتری بر خلاف دیگر باکتری‌های پروتئینی است و پلیمری از اسید گلوتامیک می‌باشد.

    بیماریزایی

  باسیلوس آنتراسیس از طریق تولید سم یا زهرابه به میزبان حمله می‌کند بطور دقیقتر بیماریزایی باسیلوس آنتراسیس به دو عامل مربوط است: کپسول و زهرابه. به این ترتیب که کپسول باکتری را در برابر بیگانه خوارها و فاگوسیت‌ها و سایر عوامل دفاع غیر اختصاصی بدن محافظت می‌کند و زهرابه یا سم از سه جزء مهم پروتئینی تشکیل شده‌است.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان باسیلوس آنتراسیس

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان باسیلوس آنتراسیس, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان باسیلوس آنتراسیس, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان باسیلوس آنتراسیس, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان باسیلوس آنتراسیس, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان باسیلوس آنتراسیس, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان باسیلوس آنتراسیس, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان باسیلوس آنتراسیس, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان باسیلوس آنتراسیس
امتیاز کاربران: 

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول