کاربر گرامی  خوش آمدید ... 

تحقیق مقاله رایگان هپاتیت B چیست ؟

مشخص نشده
مشخص نشده
2
مشخص نشده
34 KB
18950
قیمت: ۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان هپاتیت B چیست ؟

  کبد عضوی است که در بسیاری از فعالیتهای حیاتی بدن ، مانند مقابله با عفونت ها ، متوقف کردن خونریزی، پاک کردن خون از سموم و داروها ، و ذخیره انرژی در بدن نقش دارد .

   

  هپاتیت یک بیماری است که کبد را متورم کرده و فعالیتهای آن را مختل میسازد . این بیماری به علتهای مختلفی ایجاد میشود . یکی از این علتها آلودگی به ویروس هپاتیت B است.
   

  نشانه های هپاتیت B

   

  آ لودگی به ویروس هپاتیت B به سه حالت متفاوت ممکن است دیده شود.
   
  هپاتیت حاد:در این حالت بیمار پس از یک دوره مقدماتی با نشانه های مانند تب ، سرما خوردگی، تهوع ، استفراغ ، و درد شکم دچار زردی می شوند.
   
  اولین عضوی که زردی در آن مشاهده می شود. سفیدی چشم ها است . بطور معمول خود به خود بهبود می یابد . و پس از شش ماه خون از ویروس پاک می شود. و فقط 10% -5% بیماران بالغ ممکن است آلودگی مزمن شود.
   

  هپاتیت مزمن :

   

  در این حالت ، نشانه ها بسیار غیر اختصاصی است . شایعترین نشانه هپاتیت مزمن ، ضعف و خستگی طولانی است . گاهی ممکن است زردی خفیف یا خارش وجود داشته باشد . با پیشرفت بیماری ممکن است نارسایی کبد بروز کند . این افراد باید تحت نظر پزشک قرار گیرند . و در صورت نیاز ، دارو درمانی شوند.
   

  آلودگی بدون علامت :

   

  در این حالت ، فرد بدون هیچگونه نشانه بالینی و یا آزمایشگاهی بیماری کبدیس ویروس هپاتیت را در خون خود    دارد .و می تواند آن را به سایرین انتقال دهد .آین افراد به درمان دارویی نیاز ندارند ، ولی خطر ابتلا به حالت مزمن هپاتیت در آنان زیاد است  و باید هر 6 ماه یکبار توسط پزشک بررسی شوند.
   

   

   
  بیشترین موارد آلودگی به هپاتیت B بدون نشانه ، است بنابراین بهترین روش تشخیص بیماری ، آزمایش خون از    نظر وجود ویروس هپاتیت B است
   
   

  راه های انتقال هپاتیت B

   

  آلودگی به هپاتیت B بطور عمده در نتیجه تماس با خون و ترشحات جنسی آلوده ، به روشهای زیر صورت            می گیرد:
   
  تولد از مادر آلوده به هپاتیت B،
  تماس جنسی حفاظت نشده با افراد آلوده ،
  استفاده مشترک از ابزار آلوده تیز و برنده نظیر سوزن و سرنگ ، تیغ اصلاح و مسواک.
  تزریق مکرر خون یا فرآورده های آلوده ( امروزه کنترل خون های اهدایی ، احتمال آلودگی از این طریق را بسیاراندک نموده است )  .
  دیالیز با وسایل آلوده و پیوند اعضای آلوده ،
  خالکوبی ، حجامت ، سوراخ کردن گوش ، خدمات پزشکی و دندانپزشکی در محل های نامطمئن و آلوده یا هر اقدامی که منجر به سوراخ شدن پوست با وسایل آلوده و غیر استریل شود . 
   

  هپاتیت B از طریق دست دادن ، در آغوش گرفتن ،بوسیدن و نشستن در کنار فرد آلوده وسایر تماسهای معمول  منتقل نمی شود و حضور افراد آلوده در محیط های کار و اجتماع بلا مانع است .

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان هپاتیت B چیست ؟

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان هپاتیت B چیست ؟, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان هپاتیت B چیست ؟, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان هپاتیت B چیست ؟, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان هپاتیت B چیست ؟, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان هپاتیت B چیست ؟, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان هپاتیت B چیست ؟, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان هپاتیت B چیست ؟, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان هپاتیت B چیست ؟
امتیاز کاربران: 

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول