کاربر گرامی  خوش آمدید ... 

تحقیق مقاله خواندن داده ها به فرمت XML و نمایش آن ها به وسیله Data List

مشخص نشده
مشخص نشده
17
مشخص نشده
82 KB
20723
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله خواندن داده ها به فرمت XML و نمایش آن ها به وسیله Data List

  XML امروزه بعنوان یکی از کاربردی ترین روشهای حفظ و انتقال داده ها به شمار می رود.

   فرمت ساده آن، متنی بودن و همخوان بودن با سایر استانداردها، نرم افزارهای کاربردی امروزی و آینده را بیش از پیش به سوی خود سوق می دهد. در دنیای برنامه های تحت وب XML بعنوان یکی از روان ترین و ساده ترین روشها برای حفظ اطلاعات و یا انتقال اطلاعات ( WebSrvices ) به کار می رود. امروزه اکثر سایتهای اینترنتی بویژه آنها که برپایه NET. بنا شده اند، برای آن دسته از داده های دینامیکی خود که رکوردهای نه چندان زیادی را شامل می شوند از XML استفاده می کنند.

  XML یک سیستم ذخیره اطلاعات است که می توان در زمینه های مختلف تعمیمش داد. شما فقط سعی کنید مکانیزم کاری و کاربرد XML رو درک کنید. درک مطالب و مباحث کمک زیادی به شما در برنامه نویسی میکند پس مثالهای موجود در مقاله را با دقت بخوانید.

  ایجاد یک پایگاه داده بویسله XML

  XML  امروزه بعنوان یکی از کاربردی ترین روشهای حفظ و انتقال داده ها به شمار می رود. فرمت ساده آن، متنی بودن و همخوان بودن با سایر استانداردها، نرم افزارهای کاربردی امروزی و آینده را بیش از پیش به سوی  خود سوق می دهد. در دنیای برنامه های تحت وب XML  بعنوان یکی از روان ترین و ساده ترین روشها برای حفظ اطلاعات و یا انتقال اطلاعات ( WebSrvices )  بکار می رود. امروزه اکثر سایتهای اینترنتی بویژه آنها که برپایه NET.  بنا شده اند، برای آندسته از داده های دینامیکی خود که رکوردهای نه چندان زیادی را شامل می شوند از  XML  استفاده می کنند.

  به XML به عنوان یک پلیگاه داده نیز می توان نگریست. در یک فایل XML  بمانند سایر پایگاههای داده نظیر SQL Server ، Access و ... می توان براحتی بر روی رکوردهای خاص Query  گرفت و یا داده های موجود را اصلاح کرد.

  در این مقاله سعی بر آن است تا استفاده از XML  بعنوان پایگاه داده بصورت بسیار ساده ای مورد بحث قرار گیرد. بعنوان مثال فرض می کنیم که می خواهیم اطلاعات کتابهای مختلف را در یک صفحه aspx  نمایش دهیم. برای این منظور در ابتدا به Database  مربوط به اطلاعات کتابها نیاز

   

  داریم. از آنجا که قصد استفاده از XML  را داریم به ایجاد یک پایگاه کوچک به فرمت XML  می پردازیم. در XML  نیز مانند سایر پایگاههای داده می توانیم از Table  استفاده کنیم. پس یک Table  با نام Books  ایجاد می کنیم که فیلدهای آن مطابق زیر می باشد.

  Title  |  Abstract  |  Link  |  Image

  از آنجا که XML دارای یک فرمت متنی می باشد لذا در هر ادیتور متنی می توان به ایجاد یک فایل XML  پرداخت. Visual Studio .NET  خود دارای بهترین ادیتور برای XML  می باشد اما اگر قصد فارسی نویسی در XML  را دارید MS Word 2003  پیشنهاد می شود هرچند که در ادیتور VS.NET  نیز می توان داده های فارسی در XML  درج کرد.

  در این مقاله به ایجاد فایل XML  در محیط  VS.NET  می پردازیم. برای این منظور از منوی File  گزینه New  و بعد File  را انتخاب کنید. به این ترتیب یک فایل XML  خالی در اختیار شما قرار می گیرد.  در اینجا می بایست پایگاه داده مان را نامگذاری کنیم. برای این منظور یک المان با نام دلخواه به آن اضافه می کنیم در اینجا نام پایگاه داده را DataBook  می گذاریم به صورت زیر عمل می کنیم.

   

   

   

  خوب پس تا اینجای کار یک پایگاه داده بنام DataBook  داریم حال باید Table مورد نظر را به این پایگاه داده اضافه کرد. نام Table  را Books  انتخاب کرده و بصورت زیر عمل می کنیم.

  Table مورد نطرمان همانطور که گفته شد دارای چهار فیلد Title ،Abstract ،Link ،Image  می باشد که بصورت زیر به Table  اضافه می شود.

   

   

     

             

                  

    

                                                              

   

  خوب در اینجا Table  مورد نظر ما آماده شده است. اگر عادت به مشاهده Table  بصورت معمول آن دارید کافیست در پایین صفحه ادیتور XML  که در VS.NET  باز کرده اید بر روی گزینه Data  کلیک کنید.  حال Table  مورد نظر را بصورت همان Table هایی که قبلا" در SQL Server و Accsess  و ... دیده اید مشاهده می کنید. حال کافیست اطلاعات مورد نظر کتابهایمان را وارد کنیم. چند رکورد بصورت دلخواه به این Table  اضافه کنید. حال اگر در پایین صفحه گزینه XML  را انتحاب کنیم اطلاعات وارد شده را به فرمت XML  مشاهده می کنیم.

   

  فرض می کنیم Database  و Table  مورد نظر ما آماده شده است قدم بعدی نحوه خواندن اطلاعات مربوط به کتاب ها می باشد که در قسمت دوم این مقاله به آن می پردازیم.

  و اکنون مثالی دیگر:

  من یک فایل در آدرس "C:\Data1.XML" دارم با محتوای زیر:

   

  AraSoft

  18

  Male

  حال لازمه که این اطلاعات که شامل اسم ، سن و... من هست در برنامه استفاده کنیم.پس ابتدا Namespace مورد نظر " System.Xml " رو به برنامه اضافه کرده و Imports System.Xml ... استاد میکنید.

  و در قسمت مورد نظر کد مربوط رو مینویسیم:

  Dim Reader as XMLNodeReader

  Dim DC as New XMLDocument

  Dim NickName, Sex as String

  Dim Age as Long

  DC.load ("C:\Data1.Xml")

  Reader = New XMLNodeReader (DC)

  Do until Reader.EOF

          Reader.Read

          Select Case Reader.LocalName

                  Case "Name"

                          If Reader.IsStartElement then

                                  Reader.MoveToElement

                                  If Not Reader.Value.Trim = Nothing then

                                          MSGbox (Reader.Value)

                                  End IF

                          End If

                  Case "Age"

                          If Reader.IsStartElement then

                                  Reader.MoveToElement

                                  If Not Reader.Value.Trim = Nothing then

                                          MSGbox (Reader.Value)

                                  End IF

                          End If

                          Case "Sex"

                          If Reader.IsStartElement then

                                  Reader.MoveToElement

                                  If Not Reader.Value.Trim = Nothing then

                                          MSGbox (Reader.Value)

                                  End IF

                          End If

          End Select

  Loop

  حالا ما یک XML داریم و یک کد که از این اطلاعات استفاده میکند.شما کافیست از کد به این برسید که XML در چه حیطه ای است و کجا به درد می خورد، به راحتی میتوانید تمام مباحث XML را یاد بگیرید.

  در مثالهای قبلی آشنایی کوچکی از XML پیدا کردیم.برای آموزش روش استفاده از XML بهتراست که آشنایی مختصری با XML پیدا کنید.

  اکثر افرادی که قصد یادگیری XML را دارند، نمی توانند XML را خوب بفهمند. شما سعی کنید XML را یک سیستم ذخیره اطلاعات بدانید.تا بعدبا یادگیری قسمتهای بعدی XML با کاربردهای XML آشنا شوید و راحتتر بتوانید به صورت حرفه ای از آن استفاده کنید.البته این را یادآوری کنم که من فقط قصد آشنا سازی خوانندگان مقاله را با XML دارم نه آموزش کامل XML.

  XML برای خود یک دستور نگارشی و املایی دارد. شما در حین یادگیری عبارتهای XML با آن آشنا می شوید.

  تگها:

  شما با عبارتهای HTML یا همان TAG ها آشنا هستید  <تگ>  در XML از همان تگها استفاده می شود ولی نکته مهم اینجاست که XML به شدت به حروف کوچک و بزرگ حساس است پس اگر شما تگ ابتدای خودتان را به این صورت نوشتید باید تگ پایانی را هم بدین صورت بنویسید .

   

  اعلان شروع فایل XML:

  فایل XML با یک اعلان شروع می شود که باید در اولین خط باشد (کاملا اختیاری):

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله خواندن داده ها به فرمت XML و نمایش آن ها به وسیله Data List

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  http://www.persianblog.com

  http://www.shahabfar.com

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله خواندن داده ها به فرمت XML و نمایش آن ها به وسیله Data List, مقاله در مورد تحقیق مقاله خواندن داده ها به فرمت XML و نمایش آن ها به وسیله Data List, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله خواندن داده ها به فرمت XML و نمایش آن ها به وسیله Data List, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله خواندن داده ها به فرمت XML و نمایش آن ها به وسیله Data List, تحقیق درباره تحقیق مقاله خواندن داده ها به فرمت XML و نمایش آن ها به وسیله Data List, مقاله درباره تحقیق مقاله خواندن داده ها به فرمت XML و نمایش آن ها به وسیله Data List, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله خواندن داده ها به فرمت XML و نمایش آن ها به وسیله Data List, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله خواندن داده ها به فرمت XML و نمایش آن ها به وسیله Data List
امتیاز کاربران: 

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول