کاربر گرامی  خوش آمدید ... 

تحقیق مقاله طریقه عملکرد در ویندوز XP

مشخص نشده
مشخص نشده
19
مشخص نشده
76 KB
23086
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله طریقه عملکرد در ویندوز XP

    روش کار در ویندوز xp متفاوت از روشهایی است که در نسخه های قبلی ویندوز بکار گرفته می شدند.این تفاوت بیشتر ناشی از تلفیق ویندوز با اینترنت می باشد .اگر با شبکه world wide web  کار کرده باشید متوجه تشابه پنجره ها ونوار ابزار انها با حالت پنجره هایی که در برنامه های کاوشگر شبکه وب بکار می روند خواهید شد. در واقع ویندوز راهی برای اشنایی بیشتر و دسترسی اسانتر به شبکه های جهانی خصوصا اینترنت می باشد.     در فصول اول طریقه استفاده منوی شروع و خط کار نما شرح داده شد .همچنین در رابطه با چگونگی انتخاب و بکار بردن گزینه ها ودکمه های این اجزا از ویندوز مختصرا توضیح داده شد. در این فصل کمی به جزییات وارد شده و به شرح عملکرد ابزارهای مختلف مانند windows explorer ,my computer ویا روشهای باز کردن وبستن  برنامه ها و پرونده ها و از این قبیل پرداخته می شود.

  آشنایی با پنجره ها ((کامپیوتر من))1

    از طریقه پنجره My Computer کامپیوتر من میتوانید محتویات درایوها و یا پوشه های مورد نظرتان را مشاهده کنید.اگ بر روی نشانه کامپیوتر من از روی میز کار دبل کلیک کنید, پنجره ان باز می گرددکه در ان نام تمامی درایوهای متصل به کامپیوتر امده اند. با دبل کلیککردن بر روی نام درایوها مورد نظرتان , پنجره دومی باز می گردد که می توانید در ان نام تمامی پوشه ها و پرونده های ذخیره شده بر روی ان درایو را مشاهده کنید و همین طور با کلیک کردن بر روی نام پوشه مورد نظرتان ازاین درایو \,پنجره ی دیگری باز می گرددکه در ان محتویات پوشه ی انتخاب شده نمایش داده می شوند و بلاخره اگر در این پنجره ها بر روی مثلا نام یک پرونده اجرایی کلیک کنید ,پنجره دیگری باز می گرددکه در ان اجرای برنامه ی انتخاب شده را می توانید داشته باشید.

   

  1- My compute

  نشانه هایی که در پنجره کامپیوتر من مشاهده می کنید برخی مربوط به نام درایوهای  کامپیوتر شما می باشد و برخی دیگر استفاده های دیگری دارند.

  آشنایی با پنجره کاوشگر ویندوز1

    برای مشاهده محتوی درایوها و پوشه ها می توانید از پنجره کاوشگر ویندوز نیز استفاده کنید.با این تفاوت که در این پنجره از طریق یک ساختار درختی2 می توانیدبه اسامی تمام درایوها و پوشه ها و محتویات انها دسترسی پیدا کنید و نه اینکه محتویات هر جزئ را در پنجره های جداگانه ببینید.

  پنجره کاوشگر ویندوز شامل دو نیم صفحه است که در نیم صفحه سمت چپ اسامی پوشه ها و درایوهای کامپیوتر شما در یک ساختار درختی نمایش داده می شوند ونام هر پوشه یا درایوی را که از داخل نیم صفحه سمت چپ انخاب کنید محتویات ان در نیم صفحه سمت راست به نمایش در می اید.

  با توجه به اینکه در منوی View  از پنجره  Windows Explorerچهحالتی انتخاب شده باشد حالت و طریقه ی نمایش اطلاعات در نیم صفحه سمت راست به شکلهای گوناگونی می توانید انجام بگیرد.

  برای باز کردن پنجره کاوشگر ویندوز پس از کلیک کردن بر روی دکمه start از داخل منوی ان گزینه Windosws Explorer را انتخاب کنید.

   

   

   

  -Windows Explorer1

  2-hierarchial

   

   

  آشنایی با(( همجواری با شبکه))1

    یک شبکه کامپیوتری در حقیقت مجموعه و گروهی از کامپیوترهایی می باشد که هر یک به دیگری متصل بوده ومی توانند با یکدیگر به تبادل داده ها و اطلاعات بپردازندو از منابع شبکه از طریقه ویندوز می توانید از ابزار همجواری با شبکه کمک بگیرید. در پنجره این ابزار می توانید به همان شکلی که در پنجره های((کاوشگر ویندوز)) و یا ((کامپیوتر من)) به پویش2 و مشاهده محتویات درایوهای کامپیوتر خود بپردازید. به کاوش و پویش در شبکه بپردازید وبه منابع و اطلاعات موجود در شبکه دسترسی پیدا کنید.

    برای استفاده از این ابزار روی نشانه ی Network Neighborhood از روی میز کار دبل کلیک کنید. بدین ترتیب پنجره ای باز میشود که در آن نام دیگر گامپیوترهای متصل به شبکه را می توانید مشاهده کنید. همچنین اگر بر روی نشانه ی Entire Network از این پنجره کلیک کنید، میتوانید تمامی منابع متصل و موجود در شبکه مانند چاپگرها را نیز مشاهده کنید.

   

  1- Network Neighborhod

  2-browse

   

  طریقه نصب و یا حدف برنامه ها 1

    برای اضافه کردن برنامه های جدید به کامپیوتر خود ،می توانید از گزینه یا حذف برنامه ها از داخل پنجره مرکز کنترل استفاده کنید. به مراحل زیر دقت کنید:

  1-بر روی دکمه start کلیک کنید. سپس از داخل این منو گزینه Settings را انتخاب کنید.

  2-از داخل زیر منو ی آن ، گزینه مرکز کنترل را انتخاب کنید.

  3-در پنجره مرکز کنترل بر روی گزینه اضافه یا حذف برنامه ها دبل کلیک کنید.

  4- پس از قرار دادن دیسکت ویا CD برنامه مورد نظرتان در درایو ، در پنجره Install دکمه Add/Remove Properties را بکار ببرید و سپس مراحل کار را به شکلی که ان برنامه از شما در خواست می کند ادنبال کنید.

  5-اگر در پنجره فوق به زیر صفحه Windows Setup 2 وارد  شوید ،می توانید عملیات نصب و اضافه کردن و یا حذف اجزا از محیط ویندوز را انجام دهید.

  طریقه ایجاد پوشه ها

    همانطوری که می دانید ایجاد پوشه های مختلف و نگهداری پروندها ودسته بندی انها در پوشه های گوناگون در مرتب نگهداشتن محتویات دیسکت سخت کمک می کند .برای ایجاد پوشه ها در ویندوز به شکل زیر عمل کنید.

  1-در روی میز کار بر روی نشانه ی ((کامپیوتر من))دبل کلیک کنیدتا پنجره (( کامپیوتر من )) باز گردد.

  2-بر روی نام درایو یا پوشه ای که مایلید پوشه جدید را تحت ان ایجاد کنید دبل کلیک کنید تا پنجره مربوط به ان درایو یا پوشه باز گردد.

  3-حال در پنجره ای که باز شده است ، از داخل منوی File گزینه New و سپس از داخل زیر گزینه  Folder را انخاب کنید.

  4-نام پوشه جدید را وارد کرده وسپس  Enter را بزنید.

   

  1-Add/Remove Programs

  نصب ویندوز-2

   

  طریقه جستجوی پروندها و پوشه ها

    میتواتید از طریق بکار بردن ابزار Find در ویندوز ، عمل جستجو به دنبال پرونده ها و پوشه های مورد نظرتان را انجام دهید.

    استفاده از ابزار Find به شما کمک می کند تا سریعتر به محل قرار گیری پرونده یا پوشه  مورد نظرتان برسید.

  به مراحل زیر دقت کنید:

  1- از داخل منوی Start، گزینه Find و سپس گزینه File or Folder را انتخاب کنید.

  2- در گزینه ی Named، نام پرونده یا  پوشه ای که عمل جستجو به دنبال آن باید انجام گیرد را وارد کنید.

  3- از داخل جعبه ی فهرست رو به پایین look in 1 و یا با به کار برن دکمه ی Browse محلی که مایلید عمل جستجو در آن انجام شود را انتخاب کنید.

  4- حال دکمه ی Find Now را برای شروع عمل جستجو بکار ببرید

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله طریقه عملکرد در ویندوز XP

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله طریقه عملکرد در ویندوز XP, مقاله در مورد تحقیق مقاله طریقه عملکرد در ویندوز XP, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله طریقه عملکرد در ویندوز XP, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله طریقه عملکرد در ویندوز XP, تحقیق درباره تحقیق مقاله طریقه عملکرد در ویندوز XP, مقاله درباره تحقیق مقاله طریقه عملکرد در ویندوز XP, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله طریقه عملکرد در ویندوز XP, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله طریقه عملکرد در ویندوز XP
امتیاز کاربران: 

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول