کاربر گرامی  خوش آمدید ... 

تحقیق مقاله جراح قلب

مشخص نشده
مشخص نشده
7
مشخص نشده
77 KB
24760
قیمت: ۲,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله جراح قلب

  جراحی قلب شاخه‌ای از علم جراحی است که توسط جراح قلب بر روی قلب و عروق بزرگ انجام می‌شود. این جراحی غالبا برای درمان بیماری‌های ایسکمیک قلب (مثل جراحی کنارگذر شریان کرنری)، اصلاح عیوب مادرزادی قلب یا درمان بیماری‌ های دریچه‌ های قلب به‌کار می‌رود. پیوند قلب نیز یکی از اعمال جراحی قلب محسوب می‌شود.

  تخمین زده می‌شود از هر سه بزرگسال آمریکایی یک نفر مبتلا به یک یا چند بیماری قلبی عروقی باشد. در سراسر دنیا هر ساله 1/25 - 1 میلیون جراحی قلب بزرگسال انجام میشود که شایعترین عمل جراحی قلب CABG با روش مرسوم on-pump یعنی با کمک بای پس قلبی ریوی ( CPB) می‌باشد. جراحی قلب گاه با روشهای برش جراحی معمولی مانند جراحی قلب باز و گاه با روشهای درون بین مانند بازکردن عروق مسدود با بالون صورت می‌گیرد.

  جراحی یکی از شیوه‌ های درمانی در پزشکی است. در این روش معمولاً از برش برای برداشتن بخشی از بدن ) مانند کیسه صفرا، لوزه یا آپاندیس) یا بافت عفونی یا سرطانی و یا کارگذاشتن وسیله‌ای (مانند پروتز یا دریچه مصنوعی) یا دستکاری و اصلاح نقصی (مانند دوختن آنوریسم یا باز کردن رگ(  استفاده می‌شود.  به احتمال قوی جراحی همزمان با پیدایش پزشکی بوجود آمده است.
   به فردی که مهارت جراحی را دارد، جراح می گویند. او در اتاق عمل جراحی ای که در تخصصش است را انجام می دهد. جراحی ها انواع مختلفی دارند از جمله جراحی قلب، جراحی مغز و اعصاب، جراحی زنان و زایمان، جراحی زیبایی و ... که هر کدام را جراح متخصص آن انجام می دهد.
   
  قبل از شروع هر عمل پرسنل مربوطه اتاق عمل، ابزارها، دستگاه ها و بیمار را آماده می کنند. پس از آماده بودن همه چیز جراح کار خود را با همکاری تکنسین های اتاق عمل شروع می کند. در گذشته جراحی همواره با تیغ جراحی و برش موضع عمل انجام می‌شد اما امروزه روشهای جراحی پیشرفته تری مانند جراحی آندوسکوپیک، لیزر، اشعه گاما و کوتر نیز به کار می‌روند. جراح پس از اتمام جراحی نیز بر حال بیمار نظارت دارد.
  جراح در اتاق عمل لباس مخصوص را که گان نام دارد می پوشد. قبل از شروع عمل نیز دست های خود را شسته و از دستکش، کلاه و کفش استریل شده استفاده می کند. جراح باید به بیمارانش آرامش داده و اعتماد و اطمینان آنها را برانگیزد. او باید فشار کاری زیادی را تحمل کرده و تصمیمات درست و سریعی بگیرد. جراح باید دانش زیاد و عمیقی در حوزه های فیزیولوژی، بیوشیمی، پاتولوژی و آناتومی داشته باشد.
   ساعت کاری جراح معمولا طولانی و گاهی در روزهای تعطیل و شب ها می باشد. البته در ساعات غیرکاری هم باید در دسترس باشد.
  در ادامه اطلاعات کاملی در مورد وظایف، دانش و مهارت مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، بازار کار و فرصت های شغلی و میزان درآمد جراح و برخی از جراحان معروف ایرانی ارائه می شود. 
  وظایف جراح

  تشخیص

  تصمیم گیری در مورد مناسب ترین روش جراحی

  انجام جراحی بیماران

  نظارت بر بیماران پس از عمل

   مهارت و دانش مورد نیاز

  علاقه زیاد به کمک به دیگران

  علاقه و دانش در حوزه پزشکی، آناتومی و فیزیولوژی

  مهارت های ارتباطی خوب

  توانایی آرامش بخشیدن به بیماران و جلب اعتماد و اطمینان آنها

  مهارت های مدیریت و رهبری به خصوص در مورد پرسنل اتاق عمل

  توانایی تحمل فشار کاری و تصمیم گیری صحیح و سریع

  توانایی کار مطابق با بالاترین استانداردهای حرفه ای

  به روز نگه داشتن اطلاعات و مهارت های خود

  هماهنگی زیاد بین دست و چشم

  توانایی آموزش و نظارت بر کار کارکنان

   

  تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل جراحی

  فارغ التحصیلان رشته پزشکی بر حسب علاقه و توانمندی خود، می توانند برای گرفتن تخصص و فوق تخصص انواع جراحی اقدام کنند. برخی از این تخصص ها عبارتند از جراحی عمومی، جراحی پلاستیک، جراحی قلب و ...
   
   

   

   

  بازارکار و فرصت های شغلی جراح

  جراح که پزشک دارای تخصص یا فوق تخصص است، معمولا در بیمارستان ها و کلینیک های دولتی و خصوصی مشغول به کار است. البته جراحان اکثرا مطب شخصی دارند و در روزهایی از هفته در بیمارستان و کلینیک بوده و عمل های جراحی را انجام می دهند.
  در خصوص وضعیت بازارکار کار جراحان اطلاعات دقیقی در دسترس نمی باشد. اما طبق برخی گفته های غیر رسمی به نظر می رسد تعداد جراحان به خصوص در شهرهای بزرگ به نسبت بیماران موجود در حد استاندارد جهانی است. در اکثر شهرهای کوچک جراحان متبحر و متخصص یا وجود ندارد و یا بسیار کم است. بنابراین در کنار برخی از سختی های زندگی در این شهرها، فرصت شغلی زیادی در این مناطق برای جراحان وجود دارد. البته مثل هر شغل دیگر، جراحانی که دانش، مهارت و تخصص کافی و خوبی دارند، می توانند به راحتی بیماران بیشتری را درمان و به دنبال آن درآمد بالایی داشته باشند.
  لازم به ذکز است برای شغل جراحی در بیشتر کشورهای جهان فرصت های شغلی خوبی وجود دارد.

  وضعیت استخدام این شغل در برخی کشورهای جهان به شرح زیر است :
  آمریکا - پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام جراحان بین سال های2010  تا2020 ، رشد24  درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل14  درصد می باشد.
  استرالیا - در بازه زمانی5  سال گذشته میزان استخدام در این شغل رشد56.9  درصدی داشته و رشد بسیار زیاد در آینده برای آن پیش بینی می شود.
   

  میزان درآمد جراح

  درآمد جراح نسبت به پزشکان به خصوص پزشکان عمومی بالاتر است. البته نوع تخصص جراح در کنار سایر عوامل از جمله تبحر و مهارت، در میزان درآمد او موثر است. در ایران جراحان مغز و اعصاب،قلب و زیبایی نسبت به سایر جراحان درآمد بیشتری دارند. در سایر کشورهای نیز جراحی از مشاغل پردرآمد به حساب می آید.

   

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله جراح قلب

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله جراح قلب, مقاله در مورد تحقیق مقاله جراح قلب, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله جراح قلب, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله جراح قلب, تحقیق درباره تحقیق مقاله جراح قلب, مقاله درباره تحقیق مقاله جراح قلب, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله جراح قلب, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله جراح قلب
امتیاز کاربران: 

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول