تحقیق مقاله زنبور عسل

تعداد صفحات: 17 فرمت فایل: word کد فایل: 14216
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: علوم دامی - دامپروری - دام و طیور
قیمت قدیم:۸,۵۰۰ تومان
قیمت: ۶,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله زنبور عسل

  یونانیان در قدیم از عسل و موم برای تهیه انواع غذاها استفاده می کردند. بعدها، نیش زنبور برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده شد. بقراط و کنفوسیوس (فیلسوف چینی) از این روش برای درمان بیماران استفاده می کردند.

  به خاطر آگاه شدن مردم از اثرات بد داروها، مردم رو به درمان های طبیعی آوردند.

  مطب های زیادی برای درمان با نیش زنبور در چین گشایش یافت و به سرعت این روش درمانی دراروپا و آمریکای شمالی رایج شد.

  زنبور درمانی یکی از انواع آپی تراپی می باشد که در این نوع، تولیدات زنبور برای درمان به کار می رود. در این نوع درمان از گرده افشانی توسط زنبور، موم، عسل خالص و غذای مورد مصرف توسط نوزادهای زنبورها استفاده می شود.

  به طور خلاصه، زنبوردرمانی به عنوان جاشینی برای مداوای بیماران به کار می رود و بیمارانی که با داروهای شیمیایی درمان نمی شوند، رو به زنبور درمانی می آورند.

  درمان بیماری ها با نیش زنبور

  نیش زنبور به بهبود و درمان این مشکلات و بیماری ها کمک می کند:

  1- بیماری های خود ایمنی

  2- بیماری های عصبی

  3- ام اس (MS)

  4- پینه و سختی پوست

  5- آماس و ورم پستان

  6- گرفتگی عضلات

  7- زونا

  8- نقرس

   

  9- آسیب به آرنج

  10- آسیب به زردپی

  11- کمردرد

  12- دردهای مزمن

  13- اختلال اعصاب

  14- کاهش کلسترول خون

  15- روماتیسم و درد مفاصل

  16- آرتریت یا ورم و التهاب مفاصل

  17- افسردگی

  18- بیماری های پوستی

  19- دردهای قاعدگی

  20- واریس یا بزرگ شدن رگ در پاها

  21- سندرم خستگی مزمن

  22- ناتوانی های جنسی

  خصوصیات نیش زنبور

  نیش زنبور دارای ترکیبات مختلفی از قبیل: آنزیم ها، پروتئین ها و اسیدهای آمینه می باشد.

  این ماده بدون رنگ و دارای مزه شیرین و کمی تلخ می باشد. قابل حل در آب می باشد. اگر با هوا برخورد کند، تبدیل به کریستال سفید متمایل به خاکستری می شود.

  نیش زنبور دارای موادی می باشد که به سیستم اعصاب، قلب و غده فوق کلیه کمک می کند.

   

  چگونگی روش زنبور درمانی

  ابتدا قبل از شروع درمان ، باید میزان حساسیت بیمار را نسبت به نیش زنبور مورد بررسی قرار داد. این کار با استفاده از تزریق مقدار کمی نیش زنبور و توسط 1 تا 2 عدد زنبور انجام می شود.

  زنبور درمانی به این صورت است که زنبور را با استفاده از موچین یا انبرک در سطح مورد نظر از بدن قرار می دهند تا آنجا را نیش بزند. برخی افراد به جای استفاده از خود زنبور زنده، تزریق نیش زنبور را در زیر پوست ترجیح می دهند.

  نیش زنبور بعد از 15 دقیقه رها می شود و بعد آن را با استفاده از موچین برمی دارند. بین 20 تا 40 نیش باید در هر جلسه زده شود و بیمار باید 3 بار در هفته به مرکز زنبور درمانی مراجعه کند.

  درمان با نیش زنبور برای بیماران MS اثرات فوق العاده ای داشته است، از آن جمله افزایش استقامت، کاهش خستگی و همینطور کاهش تشنج و انقباض عضلات.

  احتیاط کنید:

  اگر شما دیابت، سیفلیس، سل یا آلرژی شدید دارید، از این نوع درمان استفاده نکنید.

  بیماران بعد از زنبور درمانی چه احساسی دارند؟

  آستانه ی تحمل درد ناشی از نیش زنبور در افراد مختلف، متفاوت است. معمولا بعد از چند ساعت، درد فروکش می کند. اما در برخی افراد نیز ممکن است یک هفته طول بکشد تا درد متوقف شود.

  برخی اوقات گذاشتن یخ روی محل نیش زنبور موجب آرام شدن درد ناشی از آن می شود.

  چگونه می توان فهمید که شخصی نسبت به نیش زنبور آلرژی دارد یا نه؟

  در افراد دارای آلرژی به نیش زنبور، علائم زیر دیده می شود:

  درد، حالت تهوع و استفراغ، اسهال و سرگیجه، سخت نفس کشیدن و صدای خرخر، کاهش ناگهانی فشار خون و شوک.

  آیا احتمال خطر در این درمان وجود دارد؟

  بیشتر مردم بعد از نیش زدن زنبور، درد و قرمزی محل نیش را تجربه می کنند. دیده شده است که حدود  20 درصد از افراد بعد از درمان دچار خارش، کهیر، خستگی و عصبانیت می شوند.

  در اینجا توجه شما را به برخی از علائم و نشانه های بعد از درمان جلب می کنم. لازم به ذکر است که این علائم بسیار نادر و در حدود 8/0 درصد می باشند.

  1- مرگ

  تعداد کمی از افراد به علت نیش زدن زنبور می میرند. تحقیقات نشان داده است که این تعداد به کمتر از 100 نفر در سال می رسد. مرگ به سبب وجود آلرژی شدید و یا شوک قلبی رخ می دهد.

  2- آسیب به اعصاب بینایی

  این علامت در افرادی بروز می کند که نیش زنبور در اطراف چشم و ابروی آنها وارد شده باشد.

  3- آنسفالومیلیت یا التهاب مغز و نخاع

  اگر نیش زنبور وارد سیستم عصبی شود، این عارضه به وجود می آید.

  اگر به طور ناگهانی زنبور شما را نیش زد ، چه باید کنید؟

  - هر چه زودتر به اورژانس بروید.

  - با دقت نیش زنبور را در بیاورید. حدود 2 تا 3 دقیقه طول می کشد تا تمام نیش وارد بدن شود، لذا بیرون آوردن نیش بسیار مهم است.

  - برای کاهش تورم در محل نیش، یخ بگذارید.

  - محل نیش را با آب تمیز و صابون بشویید. 

   

  این روزها شادی و نشاط نوعی خرق اجماع شده است. هر چه قدر بیشتر به دنبال یافتن آن حرکت کنی، بیشتر دست نیافتنی به نظر می رسد. اما به راستی چرا این گونه است؟

   

  آیا این درست است که به دنبال شادی اما در جاهای غلط هستیم؟ آیا شادی به این معناست که چه چیزی ، در چه زمانی و چه مقدار به دست آوریم؟  بعضی افراد معتقدند شادی چیزی شبیه عاشق شدن است، که البته شما نمی توانید امکان آن را میسر کنید. اگر این گونه است، پس چگونه شاد شویم؟ در سال 2008 کنفرانسی در سان فرانسیسکو با حضور دانشمندان، روانشناسان ، پزشکان، هنرمندان، فلاسفه  و... تشکیل شد که به بررسی این موضوع پرداختند. از نظر آنها مهم ترین عواملی که با غلبه بر آن می توان به این کیمیای خوشبختی دست یافت عبارتنداز: سد اول: پیچیدگی
  راه حل: سادگی
  افرادی که از همان اوان کودکی در دیرها و صومعه ها تحت آموزش قرار می گیرند، در مورد مزایای سادگی قطعا چیزهایی می دانند. فکر می کنید  که چرا این افراد موی سر خود را از ته اصلاح می کنند؟ پاسخ ساده است. این کار زندگی آنها را ساده تر می کند. اگر انسانها بتوانند سادگی در زندگی را درست مثل  دوران قبل از تهاجم تکنولوژی  حفظ کنند، مطمئنان نشاط و طراوت  آن زمان را نیز خود به خود احیا خواهند نمود.  چرا زمانی که یک خانواده می تواند با یک ماشین به امور زندگی خود رسیدگی کند به دنبال ماشین دوم است.  زندگی مدرن امروزی انتخاب متنوع تری را برای افراد به ارمغان آورده است اما این انتخاب متحمل هزینه های هنگفتی است.  ما اغلب کیفیت زندگی را با استانداردهای زندگی تلفیق می کنیم و بعد از مدتی این ارتباط ناپدید خواهد شد. زندگی ساده فضای بیشتری را برای شما ایجاد می کند
 • فهرست و منابع تحقیق مقاله زنبور عسل

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله زنبور عسل , مقاله در مورد تحقیق مقاله زنبور عسل , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله زنبور عسل , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله زنبور عسل , تحقیق درباره تحقیق مقاله زنبور عسل , مقاله درباره تحقیق مقاله زنبور عسل , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله زنبور عسل , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله زنبور عسل , موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله زنبور عسل
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت