تحقیق مقاله طوطی

تعداد صفحات: 6 فرمت فایل: word کد فایل: 14330
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: دامپزشکی
قیمت قدیم:۷,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله طوطی

  طوطی پرنده‌ای است  از راسته طوطی‌ سانان (Psittaciformes) که به مناسبت سهولت تقلید آوا ی آدمی قابل‌ملاحظه‌است. طوطیان عموما در نواحی گرم و رطوبی افریقا و هند زیست می‌کنند. طوطی معرب توتی و آن پرنده‌ای است سبز که به عرف آن را طوطا نامند و شکرشکن، شکرفشان، شکرمقال، شکرین‌مقال، شیرین‌زبان، شیرین‌سخن، شیرین‌تکلم، شیرین‌گفتار، خوش‌نوا و خوش‌حرف از صفات اوست.

   

  ۳۵۰گونه از پرندگان که در ۸۵ جنس طبقه بندی میشوند را راستهٔ طوطی‌ها میگویند.این پرندگان بیشتر در نواحی گرمسیری استوایی زندگی میکنند به طور عمومی در دو خانواده Cacutuidae و psittacidae قرار میگیرند. بیشتر جمعیت طوطی‌ها در مناطق حاره‌ای و همچنین در مناطق معتدل نیمکرهٔ جنوبی پراکنده شده‌است.بیشترین تنوع گونه‌ای این راسته را در آمریکای جنوبی و استرالاسیا(منطقه‌ای که شامل استرالیا و نیوزلند و جزیره‌های جنوب غربی اقیانوس آرام میشود).از ویژگی‌های مورفولوژیکی طوطی‌ها که مخصوص این راسته میباشد میتوان به نوک کج وقوی،راست قامتی شان،پاهای قوی،پاهای پنجه دار که حالت زیگو داکتیل را دارد،رنگ اکثر طوطی‌ها سبز میباشد که این رنگ با رنگهای روشن دیگر ترکیب شده و رنگ طوطی را ایجاد میکند گاهی نیز طوطی‌ها دارای چندیدن رنگ هستند.
  طوطی‌ های کاکل دار (کوکاتو ها) دارای تغییر رنگی از رنگ یکدست سفید تا یکدست سیاه را دارند. ویژگی بارز دیگر این خانواده وجود یک کاکل متحرک ازجنس پر هست در بالای سرشان میباشد.حالت دیمرفیسم جنسی خیلی کم در این‌ها دیده میشود.تنوع اندازه بالایی دارند که طوطی کوچک چرم وزنی به اندازه ۱۰ گرم و طول ۸ سانتیمتر دارد و طوطی یاقوت به عنوان بزرگترین این راسته ۱ متر طول و حدود ۴ کیلوگرم وزن دارد.
  تغذیه در طوطی‌ها بیشتر از مواد گیاهی مانند دانه،آجیل،غنچه‌ها و .... میباشد. عدهٔ کوچکی از این راسته هستند که حشرات و حیوانات کوچک را میخورند.لورینزها و لوریکت‌ها به طور تخصصی از شهد گل‌ها تغذیه میکنند .. بیشتر طوطی‌ها در درحفراتی که در درختان ویا صخره‌ها وجود دارد لانه سازی میکنند .تخم‌هایی به رنگ سفید میگذارند و جوجه‌های آشیان نشین دارند.طوطی‌ها همراه عده‌ای از کلاغ‌ها به عنوان با هوش ترین پرندگان محسوب میشوند.قدرت تقلید صدای انسان‌ها آنها را به عنوان موجودات اهلی در آورده ‌است.
  شکار طوطی های وحشی به منظور فروش آنها و همچنین به منظور تفریح، تخریب زیستگاهشان و آوردن گونه‌های که باآنها رقابت می‌کنند جمعیت ا نها را تقلیل میدهد ،به این دلیل طوطیها مورد دست آویزی بیشتری نسبت به گروههای دیگر،توسط انسان قرار گرفته‌اند. حفاظت محیط زیست اخیراً اقداماتی را جهت مراقبت از زیستگاه پرندگان زیبای در حال انقراض انجام داده‌است که این مراقبت باعث حفظ سایر گونه‌ها نیز شده ‌است .

  Sub family Microglossinae

  سیستماتیک و تکامل : -منشأ و تکامل: تنوع موجود در طوطی های آمریکای جنوبی و استرالاسیا این فرضیه را ایجاد میکند که این موجودات منشأ دارد.فسیل های بدست آمده از راسته طوطی ها بسیار کم است این باعث شده است که گمانه زنی در مورد تکامل این پرنده ها با شک و تردید انجام بگیرد هر چند که اکثر این فرضیه به واقعیت نزدیک اند. یک قطعه 15میلی متری که از منقار پایینی یک طوطی در سازند لانس کریک در دهکده ی نیوبرا در ویوسیگ پیدا شده است به عنوان فسیل پیدا شده از اولین طوطی که در دوره ی کرتاسه زندگی میکرده و چیزی حدود 70 میلیون سال عمر داشته شمرده میشد.اما تحقیقات بعدی معلوم کرد که این تکه فسیل پیدا شده بلکه احتمالاً متعلق به دایناسورهای کائگناتید(گروهی از دایناسورها که پرنده مانند نبوده ولی دارای منقاری شبیه به پرندگان بوده اند) بوده است. چیزی که امروز به عنوان یک فرضیه پذیرفته شده وجود دارد این است که راسته ی طوطی ها وخویشاوندان اجدادیشان در سومین انقراض بزرگ که در کرتاسه حدود 65 میلیون سال پیش انجام گرفته است حضور دارند.اگر چنینی باشد طوطی ها از یک جد دایناسور که شباهت مورفولوژیکی با طوطی ها داشته است تکامل نیافته اند بلکه فقط تبدیل به پرندگانی درخت نشین شده اند. اروپا اولین مکانی است که اولین فسیل طوطی درخت نشین در آن دیده شده است. این اولین تکه استخوان پیدا شده استخوانی از بال موپسیتا تانتا است که در دانمارک پیدا شده و سنی در حدود 54 میلیون سال برای آن تخمین زده میشود.آب و هوای اروپا در آن زمان حاره ای بوده است(مطابق با دوران گرم پالوئین و ائوسین).جدید ترین فسیلی که پیدا شده است سنی حدود 50 میلیون سال دارد.چند فسیل تقریباً کامل از پرندگان طوطی مانندی در انگلستان و آلمان پیدا شده است و تعدادی فسیل نیز هستند که هنوز دقیقا تشخیص داده نشده اند. من الحیث المجموع چیزی که در مورد این فسیل ها معلوم است این می باشد که این فسیل ها خویشاوندان طوطی های امروزی نیستند بلکه اجدادی هستند که در نیمکره ی شمالی تکامل پیدا کرده اند و منقرض شده اند.اینها دقیقاً حلقه های گمشده مابین طوطی های امروزی واجدادی نیستند ولی میتوان گفت که طوطی هایی هستند که همگام با طوطی ها و کوکاتو ها از خویشاوندان اجدادیشان تکامل پیدا کرده اند.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله طوطی

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله طوطی , مقاله در مورد تحقیق مقاله طوطی , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله طوطی , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله طوطی , تحقیق درباره تحقیق مقاله طوطی , مقاله درباره تحقیق مقاله طوطی , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله طوطی , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله طوطی , موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله طوطی
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت