تحقیق مقاله رایگان آداب زندگی

تعداد صفحات: 5 فرمت فایل: word کد فایل: 14403
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: سایر موضوعات
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان آداب زندگی

  ادب از فهم سرشار و ادراک حقایق سرچشمه می گیرد و بی ادبی از جهل و نادانی

     شیوه فکر کردن شما تمام ابعاد زندگی تان را تحت الشعاع قرار می دهد. اگر سعی کنید به حس درونی خود توجه کنید می توانید با الگوی فکری خود آشنا شوید و پی ببرید چگونه روی برخورد شما با موقعیت های دشوار زندگی تاثیر می گذارد. 

  چگونه با تغییر نگرش، رفتار خودمان را تغییر دهیم؟

  شیوه فکر کردن شما تمام ابعاد زندگی تان را تحت الشعاع قرار می دهد. اگر سعی کنید به حس درونی خود توجه کنید می توانید با الگوی فکری خود آشنا شوید و پی ببرید چگونه روی برخورد شما با موقعیت های دشوار زندگی تاثیر می گذارد.

  بسیاری از انسان ها پی برده اند وقتی که به واژه های درونی خود توجه می کنند، اغلب با افکاری منفی مواجه می شوند. افکاری مانند <من نمی توانم> و <اگه نتوانم چی؟> می توانند آثار منفی بر رفتار شما به جای بگذارند. این به نوبه خود، تمامی نقاط زندگی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. وقتی که تحت فشار هستیم، هورمون های به خصوصی در بدن ما تولید می شوند. اگر به ندرت تولید شوند ضرری ندارند اما چنان چه به طور دایم در بدن جریان داشته باشند ضررهای زیانباری به بار خواهند آورد. بیماری قلبی در نتیجه تولید مداوم هورمون های استرس به وجود می آید. رمز زندگی کردن بدون افکار منفی و بدون درنظر گرفتن احساسات لحظه ای، شناختن خود است. برای بیشتر افراد گام نهادن به سوی آگاهی مثبت مستلزم برداشتن قدم های کوتاه در مسیری است که انتخاب کرده اند. نکات زیر می توانند ابزار موثری در رسیدن به زندگی رضایت بخش باشند

   

   

  خوب بخوابید

  خواب راحت برای تقویت و حفظ سطح انرژی بدن، سیستم ایمنی، شفافیت ذهنی و احساسی و به طور کلی کیفیت زندگی ما حیاتی است. وقتی که حال تان خوب است عملکرد تان نیز بهتر می شود.

  اگر دوست دارید بهتر بخوابید نکات زیربه شما کمک می کنند:

  فعالیت های ذهنی را در شب کم کنید.

  برای روز بعد تان برنامه ریزی کنید.

  رایحه های آرامش بخش، نور و موسیقی می توانند بسیار موثر باشند.

  اگر مشکل خواب دارید، مکان دیگری را در منزل برای خوابیدن انتخاب کنید.

  به صدای طبیعت گوش دهید ( امواج، باد، آبشار، رودخانه، غیره )

  دارو های طبیعی مانند هومیوپاتی، گیا هان دارویی و برخی از ویتامین ها می توانند تاثیر مثبت داشته باشند ( کلسیم، ملاتونین، گل ساعتی یا سنبل الطیب قبل از خواب.)

  تمام چراغ ها را خاموش کنید.

  نکته آخر بسیار حایز اهمیت است چون به هنگام خوابیدن با چراغ روشن، تولید ملاتونین ( هورمون اصلی خواب و ترمیم سلول ها ) کاهش می یابد.

  نگرش خود را مثبت کنید

  به واژه های درونی توجه کنید. یک یا چند ورق کاغذ را به دو ستون تقسیم کرده و به مدت چند روز پیاپی در ستون سمت راست، تمامی افکار منفی را که به ذهن تان خطور می کنند یادداشت کنید. هریک از فکر ها را به صورت مثبت در ستون دوم بازنویسی کنید و این کار را در ذهن خود نیز تمرین کنید تا به صورت عادت درآید. برای مثال: < من نمی توانم این کار را امروز تمام کنم> ! به این صورت نوشته شود: <من احتمالا تا امشب بیشتر این کار را تمام می کنم.

  ارتباط برقرار کردن را بیاموزید و از به زبان آوردن چیز هایی که احساس می کنید ممکن است به احساس آزردگی، انزجار، عصبانیت و دلهره، ختم شوند، پرهیز کنید.

  رمز خودکاوی

  دست کسی را بگیرید، کمک کردن به دیگران حس خوبی به ما می دهد.

  بُعد معنوی خود تان را پیدا کنید. تحقیقات نشان داده اند افرادی که از طریق تماس داشتن با افراد روشن بین با اعتقادات شخصی و به خصوص با بُعد معنوی خود آشنا شده اند، عمر طولانی تر و زندگی بهتری دارند.

  به دیگران فرصت دهید تا دوست تان بدارند. توانایی عشق ورزیدن دوطرفه والاترین خصلت انسانی به شمار می آید. ارتباط ما انسان ها به طور کلی با این نیاز بسیار حیاتی قطع شده است و علایم این خلاء نیز احساسات حاکی از ترس (افسردگی، تنهایی، عذاب وجدان و خشم) است. بخندید و در مسایل روزمره نیز نکته ای خنده دار پیدا کنید. خندیدن عامل موثری در تقویت حالات روانی است. اگر غمگین هستید کتاب های طنز بخوانید، فیلم کمدی ببینید یا هرچند وقت یک بار از خود تان مسخره بازی در بیاورید! گاهی اوقات به خود تان فرصت دهید تا بتوانید دنیا را از دید یک کودک ببینید.

  توجه داشته باشید که رسانه های خبری اغلب اطلاعاتی را منتشر می کنند که به احساس ترس، افکار و احساسات منفی ختم می شود. وقت گرانبهای تان را صرف انجام کار های مثبتی مانند مطالعه یک کتاب مثبت، قدم زدن در طبیعت یا انجام کار های خیر کنید.

  خود تان را از <بار احساسی> که شما را از روشن بینی واقعی جدا می سازد، آزاد کنید. هر آنچه لازم دارید در اعماق وجود تان همین حالا نیز وجود دارد پس بنابراین قدرت خود تان را با پیروی کردن کورکورانه از دیگران، از دست ندهید. در عوض به خوبی هایی که هم اکنون نیز در قلب تان لانه کرده اند، اعتماد کنید. تنها با رجوع کردن به قلب تان می توانید به صورت شفاف ببینید.

  تصمیم بگیرید روز مثبتی داشته باشید

  منتقد درونی ما همان صدای واژه های درونی است که ما با خود می گوییم و از خود ایراد می گیریم؛ حس آزاردهنده یا صدای درونی که موجب می شود از خودمان و دیگران انتقاد کنیم. وقتی که می آموزیم با طبل خواسته ها و نیاز های دیگران رژه برویم، به انتقاد کردن از خودمان عادت می کنیم و نیز یاد می گیریم زمانی که آنها طبق خواسته های ما عمل نکنند و نیاز های ما را برطرف نسازند از آنها انتقاد کنیم. منتقد درونی به هنگام قضاوت خودمان و دیگران صدایش را بلند می کند. صدایی که آماده انتقاد و سرزنش کردن است. صدای اسارت ما در نفس هایمان و در نیاز های دیگران. گاه منتقد درونی، به ما احساس خودناباوری می دهد و گاه به ما اجازه می دهد تا درباره دیگران احساسات منفی و قضاوت کننده ای داشته باشیم.

  زمانی که به منتقد درونی گوش می دهیم در واقع به جنبه های منفی که ما را از خودِ برتر و نیز از دیگران دور می سازد گوش می دهیم.

  جاده زندگی

  خودِ برتر ما از آنجایی می آید که در آن خودباوری و عشق به خود وجود داشته باشد. زمانی که بتوانیم خودمان را از صمیم قلب دوست داشته باشیم و بپذیریم، قادر خواهیم بود آنهایی را که در دنیای ما نقش دارند، به عنوان شریکان راه خودسازی مان ببینیم. عشق جاده ای است که ما را به بذر خلاقیت و مکانی که بتوانیم در آن رشد کرده و بیاموزیم تا دیگران را در شادی خود سهیم کنیم، نزدیک تر می کند. ما همگی در سفر انسانیت هم سفر هستیم و بزرگترین چالش ما در مسیر راه موفقیت شخصی و نیز شغلی این است که نسبت به انسانیت خود، عشق ورزی و تقسیم با دیگران که ما را در مسیر زندگی با یک دیگر خواهر و برادر می کند، وفادار بمانیم. یک روز از هر هفته را برای خاموش کردن صدای منتقد درونی خود اختصاص دهید تا خود را از صفات منفی و قضاوت های خود آفریده ر ها سازید. به مدت ۲۴ ساعت تمام قضاوت ها و نگرش های منفی را از وجود تان حذف کنید. تنها روی جنبه های خوب زندگی خود و افرادی که به طور روزانه با آنها در ارتباط هستید تمرکز کنید. به منتقد درونی تان یک روز مرخصی دهید و با این کار یک روز کامل را با خودِ برتر، ارزشمندتر و کامل ترتان صرف کنید. 

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان آداب زندگی

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان آداب زندگی, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان آداب زندگی, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان آداب زندگی, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان آداب زندگی, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان آداب زندگی, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان آداب زندگی, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان آداب زندگی, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان آداب زندگی, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان آداب زندگی
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت