تحقیق مقاله قوز کمر و طرق مقابله با آن

تعداد صفحات: 4 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 18246
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: تربیت بدنی
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله قوز کمر و طرق مقابله با آن

  ایجاد انحنای کمر و یا قوز

  چندین عامل در بروز این وضعیت مؤثر است.

  1.  بد قرار گرفتن  وضعیت بدن بخصوص در هنگام نشستن که غالباً با سعی و کوشش در قرار دادن بدن در وضعیت صحیح اصلاح می شود.

  2.     ضعف عضلات در بیماری های عضلانی بدن

  3.     قوز که در مواردی مانند در رفتگی لگن و خمیدگی طبیعی ستون مهره ها دیده می شود.

  4.     بیماری های ستون مهره ها که به وسیله بیمار و یا پزشک قابل اصلاح نیستند.

  5.     شکستگی ستون مهره ها در اثر تصادف یا تومور

  6.     علل مادرزادی

   

  میزان شیوع این بیماری

  بر اساس علل ایجاد کننده که ذکر شد درصد شیوع آن در جامعه متفاوت است.

   

  علایم و نشانه های ابتلا به این بیماری

  برجستگی غیر عادی در ستون مهره ها همراه یا بدون انحناء جانبی ستون فقرات، درد، اشکال در راه رفتن، خستگی زودرس و در مراحل شدید بیماری ، اختلالات تنفسی و عصبی از علایم آن است.

   

  روش تشخیص این بیماری

  بهترین روش تشخیص ، معاینه دقیق توسط پزشک متخصص است. روشهای پرتونگاری (رادیو گرافیک) هم در تشخیص این معاینه کمک کننده است.

   

  طرق درمان این مشکل

  درمان قطعی بیماری مستلزم همکاری صمیمانه خود بیمار است. تغییر عادت در طرز نشستن غلط، استفاده از قوزبند،  فیزیوتراپی جهت رفع ضعف عضلات ستون فقرات که می تواند عامل ایجاد کننده باشد، از درمانهای طبی است.

  در صورتی که بیماری آنچنان پیشرفت کرده باشد که باعث بروز علائم حسی و حرکتی در اندامها، اشکالات تنفسی و یا تغییر شکل شدید ستون فقرات باشد ممکن است جراحی در درمان کمک کننده باشد.

   

  آیا می توان از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد؟

  در مواردی که علت ، وضعیت غلط در نشستن و یا ضعف عضلات باشد، اصلاح نشستن و برخاستن و تقویت عضلات ستون مهره ها به وسیله انجام نرمشهای سبک کمک کننده است.

   

  آیا بیماران مبتلا باید به نکات بهداشتی – درمانی خاصی توجه کنند؟

  طرز صحیح نشستن روی صندلی، رانندگی، خوابیدن، راه رفتن کمک کننده است. اما رعایت نکات بهداشتی، درمانی براساس علل بیشمار آن متفاوت می باشد.

  ممکن است در اثر بی مبالاتی و نادیده گرفتن دستورات پزشک در انجام ورزشهای مخصوص، استفاده نامناسب از قوزبندها ، بیماری عود یا پیشرفت نماید.

  بی علاقگی نوجوانان و دانش آموزان به نرمش و ورزش و وضعیت بد قرارگیری آنها هنگام نشستن پشت نیمکت های مدرسه بخصوص هنگام مطالعه می تواند از علل این بیماری باشد.

   

  قوز کمر، شایعترین ناهنجاری ستون فقرات است

  ۷۰ درصد ناهنجاریهای ستون فقرات ازنوع اسکرولوزیس (قوز کمر) است.

  ۷۰ درصد ناهنجاریهای ستون فقرات ازنوع اسکرولوزیس (قوز کمر) است.دکتر کیهان مزدا فوق تخصص ارتوپد گفت: شکستگی ستون فقرات و تومورهای کمری نیز بعد از ناهنجاری اسکرولوزیس جزو شایعترین ناهنجاریهای ستون فقرات به حساب             می‌ آیند.وی در مورد بیماری اسکرولوزیس افزود: بیماران اسکرولوزیس از سنین ۷ تا ۸ سالگی به دلیل خمیدگی ستون فقرات دچار مشکلات تنفسی(تورال اسکرولوزیس) و مشکلات کمری (لومبال اسکرولوزیس) شده و اغلب این بیماران درسنین ۱۲ تا ۱۶ سالگی به علت شدت بیماری با مشکلات زیادی روبه رو می‌شوند.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله قوز کمر و طرق مقابله با آن

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله قوز کمر و طرق مقابله با آن, مقاله در مورد تحقیق مقاله قوز کمر و طرق مقابله با آن, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله قوز کمر و طرق مقابله با آن, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله قوز کمر و طرق مقابله با آن, تحقیق درباره تحقیق مقاله قوز کمر و طرق مقابله با آن, مقاله درباره تحقیق مقاله قوز کمر و طرق مقابله با آن, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله قوز کمر و طرق مقابله با آن, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله قوز کمر و طرق مقابله با آن, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله قوز کمر و طرق مقابله با آن
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت