تحقیق مقاله رایگان عدد نپر - اویلر

تعداد صفحات: 3 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 18310
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: ریاضی
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان عدد نپر - اویلر

  عدد نپر - اویلر

   

   
  Leonhard Euler 1707-83

  پایه لگاریتم طبیعی (~ 2.71828)، اولین بار توسط لئونارد اولر (Leonhard Euler 1707-83) یکی از باهوشترین ریاضی دانان تاریخ ریاضیات مورد استفاده قرار گرفت. در یکی از دست خطهای اولر که ظاهرا" بین سالهای 1727 و 1728 تهیه شده است با تیتر Meditation on experiments made recently on the firing of cannon اولر از عدی بنام e صحبت می کند. هر چند او رسما" این نماد را در سال 1736 در رساله ای بنام Euler's Mechanica معرفی میکند.

   

  در واقع باید اعتراف کرد که اولر کاشف یا مخترع عدد e نبوده است بلکه سالها قبل فردی بنام جان ناپیر (John Napier 1550-1617) در اسکاتلند هنگامی که روی لگاریتم بررسی می کرده است بحث مربوط به پایه طبیعی لگاریتم را به میان کشیده است. فراموش نکنید که شواهد نشان میدهد حتی در قرن هشتم میلادی هندی ها با محاسبات مربوط به لگاریتم آشنایی داشته اند.
   
  در اینکه چرا عدد ~ 2.71828 بصورت e توسط اولر نمایش داده شده است صحبت های بسیاری است. برخی e را اختصار exponential می دانند، برخی آنرا ابتدای اسم اولر (Euler) می دانند و برخی نیز میگویند چون حروف a,b,c و d در ریاضیات تا آن زمان به کررات استفاده شده بود، اولر از e برای نمایش این عدد استفاده کرد. هر دلیلی داشت به هر حال امروزه اغلب این عدد را با نام Euler می شناسند.
   
  اولر هنگامی که روی برخی مسائل مالی در زمینه بهره مرکب در حال کار بود به عدد e علاقه پیدا کرد. در واقع او دریافت که در مباحث بهره مرکب، حد بهره به سمت عددی متناسب (یا مساوی در شرایط خاص) با عدد e میل میکند. بعنوان مثال اگر شما 1 میلیون تومان با نرخ بهره 100 درصد در سال بصورت مرکب و مداوم سرمایه گذاری کنید در پایان سال به رقمی حدود 2.71828 میلون تومان خواهید رسید.
   
  در واقع در رابطه بهره مرکب داریم :

  P = C (1 + r/n) nt

   

  که در آن P مقدار نهایی سرمایه و بهره است، C مقدار اولیه سرمایه گذاری شده،r نرخ بهره، n تعداد دفعاتی است که در سال به سرمایه بهره تعلق می گیرد و t تعداد سالهایی است که سرمایه گذاری می شود.
   
  در این رابطه اگر n به سمت بی نهایت میل کند - حالت بهره مرکب - فرمول را می توان بصورت زیر ساده کرد :

  P = C e rt

  اولر همچنین برای محاسبه عدد e سری زیر را پیشنهاد داد :

  e = 1+ 1/2 + 1/(2 x 3) + 1/(2 x 3 x 4) + 1/(2 x 3 x 4 x 5) + . . .

  یک نکته ی فوق العاده جالب: تابعی که مشتقش با خودش برابر است :

  f(x) = 0

  f(x) = ex

  لازم است ذکر شود که اولر علاقه زیادی به استفاده از نمادهای ریاضی داشت و ریاضیات امروز علاوه بر عدد e در ارتباط با مواردی مانند i در بحث اعداد مختلط، f در بحث توابع و بسیاری دیگر نمادها مدیون بدعت های اولر است.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان عدد نپر - اویلر

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان عدد نپر - اویلر, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان عدد نپر - اویلر, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان عدد نپر - اویلر, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان عدد نپر - اویلر, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان عدد نپر - اویلر, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان عدد نپر - اویلر, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان عدد نپر - اویلر, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان عدد نپر - اویلر, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان عدد نپر - اویلر
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت