تحقیق مقاله رایگان آرمادیلو

تعداد صفحات: 2 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 18661
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: زیست شناسی
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان آرمادیلو

  آرمادیلو پسنانداری است که بدنش، با قطعات سخت استخوانی (مانند زره) پوشیده شده است. در طبقه‌بندی جانوران، در همان خانواده‌ای قرار دارد که مورچه‌خوار و حیوان تنبل قرار می‌گیرند. آرمادیلو در مناطقی از آمریکای شمالی و در همه جای آمریکای جنوبی یافت می‌شود. دو گونه آرمادیلو وجود دارد که بزرگ‌ترین آن، آرمادیلوی غول‌پیکر با طولی برابر5/1 متر است.

  آرمادیلوها، انواع مختلفی از گیاهان، حشرات و جانوران کوچک را می‌خورند. آنها به خوردن مورچه‌ها و موریانه‌ها بسیار علاقه دارند، این جانوران با پاهای جلو و پنجه‌های نیرومندشان زمین را می‌کنند و مورچه‌ها و موریانه‌ها را پیدا می‌کنند و می‌خورند.

  آرمادیلوها به تنهایی یا به‌ صورت زوج یا گروه در حفره‌هایی که زیرزمین حفر کرده‌اند، زندگی می‌کنند. آنها شب‌ها برای تغذیه از لانه‌های خود بیرون می‌آیند.آرمادیلوها جانورانی ترسو هستند و هر گاه احساس خطر کنند، به سرعت به طرف لانه‌های خود فرار می‌کنند.

  آرمادیلوها، انواع مختلفی از گیاهان، حشرات و جانوران کوچک را می‌خورند. آنها به خوردن مورچه‌ها و موریانه‌ها بسیار علاقه دارند، این جانوران با پاهای جلو و پنجه‌های نیرومندشان زمین را می‌کنند و مورچه‌ها و موریانه‌ها را پیدا می‌کنند و می‌خورند.

  آرمادیلو پسنانداری است که بدنش، با قطعات سخت استخوانی (مانند زره) پوشیده شده است. در طبقه‌بندی جانوران، در همان خانواده‌ای قرار دارد که مورچه‌خوار و حیوان تنبل قرار می‌گیرند.

  آرمادیلوها می‌توانند هنگام خطر خود را جمع کنند و به صورت یک توپ در آیند. در چنین حالتی از سر و دم فقط قسمت‌های سخت آنها دیده می‌شود و به این ترتیب از خطر دشمنان در امان می‌مانند.

  بیشتر بدانید*

  با وجود پوشش سنگین بدن، آرمادیلوها می‌توانند به خوبی شنا کنند، آنها برای شناور شدن در آب، مقداری هوا می‌بلعند.

  * کوچک‌ترین نوع آرمادیلو، آرمادیلوی صورتی است که فقط 16 سانتی‌متر طول دارد.

  * پوشش سخت آرمادیلوها معمولاً از نه بند تشکیل شده است

  آرمادیلو

  آرمادیلو پستاندار بچه‌زای کوچکی است از راسته کمربندداران (Cingulata)، بالاراستهٔ بیگانه‌بندیان (Xenarthra). این جانور به‌خاطر پوشش زرهی خود معروف است.

  بدن آرمادیلو با صفحات استخوانی به‌هم‌پیوسته پوشیده شده تا به هنگام خطر بتواند به صورت گلوله توپ استخوانی درآمده از خود دفاع کند.

  فاتحان اسپانیایی قارهٔ آمریکا این جانور را آرمادیلو نامیدند که به اسپانیایی به معنی “زره‌دار کوچک” است.

  آرمادیلو پستاندار کوچک افتخاری ایالت تگزاس است.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان آرمادیلو

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان آرمادیلو, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان آرمادیلو, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان آرمادیلو, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان آرمادیلو, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان آرمادیلو, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان آرمادیلو, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان آرمادیلو, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان آرمادیلو ، موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان آرمادیلو
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت