تحقیق مقاله رایگان مرکز تحقیقات کربن

تعداد صفحات: 3 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 18758
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی شیمی
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان مرکز تحقیقات کربن

  تاریخچه

   

  عنصر کربن بطور طبیعی در تمام دنیا بصورت گسترده ا ی در اشکال مختلف کریستالی، منظم شده و بی شکل توزیع و پراکنده شده است. کربن و گرافیت در اشکال مختلف ساخته شده شان رتج مختلفی از خواص حرارتی، الکتریکی و شیمیایی را نشان می دهند که این خواص با انتخاب مواد اولیه و عملیات حرارتی که در حین ساخت بروی آن انجام می گیرد بستگی داشته و کنترل می گردد.
  مواد پایه کربنی بعلت پیوند های شیمیایی مختلف اتم های کربن ساختارهای کریستالی مختلف از خود نشان داده و از خواص مختلفی از جمله سختی عالی، بند گپ عریض، هدایت حرارتی بالا و غیره برخوردارند. در مقایسه با موادی با خواص مشابه مواد کربنی در بسیاری از موارد فوق العاده هستند.
  محصولات کربنی کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف از مصارف عمومی مردم گرفته تا صنعت هوافضا دارند. محصولات کربنی بعنوان کالا های تمام شده نظیر دستک های گلف، فیلترهای کربن اکتیو و اجزا ترکیبات لا ستیکی در دسترس هستند. محصولات کربنی دیگر مثل آند های کربنی بعنوان اجزای موثر در تولید محصولات تمام شده ای نظیر آلومینیوم و فولاد مصرف می شوند.
  عنصر کربن در مقیاس جهانی از یک فرآیند به فرایندی دیکر در مسیر کاربردهای نهایی دا’یما در حال تغییر وتبدیل می باشد.
  اساسا هر ماده آلی قابل تبدیل شدن به کربن تحت فرایندی حرارتی است. فرآیند کربنیزاسیون از حرارت برای تبدیل ماده اولیه به پلیمرکربنی استفاده می کند. بعضی از مواد ادلیه کربنی در این فرایند تبدیل به ساختار گرافیتی سه بعدی یا ساختار نزدیک به گرافیت می یابند. اختلافی که در خواص محصول کربنی نهایی وجود دارد بستگی به مواد خام اولیه کربنی و وسعت فرآیند های شیمیایی و فیزیکی مورد نیاز جهت منظم شدن و اینکه استحاله حرارتی انجام گرفته از حالت بخار به مایع و فاز جامد دارد.
  تولیدات کربنی را با توجه به وسعت فرایند های انجام شده بروی مواد به سه گروه تقسیم می کنند: مواد خام، مواد اولیه کربنی و کالای تمام شده کربنی.
  قیر زغال سنگ و کک نفتی دو ماده ادلیه پایه و اساسی برای صنعت محصولات کربنی بشمار می روند. این مواد محصولات جانبی پالایشگاههای نفت خام و زغال سنگ و بقیه انواع عملیات فراوری نفت خام و زغال سنگ بشمار می رود که از نقطه نظر سیاست کاربرد مواد ضایعات نکته مثبتی می باشد  

  اهداف وسیاست ها

  هدف اساسی و اصلی مرکز تحقیقات کربن انجام پروژه های تحقیقاتی کاربردی با تاکید بروی امکان کاربرد هر چه بیشتر مواد کربنی و همچنین حل مشکلات صنعتی در خصوص تولید و کاربرد مواد کربنی با حمایت از طرف انستیتوی تحقیقات صنعت نفت کشور است . کک نفتی، کربن اکتیو، غربال های مولکولی کربنی، الیاف و کامپوزیت های کربنی، نانولوله های کربنی و جاذب های سرامیکی گاز طبیعی کربنی مثال هایی از مواد کربنی هستند که در مرکز تحقیقات کربن پژوهش بروی آنها انجام می پذیرد.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان مرکز تحقیقات کربن

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان مرکز تحقیقات کربن, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان مرکز تحقیقات کربن, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان مرکز تحقیقات کربن, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان مرکز تحقیقات کربن, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان مرکز تحقیقات کربن, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان مرکز تحقیقات کربن, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان مرکز تحقیقات کربن, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان مرکز تحقیقات کربن, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان مرکز تحقیقات کربن
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت