تحقیق مقاله رایگان خلاصه ماده منفجره

تعداد صفحات: 1 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 18869
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی شیمی
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان خلاصه ماده منفجره

  این مقاله از پایگاه ملی داده های علوم زمین برداشته شده است . این مقاله در باره مواد منفجره مواد شیمیائی است. برای دیگر انواع انفجار مانند انفجار هسته‌ ای یا ضد ماده به مقالات مربوطه رجوع کنید.

  مواد منفجره موادی هستند که از نظر شیمیایی ناپایدار هستند و در صورت آغاز فرایند انفجار، با سرعت زیادی منبسط می‌شوند و حجم زیادی گاز (و نیز نور و صدای زیاد) تولید می‌کنند. این آزاد‌شدن گاز به نوبهٔ خود میتواند باعث پرتاب شدن قطعات و اشیاء اطراف و تبدیل شدن آنها به ترکش شود.

  مواد منفجره شیمیایی از دو جز اکسید کننده و سوخت تشکیل شده‌اند. هر مادهٔ سوختی، در حرارت مناسب و در مجاورت اکسیژن آتش میگیرد و شروع به سوختن می‌کند. اما به دلیل اینکه در هوا، اکسیژن به صورت خالص وجود ندارد، سوختن این مواد به تدریج صورت میگیرد. در مواد منفجره، در کنار سوخت، ماده اکسید کننده اضافه می‌شود. ماده اکسید کننده، مثل پرمنگنات پتاسیم، در هنگام واکنش مقدار زیادی اکسیژن آزاد می‌کند و این اکسیژن با سوخت ترکیب شده و باعث واکنش ناگهانی کل سوخت می‌شود و انفجار به وجود می‌آید، بدین دلیل مواد منفجره برای واکنش نیازی به هوا ندارند و اکسیژن مورد نیاز خود را از درون خود تأمین می‌کنند. از مواد منفجره در امور تسلیحاتی، حفر تونل و... استفاده می‌شود. یکی از مشهور‌ترین مواد منفجره، تی-ان-تی است.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان خلاصه ماده منفجره

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان خلاصه ماده منفجره, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان خلاصه ماده منفجره, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان خلاصه ماده منفجره, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان خلاصه ماده منفجره, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان خلاصه ماده منفجره, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان خلاصه ماده منفجره, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان خلاصه ماده منفجره, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان خلاصه ماده منفجره, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان خلاصه ماده منفجره
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت