تحقیق مقاله رایگان سازمان تجارت جهانی ( WTO) چیست؟

تعداد صفحات: 5 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 20908
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: اقتصاد
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان سازمان تجارت جهانی ( WTO) چیست؟

  سازمان تجارت جهانی( WTO) چیست؟

   

   
  به طور خلاصه سازمانی است که با قوانین تجارت در سطح جهانی و یا نزدیک جهانی عمل می کند.
  نگرشهای متفاوتی راجع به WTO است:
   
  > تشکیلاتی برای تجارت آزاد،
   
  > محیطی که دولتها در آن راجع به موافقت نامه های تجاری بحث و گفتگو می کنند،
   
  > مکانی برای حل و فصل مناقشات تجاری،
   
  > سیستمی که بر اساس قوانین تجارت عمل می کند.( ولی به هر حال WTO سوپر من نیست، که بتواند تمام مسایل جهان را در هر شکلی حل کند)
   

  محیطی برای مذاکرات است

   

  مکانی است که اعضا بایستی برای برنامه ریزی حل مشکلات تجاری خود به آنجا بروند. اولین مرحله گفتگوست، سازمان تجارت جهانی در بطن مذاکرات زاییده شد و هر چیزی که WTO انجام می دهد نتیجه مذاکرات است. اعمال فعلی سازمان، از نشست مذاکرات دور اوروگوئه درطی سالهای 1986 تا 1994 و مذاکرات پیشتر آن در General Agreement on Tariffs and Trade ) GATT ) شناخته می شود. و هم اکنون نیز، WTO میزبان مذاکرات جدیدی است که از سال 2001 شروع شده و تحت نام طرح توسعه دوحه شناخته می شود. (Doha Development Agenda)
   
  زمانی که کشورها با موانع تجاری روبرو می شوند و می خواهند که آنها را تعدیل کنند مذاکرات به آنها کمک می کند تا تجارت را آزاد کنند. ولی سازمان تجارت جهانی فقط راجع به آزاد سازی تجارت نیست و در برخی شرایط از موانع تجارت پشتیبانی می کند برای مثال حفاظت از مصرف کننده در مقابل شیوع بیماریها.
   

  مجموعه ای از قوانین است

   

  قلب سازمان، موافقت نامه های آن است که در نتیجه مذاکرات بین ملل تجاری دنیا بوجود آمده و به وسیله آنها امضا شده است. این اسناد مهیا کننده قوانینی اساسی برای تجارت بین المللی هستند، قوانینی که دولتها را به انجام سیاستهای تجاری که توافق کرده اند مقید و ملزم می کنند هدف کلی کمک به تولید کننده های محصولات و خدمات، صادرکننده ها و واردکننده ها است تا بتوانند تجارت خود را اداره کنند در حالی که دولت به اهداف اجتماعی و محیطی خود دست می یابد.
   
  هدف مهم سیستم کمک به جریان آزاد تجارت تا حد ممکن است البته تا جایی که عوارض جانبی پیش نیاید و این کار با برداشتن موانع تجارت ممکن میسر میشود و در این راه بایستی اشخاص، سازمانها و دولتها قوانین تجارت در جهان را بدانند و به آنها اطمینان دهیم که این قوانین دستخوش تغییرات ناگهانی سیاستها نخواهند شد، به زبان دیگر قوانین شفاف و قابل پیش بینی هستند.
   

  کمک می کند تا مناقشات حل و فصل شوند

   

  این سومین جنبه مهم از وظایف سازمان است. ارتباطات تجاری اغلب موجب درگیری منافع می شود. موافقت نامه ها مخصوصا آنهایی که در نتیجه مذاکرات و بحثهای طولانی حاصل می شوند اغلب احتیاج به تفسیر و تعبیر دارند. بیشترین هم آهنگی زمانی اتفاق می افتد که این اختلافات در یک جریان بی طرف بر طبق قوانین حل و فصل شوند. این هدفی است که در پس این مناقشات جریان دارد مناقشاتی که در نهایت حل و فصل شده و تحت عنوان موافقت نامه های سازمان تجارت جهانی نگاشته می شود.
   

  در سال 1995 بوجود آمد ولی زیاد هم جوان نیست

   

   
  WTO در سال 1995 بوجود آمد ولی سیستم تجارت آن مربوط به نیم قرن عقب تر است در سال 1948، GATT قوانین این سیستم را تهیه کرد (در دومین نشست وزیران WTO، که در ماه می 1998 برگزار شد جشن پنجاهمین سال سیستم را نیز برگزار شد).
   
  ابتدا تاسیس GATT به صورت غیررسمی بود و سپس در طول سالها و در خلال مذاکرات شکل گرفت. آخرین و بزرگترین نشست آن دور اروگوئه بود که از سال 1986 تا 1994 طول کشید و منجر به تولد WTO شد. GATT به طور عمده با تجارت کالا سر و کار داشت ولی WTO و موافقت نامه های آن، تجارت در زمینه های خدمات، اختراعات، ابتکارات و طرح ها ( محصولات فکری) را نیز در بر می گیرد.
 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان سازمان تجارت جهانی ( WTO) چیست؟

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان سازمان تجارت جهانی ( WTO) چیست؟, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان سازمان تجارت جهانی ( WTO) چیست؟, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان سازمان تجارت جهانی ( WTO) چیست؟, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان سازمان تجارت جهانی ( WTO) چیست؟, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان سازمان تجارت جهانی ( WTO) چیست؟, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان سازمان تجارت جهانی ( WTO) چیست؟, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان سازمان تجارت جهانی ( WTO) چیست؟, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان سازمان تجارت جهانی ( WTO) چیست؟, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان سازمان تجارت جهانی ( WTO) چیست؟
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت