تحقیق مقاله تغذیه در والیبال

تعداد صفحات: 8 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 21677
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: تربیت بدنی
قیمت قدیم:۷,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله تغذیه در والیبال

  قسمت اول

   

  جمله اول: تغذیه از ویژگی های موجود زنده است.
  جمله دوم: در گرمسیر، متابولیسم بدن وابسته به قند است.
  در سردسیر، متابولیسم بدن وابسته به چربی است.
  جمله سوم: غذا های قبل، حین و پس از مسابقه، بایستی با هم متفاوت باشد.
  جمله چهارم: غذای هر ملت برای خودش بهترین است.
  جمله ماقبل اول: مقوله غذاها به عوامل: فرهنگی، مذهبی و اقلیمی بستگی دارد.
  قسمت دوم
  جمله اول: جدول RDE، میزان احتیاج بدن را مشخص می کند.
  جمله دوم: انرژی یک غذای مناسب باید دارای:
  الف: ۶٠- ٥٥ درصد از کالری موجود در غذا، بایستی مواد قندی و نشاسته ای باشد.
  ب: ۲٥- ۲٠ درصد، از مواد چربی باشد:1- چربی بارز یا آشکار: مثل گوشت
  2- چربی نادیدنی : مثل چربی ماست و شیر
  ج : ۱٥- ۱٠ درصد انرژی غذا باید از پروتئین، باشد.
  جمله سوم: بیش از ۱٥درصد از وزن کل بدن مردان نبایستی دارای چربی باشد.
  بیش از ۲٥ درصد از وزن کل بدن زنان نبایستی دارای چربی باشد.
  جمله چهارم: نیاز یک انسان ۷٠ کیلو گرمی به پروتئین ۸٠ تا ۱٠٠ گرم است.
  قسمت سوم
  ۱- بهترین نوع غذا، غذایی است که زود هضم است و بین ۳ تا ٥ ساعت در معده می ماند.
  ۲- موادی که شاخص قندی بالایی دارند و مزه قند ندارند. عبارتند از: برنج- ماکارونی- سیب زمینی- نان
  ۳- بایستی وعده اصلی غذا ٤ ساعت قبل از مسابقه میل شود.
  ٤- روز مسابقه نباید غذایی میل شود که اسیدیته خون را بالا ببرد، مثل: زرده تخم مرغ - گوشت قرمز زیاد.
  ٥- روز مسابقه بایستی بین ۶٠ تا ۷٠ درصد به مواد قندی اختصاص داده شود و از ماست و کشک و دوغ به علت خواب آلودگی نباید استفاده کرد.
  ۶- بالا رفتن اسیدیته خون باعث خستگی می شود.

  نقش تغذیه در انجام ورزش والیبال

   

   
  هرم غذایی ورزش

  شاید فقط یک ورزشکار حرفه ای از ارزش تغذیه در انجام ورزش ها آگاه باشد و به خوبی نقش تغییراتی را که رژیم غذایی در بهبود انجام تمرینات دارد را درک کند.

   

   
  شواهد بسیاری نشان دهنده رابطه بین مصرف غذا و انجام ورزش ها هستند. همچنین یک رژیم غذایی بد، به طور یقین اثر منفی بر انجام حرکات ورزشی، حتی اگر به صورت غیر حرفه ای باشند، دارد. یک رژیم غذایی که شامل مقدار کافی از کالری، ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین باشد، انرژی لازم برای انجام یک مسابقه و یا یک ورزژش تفریحی را تامین می کند.
   
  توصیه های لازم در این زمینه:
  ترکیبات یک رژیم غذایی که برای یک ورزشکار توصیه می شود، تا حدودی با رژیم غذایی افراد معمولی تفاوت دارد. اگرچه هرم غذایی راهنمای بسیار خوبی در این زمینه است، با این حال مقدار مصرف هر گروه از غذاها، بسته به نوع ورزش و میزان تمرینات و همچنین زمان انجام آنها متفاوت است. علاوه بر این، کالری مورد نیاز بسته به سایز، سن، جنسیت و میزان انجام ورزش ها و حرکات ورزشی دارد و به همین دلیل، تعداد وعده های غذا نیز از فردی به فرد دیگری متغییر است.
   
  کربوهیدرات ها:
  کربوهیدرات های مرکب، جزء اصلی یک رژیم هستند که در غذاهایی چون پاستا، ماکارونی، انواع نان های شیرینی، نان های سبوسدار و برنج وجود دارند. کربوهیدرات ها تامین کننده انرژی، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی هستند و در عین حال، دارای مقدار ناچیزی چربی هستند. یک رژیم غذایی مملو از کربوهیدرات ها، باعث افزایش ذخیره انرژی بدن از کربوهیدرات ها (که گلیکوژن نامیده می شود) می شود. و همین موضوع باعث انجام هرچه بهتر ورزش های استقامتی، به ویژه در زمان های بیش از یک ساعت می شود.
   
  امروزه روش کلاسیک و سنتی ذخیره کربوهیدرات ها، منسوخ شده است و به جای آن از روش جدید و اصلاح یافته استفاده می شود که در افزایش گلیکوژن ماهیچه ها کم ضررتر و موثر تر است. مهم ترین عاملی که ذخیره گلیکوژن را افزایش می دهد، سوزاندن 50 تا 60 درصد از کربوهیدرات ها و تبدیل آن به انرژی در طول روز است.
   
  قندهای ساده که در موادی نظیر نوشابه های غیر الکلی، انواع مرباها و ژله ها و آبنبات ها هستند، اگرچه کالری بسیار زیادی را به بدن می رسانند، اما از نظر غذایی ارزش چندانی ندارند. و در حقیقت، اگر دقیقا" پیش از انجام ورزش ها مصرف شوند، باعث کاهش کارآیی ورزشکاران می شود و حتی ممکن است منجر به هیپوگلیسما (کاهش میزان قند خون) شوند.
   
  پروتئین ها:
  مهم ترین نقش پروتئین ها در در بدن، رشد و ترمیم بافت های بدن است. بسیاری از مردم بر این عقیده هستند که ورزشکاران به مقدار زیادی پروتئین نیاز دارند و رژیم آنها باید از مقدار پروتئین بالایی برخوردار باشد، تا ماهیچه های آنها رشد کنند. اما محققان بارها و بارها در آزمایشات و تحقیقات خود، چنین نظریه ای را غلط بر شمرده اند و این موضوع که رژیم پروتئین باعث رشد و افزایش ماهیچه ها می شود، نادرست است. تنها عاملی که باعث افزایش حجم عضلات بدن می شود، انجام تمرینات شدید و مداوم است.
   
  مصرف پروتئین در ورزشکاران و افرادی که به تمرینات بدنسازی می پردازند، در مقایسه با افراد معمولی، تنها مقدار بسیار کمی افزایش می یابد و البته اغلب آنها این مقدار ناچیز را از راه خوردن غذای زیاد جبران می کنند. به طوری که اغلب ورزشکاران آمریکایی بیش از نیاز بدنشان پروتئین مصرف می کنند و حتی این مقدار به دو وعده در روز می رسد.
   
  بنابراین بدن افراد برای افزایش عضلات و ماهیچه ها، پیش از آنکه شروع به ورزش های سنگین و سخت کنند، نیاز به پروتئین دارد. البته باید یادآور شد که پروتئین اضافی تبدیل به انرژی شده و حتی در بعضی مواقع به شکل چربی در بدن ذخیره می شود. به همین دلیل مصرف بالای اسیدآمینو ها وپروتئین ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا ممکن است علاوه بر ایجاد کمبود کلسیم، بار زیادی بر روی کلیه ها میگذارند که نیازمند تصفیه بیشتر مواد پروتئینی نیتروژن دار است.
   
  آب و مایعات:
  آب مهم ترین ماده برای بدن است و علیرغم اهمیت آن از سوی ورزشکاران نادیده گرفته می شود. آب و مایعات برای آب رسانی به اندام های بدن و تنظیم دمای آن بسیار ضروری هستند. آبی که بدن از راه تعریق از دست می دهد تا خنک بماند، ممکن است در طول مدت یک ساعت ورزش، به چبدین لیتر برسد.
   
 • فهرست و منابع تحقیق مقاله تغذیه در والیبال

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله تغذیه در والیبال, مقاله در مورد تحقیق مقاله تغذیه در والیبال, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله تغذیه در والیبال, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله تغذیه در والیبال, تحقیق درباره تحقیق مقاله تغذیه در والیبال, مقاله درباره تحقیق مقاله تغذیه در والیبال, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله تغذیه در والیبال, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله تغذیه در والیبال, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله تغذیه در والیبال
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت