تحقیق مقاله اصلاح صورت

تعداد صفحات: 7 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 22163
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: بهداشت
قیمت قدیم:۷,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله اصلاح صورت

  1-یک مرد معمولی 30 هزار موی ریش در صورت خود دارد. بیشترین تراکم موی صورت در نواحی چانه و بالای لب بالا میباشد.

   

  2-مو روزانه در حدود 0.8 میلی متر رشد میکند که این سرعت در طی روز بیشتر از شب است.

   

  3-بر خلاف تصور تعداد دفعات تراشیدن مو های صورت در سرعت و ضخامت موهای تازه روییده تاثیری ندارد.

   

  4-ایده آل ترین زاویه اصلاح با خود تراش دستی 28-32 درجه میباشد.

   

  5-موهای گردن موازی با پوست گردن رشد میکنند.

   

  6- 42 درصد مردان یا کاملا فاقد موی صورت هستند و یا از کم پوشت بودن موهای صورت خود ابراز نارضایتی میکنند.

   

  7-چنانچه یک اصلاح معمولی تنها 3.5 دقیقه بطول انجامد، یک مرد با تراکم موهای صورت معمولی سالانه 10-15 ساعت را صرف اصلاح موهای صورت خود میکند.

   

  8- مصریان باستان نخستین کسانی بودند که از تیغ های خود تراش استفاده میکرده اند. جنس تیغ ها در آن عهد از برنز بوده است. خود تراش های دستی کنونی توسط ژیلت در سال 1903 ابداع گردید.

   

  انواع خود تراش:

   

  1-خودتراش دستی

  2-خودتراش برقی

   

  خود تراشهای دستی:

   

  1- تیغ سلمانی:آرایشگرها و به ندرت افراد معمولی از آنها استفاده میکنند.نکته مهم در استفاده از این خود تراش ها آن است که خود تراش را هنگام اصلاح باید با زاویه 30 درجه و در جهت رویش موها حرکت دهیم.

   

  2- خود تراش های معمولی

  3- خود تراش های یکبار مصرف :شامل خود تراش های یکبار مصرف و خود تراش با تیغ ها و یا کارتریج های  یکبار مصرف) میباشد. خودتراش های یکبار مصرف در انواع یک تیغه، دو تیغه وسه تیغه موجود میباشند. محصولات ژیلت معروفترین آنها میباشد. برندهای جدید این شرکت به نام های fusion-m3power-mach3 turbo عرضه گردیده اند ویژگیهای این خودتراش ها: 1-اندیکاتورهای لغزنده : پس از اینکه رنگشان از آبی به سفید تغییر کرد، نشانه اتمام عمر مفید تیغ خود تراش میباشد. 2-تیغ های ضد اصطکاک. 3-تکنولوژی جدیدی که دارای یک موتور کوچک مرتعش شونده بوده و میکرو پالس هایی را به تیغه ها ارسال میکند. شرکت ژیلت مدعی است این تکنولوژی باعث برخاستن و سیخ شدن موها گردیده و اصلاح صورت بهتر انجام می پذیرد.

  خود تراش های برقی و یا ماشین اصلاح

  بسته به نوع تکنولوژی سر اصلاح شان به دو دوسته تقسیم میگردند:

   

  1- فویل دار و یا نوسانی:دارای یک تیغه برنده (cutter) میباشند که توسط یک ورقه نازک فلزی مشبک و قابل انعطاف موسوم به فویل (توری) پوشیده شده اند. تیغه با حرکات سریع رفت و برگشتی موها را میتراشند.

   

   

  انواع ماشین اصلاح نوسانی:

   

  1- تک کاتر: دارای یک کاتر (تیغه برنده) بوده که توسط یک فویل پوشیده گردیده است (برای افرادی که رشد موهای صورتشان کند است ایده آل میباشد)

   

  2-کاتر دوبل (double):دارای دو کاتر و دو فویل پوشاننده است.اثر بخش تر و سریعترازنوع تک کاتر میباشد.

   

  3-سه کاتر (triple):دارای 3 آلت برنده و 3 فویل پوشاننده مجزا میباشد.

   

  4-کاتر دوبل+ کاتر میانی:مشابه ریش تراش برقی با کاتر دوبل میباشد، اما یک کاتر در بین دو کاتر اصلی تعبیه گردیده که وظیفه تراشیدن موهای بلند را به عهده دارد.

  2-روتاری و یا دوار (rotary razor): دارای 3 تیغه برنده بوده که در پشت شبکه های فلزی معلق(گارد) با حرکت چرخشی موها را میتراشد. تیغه های برنده به فرم مثلث روی دستگاه تعبیه میگردد.

   

  تقسیم بندی شیورهای برقی از نظر منبع نیرو:

   

  1-معمولی:مستقیما به جریان برق متصل میگردند.

   

  2-باطری خور:تنها با نیروی باطری کار میکنند.

   

  3-شارژی :قابلیت شارژ دارند و برای مسافرت ایده آل میباشند. برخی از مدلهای پیشرفته با هر بار شارژ تا 3 هفته شما را از شارژ مجدد بی نیاز میکنند.

   

  نکته:برخی شیورهای برقی کاملا ضد آب میباشند که به اصطلاح(wet and dry) نامیده میگردند.

   

  نکته:برخی ریش تراش های برقی دارای سیستم شستشوی اتوماتیک میباشند.

   

  نکته:سعی کنید ریش تراش فویل داری که خریداری میکنید حتما دارای سر متحرک باشد. با این قابلیت خود تراش های برقی قدرت مانور شما روی پستی بلندی ها و فرم صورتتان بیشتر خواهد بود.

   

  مقایسه ریش تراشهای فویل دار و دوار:

   

  1-نوع نوسانی و فویل دار اصلاحی یکدست تر و بهتری ارائه میدهد، اما درتراشیدن موهای بلند کارایی لازم را ندارد.

   

  2-نوع روتاری موهای بلند را بهترمی تراشد و قدرت مانور دادن با آن در نواحی دردسر ساز (مثل چانه و گردن) آسانتر میباشد.

   

  3-سر نوع فویل دار شکننده تر و حساس تر میباشد. بنابراین آسیب پذیرتر بوده و زود تر فرسوده و یا سوراخ میگردد.

   

  4-ریش تراش های فویل دار تحریک پوستی کمتری ایجاد میکنند.

   

  5-کسانی که عادت دارند بطورمرتب و روزانه ریش صورت خود را بتراشند بهتر است نوع فویل دار و افرادی که یک روز در میان و یا بیشتر موهای صورت خود را میتراشند، بهتر است از شیورهای دوار استفاده کنند.

   

  نکته: نگهداری، تمیز کاری و روغن کاری ریش تراش های برقی بسیار حایز اهمیت است. سر و آلتهای برنده شیورها پس از مدتی فرسوده، معیوب و کند میگردند. بهتر است سالی یک مرتبه سر و آلت های برنده (تیغه ها) شیور خود را تعویض کنید. پس ازهر بار اصلاح نیز سر شیور را گشوده و درون آن را کاملا تمیز کنید و سپس بوسیله روان کننده های مخصوص تیغه ها را روغن کاری کنید.

   

  نکته:شیورهای شارژی را ابتدا کاملا شارژ کنید و سپس تا موقعی که شارژ شیور کاملا خالی نشده از شارژ کردن مجدد آنها خودداری کنید.

   

  ابزارهای دیگر:

   

  * پیرایشگر ریش(beard trimmer): تریمرهای (مرتب کننده ها) ریش برای مرتب کردن ریش ها و سبیل های بلند و همچنین تنظیم خط ریش بکار میروند. البته برخی ماشین های ریش تراش دارای تریمر نیز میباشند.

   

  * موزن های سر برقی:موزن ها همان ماشین های موزنی سلمانی میباشند.

   

  انواع اصلاح:

   

  1-اصلاح تر:همان اصلاح با خودتراش دستی میباشد.

   

  2-اصلاح خشک:همان اصلاح با ماشین ریش تراش میباشد.

   

  لوازم کمکی اصلاح:

   

  1-خمیر، ژل، کف (فوم) و صابون اصلاح.

   

  2-فرچه اصلاح.

   

  3-لوسین های پس از اصلاح یا همان افتر شیو(after shave): حاوی مواد ضد عفونی کننده،معطر و مرطوب کننده میباشند.

   

  4- لوسیون های قبل از اصلاح(pre-shave): حاوی مرطوب کننده و روغن میباشند.

   

  5-مرطوب کننده ها.

  عوارض جانبی اصلاح صورت:

   

  1-بریدگی ها: ممکن است تا 15 دقیقه خونریزی آنها ادامه داشته باشد.برای متوقف کردن خونریزی یک پنبه را به الکل آغشته کرده و روی محل بریدگی قرار دهید. و یا از قلم های (styptic) که حاوی ماده فعال زاج سفید(alum) میباشند استفاده کنید. زاج سفید یک نوع قابض میباشد.

   

  2-خراشیدگی و ساییدگی ها.

   

  3-تحریک پوست صورت.

   

  4-سوزش خود تراش: به قرمزی، التهاب و احساس سوزش و تحریک پذیری پس از اصلاح اطلاق میگردد. علت آن فشار بیش از حد تیغ و ماشین ریش تراش بروی پوست هنگام اصلاح است. علل دیگر آن اصلاح با تیغ کند، اصلاح خشک، خیلی سریع تراشیدن موهای صورت، و تراشیدن مکرر یک ناحیه از صورت میباشند. در قسمت های از صورت و گردن که دارای پوست حساس تر و موهای زبر ترهستند احتمال این عارضه بیشتر میباشد. برای پیشگیری ازآن قبل و بعد از اصلاح از لوسیون های مخصوص اصلاح استفاده کنید. برای درمان آن نیز به صورت آب و یا ژل آلوئه ورا (aloe vera) و یا محلول رقیق اسید سالیسیلیک بزنید. هرگز روی پوست آزرده اودکلن و یا الکل نزنید.

   

  5- جوش های اصلاح: علت آن موهای درون روییده میباشد (فرو رفتن سر موها درون پوست) و علایم آن برآمدگی های قرمز، ملتهب، دردناک و چرکین است. موهای درون روییده اغلب در افرادی که موهای مجعد دارند بروز میکند. علل آن از ته تراشیدن زیاد موها، تراشیدن موها خلاف جهت رویششان و کشیدن زیاد پوست صورت حین اصلاح میباشد. پوست را حین اصلاح بیش از اندازه نکشید چراکه احتمال رویش موهای درون روییده افزایش می یابد. هنگامی که پوست را زیاد از حد میکشید موها از فولیکول (مجرای خروجی مو) بیرون زده میشوند و پس از اینکه نوک مو تراشیده  و پوست به حالت نخست بر میگردد، مو بدرون فولیکول گیر افتاده وپس از رشد درون فولیکل فر میخورد.برای خارج ساختن موی درون روییده چند دقیقه حوله داغ روی صورت قرار دهید تا موی درون روییده نرم گردد. سپس میتوانید مو را توسط یک موچین استریل بیرون بکشید.همچنین میتوانید لوسیون های حاوی اسید گلیگولیک روی موضع بمالید.اسید گلیگولیک سلولهای مرده پوست را برمی دارد. و یا میتوانید توسط یک مسواک تمیز و با موهای نرم به ملایمت روی موی درون روییده بکشید تا خارج شود. 

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله اصلاح صورت

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

تحقیق در مورد تحقیق مقاله اصلاح صورت, مقاله در مورد تحقیق مقاله اصلاح صورت, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله اصلاح صورت, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله اصلاح صورت, تحقیق درباره تحقیق مقاله اصلاح صورت, مقاله درباره تحقیق مقاله اصلاح صورت, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله اصلاح صورت, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله اصلاح صورت, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله اصلاح صورت
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت