تحقیق مقاله دکتر شهاب جوانمردی

تعداد صفحات: 8 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 22170
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: زندگینامه مشاهیر و بزرگان
قیمت قدیم:۷,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله دکتر شهاب جوانمردی

  خلاصه ای از بیوگرافی

  دکتر جوانمردی: متولد 1353 در خرمشهر هستم، تحصیلات راهنمایی و دبیرستان خود را در مدرسه علامه حلی تهران گذارندم، از سال 1371 وارد دانشگاه شریف شدم و مدرک لیسانس خود را از آن دانشگاه اخذ کردم، سپس تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه امیرکبیر گذراندم.

  در زمینه کاری ابتدا در دوره دانشجویی با بعضی از دوستان خود مدرسه راهنمایی علامه حلی(2) را تاسیس کردیم پس از دوسال در دبیرستان علامه حلی مسئول گروه کامپیوتر شدم، یکسال بعد معاونت آموزشی را تاسیس کردم و تا سال 79 همکاری خود را ادامه دادم. در سال 80 مدیر پروژه های ICTفرودگاه امام خمینی شدم و همزمان باشگاه رباتیک جوان را در فرهنگسرای جوان تاسیس کردم، سپس در سال 81 بنیاد توسعه فردا را با تنی چند از دوستان تاسیس کردیم که مجموعه ای بین رشته ای و کانون تفکر بود.

  آقای دکتر لطفا تعریفی از کارآفرینی و کارآفرین برای ما بگویید

  در اوایل باب شدن این کلمه آنرا معادل اشتغال زایی می دانستم و کارهایی مانند تاسیس کارخانه را نوعی کارآفرینی می پنداشتم، ولی پس از تاسیس بنیاد توسعه فردا به واسطه مشغله کاری و فکری وادار به تحقیق و بررسی بیشتر در این زمینه شدم. مثال کارآفرینی به قول یکی از دوستان کیکی است که در اشتغال زایی این کیک تکه تکه شده و میان افراد شاغل تقسیم می گردد و هرچه افراد شاغل بیشتر شوند این کیک به قسمت های کوچکتر تقسیم می شود اما در کارآفرینی اینگونه است که سعی می کنیم تکه کیک های افراد را هرچه بیشتر بزرگ کنیم.

  مفهوم کارآفرینی و ایجاد ثروت مبتنی بر ایده های جدید و دیدگاه های جدید نسبت به مسائل قدیم بوده و انجام دادن کارها به روش های جدیدی است که قبلا به آن شیوه و آن منظور انجام نشده است. یعنی وقتی به ذنجیره تولید ثروت نگاه می کنیم کارآفرینی به معنی ایجاد خروجی های واقعی در این ذنجیره و مبتنی بر تفکر خلاق و روش های جدید است. اصولا کارآفرینی از رویا شروع شده و به تولید ثروت ختم می شود. این جریان دوار بوده و لزوما یکبار طی نمی شود.

  کارآفرین کسی است که هر روز ایده های نو و راههای جدید را جستجو کرده و محصولات و خدمات جدیدی را تعریف کند. تلاش برای رسیدن به دونده ای که زودتر مسابقه را شروع کرده بیهوده است و ما زمانی موفقیم که مسابقه را زودتر شروع کنیم و کارآفرین چنین شخصیتی است.

  در شرکتی که الان در آن مدیرعامل هستید چه کاری انجام می شود؟

  شرکت فناپ (فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد) شرکتی است در حوضه ICT  که در بدو تاسیس با ماموریت ارائه سرویس و خدمات مالی به بانک پاسارگاد ایجاد شده ولی به واسطه پتانسیل مجموعه دیدیم که می توانیم با هدف گذاری های جدی تر در 4 سال آینده جزو 3 شرکت اول ICT کشور شویم اما فعلا در حوضه خدمات مالی به بیمه ها، بانک ها و سرمایه گذاری فالیت می کنیم.

  منابع مالیتان از کجا تامین می شود؟

  دکتر جوانمردی: ما دو نوع منبع تامینی داریم که یکی از آنها انجام پروژه های مختلف و سرمایه گذاری روی محصولات جدید و هماهنگی بین ورودی و خروجی های مالی ناشی از آن درآمدهاست، دومین منبع نیز وام های بانکی است که دریافت می کنیم.

  مشکلات پیش رویتان چیستند؟

  دکتر جوانمردی: مشکل کلی که نه فقط برای ما بلکه برای دیگر شرکت های خصوصی وجود دارد کمبود نیروی انسانی توانمند، با انگیزه و ماندگار است. از یکطرف افراد در دانشگاه ها آنچنان که باید و شاید آموزش نمی بینند و ما باید برای آشنایی آنان با بازار کار وقت و هزینه زیادی صرف کنیم از طرف دیگر دانشجویان فارغ التحصیل به سبب برخی مشکلات اجتماعی همچون فقر انگیزه لازم برای کار و اشتیاق کافی برای پیشرفت را ندارند و دیگر آنکه نسبت خروجی نیروهای انسانی که به خارج از کشور مهاجرت می کنند با نسبت ورودی ها و آن دسته از کسانی که به بازار کار معرفی می شوند بسیار تفاوت دارد.  

  آقای دکتر رمز موفقیتتان چیست؟

  دکتر جوانمردی: من خود را علاقه مند به توفیق می دانم و گمان می کنم روزی که خود را موفق بدانم آخرین روز پیشرفتم باشد و حس می کنم هرچه که تا کنون داشته ام مشمول توفیق الهی بوده است و دیگر اینکه هرگز سکون و تکرار را دوست ندارم و می خواهم هر روزم از روز قبل بهتر باشد.

   

   

  مصاحبه با خانم سیده فاطمه مقیمی

  سیده فاطمه مقیمی، اولین بانوی زن ایرانی است که توانست یک شرکت بین المللی حمل و نقل را به نام خود ثبت کند. در زمانی که انجام این کار بسیار دشوار می نمود و باورهای جامعه این هنجار را نا به هنجاری می پنداشت او توانست با روحیه خستگی ناپذیر و ایمان قوی آن را به انجام برساند.

  او کسی است که نه فقط فعل خواستن بلکه فعل توانستن را برای خود صرف کند و این موفقیت را مرهون تلاش ها و پیگیری ها خود و حمایت های همه جانبه همسر خود می داند.

  زنی مهربان که دوست دارد تجربیات خود را در اختیار زنان و دختران جوان قرار دهد.

  سمت هایی که او تاکنون داشته و دارد سه دوره عضویت در هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل بین المللی، دوازده سال عضویت و ریاست بخش حل اختلاف و رسیدگی به شکایات تجار و شرکت ها و تجار با هم و رانندگان از تجار و ... است که برای او جای بسی افتخار است که توانسته بیش از 95% این پرونده ها را با صلح وسازش طرفین مختومه کند.

  او همچنین عضو انجمن های دوستی ایران و کشورهای مختلف و مدیرعامل انجمن ملی زنان کارآفرین وعضو گروه مطالعاتی و تحقیقاتی کریدور شمال- جنوب است. او تنها بانوی عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران و ایران است.

  رزومه ای از زندگی اقتصادی خودتان شرح دهید.

  من درسال 1358 دریک شرکت حمل و نقل بین المللی ابتدا در بخش ترجمه و بعد در بخش کامیون داری کارم را شروع کردم که مدت سه سالی که درآن شرکت بودم دوره کارآموزی برای من محسوب می شد. تا اینکه در سال 1361 تصمیم گرفتم به صورت مستقل کارکنم که این تصمیم تا مرحله اجرایی شدن دو سال طول کشید.

  دلیل تأخیر در اخذ مجوز ثبت شرکت، سلیقه های شخصی و فکری بود و اینکه تا آن زمان در زمینه حمل و نقل هیچ زنی وارد بازار کار نشده بود. با وجود اینکه درقانون ذکر نشده که ممنوعیتی برای ثبت یک شرکت حمل و نقل بین المللی برای بانوان وجود دارد. بعد از دو سال هر وقت به دربسته می خوردم از پنجره وارد می شدم.  مراجعه به نهادهای مختلف درسال 1363 توانستم شرکت حمل و نقل خود را به ثبت برسانم.

  دراین صورت شما اولین زن ایرانی هستید که مدیریت یک شرکت بین المللی حمل و نقل را به عهده گرفتید.؟

  بله. درنظر بگیرید که هم ثبت و هم مدیریت شرکت حمل ونقل بین المللی.

  تأثیر فعالیت های اقتصادی بر زندگی خانوادگی شما چگونه بود وچطور توانسته اید فعالیت های اقتصادی و امور زندگی را با هم بیامیزید؟

  من منافاتی درعملکرد و یا کارکرد یک زن در بیرون از خانه و پذیرش مسئولیت درمنزل نمی بینم. درطول سنوات گذشته یک سری شغل های خاص برای خانم ها تعریف شده بود، مثل شغل معلمی چرا که اینطور تصور می شد یک معلم خانم هر روز تعداد ساعات مشخصی سر کار است و سه ماه تابستان را استراحت می کند و تعطیلات نوروز را هم درکنار خانواده است.

  اما من تصور می کنم با برنامه ریزی دقیق و تنظیم برنامه می توان همه برنامه های خود را هماهنگ کرد. چه بسا خانم خانه داری که درخانه است و در بیرون از منزل کار نمی کند ولی همیشه احساس می کند از انجام کارهای خانه عقب افتاده است. من به عنوان زنی که تا دیرهنگام بیرون از خانه کارمی کند به صورت مرتب و منظم کار منزل را انجام می دهم. بطوریکه اگر کسی سرزده وارد خانه ام شود محال است که با خانه ای نامرتب روبرو شود.

  به همین دلیل اعتقاد دارم که اگر مدیریت زمان و زمان بندی داشته باشیم راحتر می توانیم برنامه ها و کارهای خود را در ساعت تعیین شده انجام دهیم.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله دکتر شهاب جوانمردی

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله دکتر شهاب جوانمردی, مقاله در مورد تحقیق مقاله دکتر شهاب جوانمردی, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله دکتر شهاب جوانمردی, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله دکتر شهاب جوانمردی, تحقیق درباره تحقیق مقاله دکتر شهاب جوانمردی, مقاله درباره تحقیق مقاله دکتر شهاب جوانمردی, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله دکتر شهاب جوانمردی, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله دکتر شهاب جوانمردی, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله دکتر شهاب جوانمردی
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت