تحقیق مقاله رایگان قرآن از دیدگاه دانشمندان جهان

تعداد صفحات: 4 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 23172
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: معارف اسلامی و الهیات
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان قرآن از دیدگاه دانشمندان جهان

  ورژیل گیورکیو: درهیچ یک از ادیان بزرگ تا این حد (به اندازه تاکیدقرآن) برای معرفت ارزش و اهمیت قائل نشده است. قرآن چنان از معارف الهی سرشار است که بشر هر چه بیشتر در عرفان و فلسفه پیشرفت کند به همه اسرارآن احاطه پیدا نخواهدکرد.

  - سومار: قرآن علاوه براینکه یکی از لطیف ترین کتب ادبی است، مکمل قوانین اخلاقی، کشوری، لشکری و اجتماعی است.

  - کارایل (مورخ و اندیشمند معروف انگلیس): اگر یکبار به این کتاب مقدس نظر افکنیم حقایق برجسته و خصایص اسرار وجود، طوری در مضامین و جوهره آن پرورش یافته که عظمت و حقیقت قرآن به خوبی از آنها نمایان میگردد و این خود مزیت بزرگی است که فقط برای قرآن اختصاص یافته و در هیچ کتاب علمی، سیاسی و اقتصادی دیگردیده نمیشود.

  - گوته (فیلسوف وشاعربزرگ آلمانی): قرآن اثری است که (احیاناً)به واسطه سنگینی عبارات، خواننده در ابتدا رمیده میشود و سپس مفتون جاذبه آن میگردد و بالآخره بی اختیار شیفته زیبائی های متعدد آن میشود.

  - سنایش: بی گمان قرآن همان قانون کامل و همگانی است که باطل نه از رو به رو، و نه از پشت سر به هیچ وجه نمیتواند در آن راه یابد. این کتاب شایسته و بایسته هر زمان و مکان است. اگر مسلمانها چنانچه سزاوار است به آن متمسک شوند و به تعالیم و احکامش عمل کنند، آقای عموم اقوام و ملل خواهند شد، همچنانکه در گذشته بودند.

  - راکستون اسکاتلندی: سالیان دراز در جستجوی حقیقت بودم تا اینکه حقیقت را دراسلام یافتم. پس قرآن عظیم را دیدم و شروع به مطالعه آن نمودم تمام سوالاتم را این کتاب جواب گفت. قرآن ابهت و ترس را در انسان الهام میکند و در عین حال ثابت می نماید که هر چه میگوید حقیقت است.

  - هربرت جرج ونو: مهمترین کتاب دنیا قرآن است. چون تاثیری که این کتاب آسمانی در دنیاکرده، نظیر آنرا هیچ کتابی نداشته است. قرآن کتاب علمی، دینی، اجتماعی، اخلاقی و تاریخی است و برای همیشه مقررات و قوانین و احکام آن با اصول قانونی امروز هماهنگ است.

  - گلادستون: گلادستون سیاستمدار انگلیسی قرآن را به مجلس عوام برد و گفت: «تا این کتاب الهی باشد، سیادت و برتری انگلیستان در ممالک اسلامی محال است».

  قرآن این کلام الهی  ، بعنوان شناسنامه وجودی مسلمین  و بهترین راهنمای انسان در سیر تکامل زندگی و رسیدن به یک زندگی آرمانی و الهی نه تنها در میان مسلمین بعنوان مخاطبین خاصّ آن بلکه در میان پیروان دیگر ادیان نیز مورد توجّه  ویژه ای قرار گرفته است . امّا آنچه که عظمت این کتاب مقدّس را بیشتر نشان میدهد نگاه خاصّی است که دانشمندان و اهل علم وفرهنگ  ،از ادیان وملل  گوناگون به قرآن داشته اند که همگی بر عظمت و نو بودن قرآن تأکید دارند .

  خودم که از تفکّر واندیشه اینها نسبت به قرآن مجید لذّت بردم و لذا قسمتی از نظرات وآراء دانشمندان غربی را براتون میزارم تا شما نیز از نگاه آنها نسبت به قرآن لذّت برده و به  پیروی کردن خود از این کتاب الهی و انسان ساز لذّت ببرید......

  دکتر یوهان ولفگانگ فون گوته  ::  ریاضى دان، شاعر و نویسنده

  قرآن اثرى است که به واسطه سنگینى عبارات آن خواننده در ابتداى امر رمیده مى‏شود، و سپس مفتون جاذبه آن و بالاخره بى اختیار مجذوب زیبائیهاى بى پایان آن مى‏گردد..

  چطور ما به آن ( قرآن مجید) باز مى‏گردیم و رجوع مى‏کنیم هر چند که در ابتدا تکرار به نظر مى‏رسد اما به زودى انسان را جلب مى‏نماید متعجب مى‏سازد انشاء آن هم آهنگ با محتویات و هدف بزرگش محکم، قوى و بسیار عالى است پس این کتاب در تمام ازمنه بشریت بزرگترین نفوذ را خواهد داشت..

  سالیان دراز کشیشان از خدا بى خبر، ما را از پى بردن به حقایق قرآن مقدس و عظمت آورنده آن دور نگهداشتند، اما هر قدر که ما قدم در جاده علم و دانش به پیش گذارده و پرده‏هاى جهل و تعصب نابجا را دیده‏ایم، عظمت احکام مقدس اسلام که قرآن، مجموعه آنست بهت و حیرت عجیبى در ما ایجاد نموده است و عنقریب است که این کتاب توصیف‏ناپذیر عالم را به خود جلب نموده و تأثیر عمیقى در علم و دانش جهان نموده و محور افکار مردم جهان مى‏گردد.

   ژوزف هور دویچ ::   دانشمند و خاورشناس

  قرآن، عامل بسیار شگرفى در بالا بردن فکر مسلمانان بود.قرآن، آنان را به تحقیقات علمى و پدید آوردن اندیشه‏ها سوق داد.

  قرآن، موجب و انگیزه پیشروى مسلمانان، در سرزمینهاى اروپا گردید.در آنجا هنگامى که تاریکى‏ها همه جا را فرا گرفته بود اینان مشعلهاى انسانیّت را بر افروختند و به آستان علم، خدماتى شایان کردند.

  علوم گذشتگان را دگربار نیرو بخشیدند و به شرق و غرب، فلسفه، پزشکى، ستاره‏شناسى و معمارى آموختند و ما را در مسیر نهضت جدید علمى قرار دادند. از این رو ما هر بار که سقوط غرناطه (پایتخت مسلمانان اسپانیا) را به خاطر مى‏آوریم، نمى‏توانیم از ریختن اشک، خوددارى کنیم...

   دکتر فرانتس روزنتال  :: استاد دانشگاه اوهایو

  در قرآن یک سلسله معلومات تاریخى یافت مى‏شود که با آنچه که یهودیان ادعاى وجود آن را در تورات دارند مخالف است.

  خود پیامبر مى‏گوید: یهود و نصارى کتاب آسمانى خود تورات را تحریف کرده، دستخوش خویش قرار دادند. و مسلمانان هم به گفته قرآن گرویده‏اند.

  آلبرت انیشتاین ::   قرآن کتاب جبر یا هندسه یا حساب نیست، بلکه مجموعه‏اى از قوانین است که بشر را به راه راست، راهى که بزرگترین فلاسفه دنیا از تعریف و تعیین آن عاجزند هدایت مى‏کند .

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان قرآن از دیدگاه دانشمندان جهان

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان قرآن از دیدگاه دانشمندان جهان, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان قرآن از دیدگاه دانشمندان جهان, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان قرآن از دیدگاه دانشمندان جهان, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان قرآن از دیدگاه دانشمندان جهان, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان قرآن از دیدگاه دانشمندان جهان, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان قرآن از دیدگاه دانشمندان جهان, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان قرآن از دیدگاه دانشمندان جهان, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان قرآن از دیدگاه دانشمندان جهان ، موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان قرآن از دیدگاه دانشمندان جهان
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت