تحقیق مقاله رایگان اسکیزوفرنی

تعداد صفحات: 3 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 23177
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: روانپزشکی
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان اسکیزوفرنی

  نگاه اجمالی

  برای قابل فهم شدن عقاید متناقض در مورد اسکیزوفرنی بهتر است مطلب را با مقایسه‌ای ساده بین دو مفهوم اساسی شروع کنیم. اسکیزوفرنی حاد و مزمن.

  اساسا در اسکیزوفرنی حاد ، خصوصیات بارز عبارتند از هذیانها و توهّمات و تداخل در فکر. این نوع خصوصیت را علائم مثبت می‌نامند. بعضی از بیماران پس از مرحله حاد بهبود می‌یابند و برخی دیگر وارد مرحله مزمن بیماری می‌شوند.

  خصوصیات اسکیزوفرنی مزمن عبارتند از فقدان احساس و انگیزه و مردم گریزی. این خصوصیات را اغلب علائم منفی می‌نامند پس از تثبیت فرم مزمن بیماری معدودی از مبتلایان ممکن است بطور کامل بهبود یابند.

  تاریخچه

  اگر چه احتمالاً بیماری اسکیزوفرنی برای هزاران سال با ما بوده است. اما فقط از اواخر قرن نوزدهم این بیماری به عنوان یک اختلال متمایز شناخته شده است. اولین بار این بیماری در سال 1896 ، هنگامی که امیل کراپلین پیشنهاد کرد که سه نوع اصلی روان پریشی وجود دارد شناسایی گردید. کراپلین اعتقاد داشت که این بیماری معمولا در نوجوانی شروع می‌شود و موجب یک تباهی غیر قابل برگشت می‌شود. در سال 1911 بلولر روانپزشک سوئیسی اعلام کرد که این اختلال همیشه «پیشرس» نبوده است و اغلب تا تباهی کامل نمی‌روند.

  ملاک‌های تشخیص اسکیزوفرنی

  ملاک A : دو یا چند علامت از موارد زیر در یک دوره یک ماهه دوام داشته باشد.

  هذیان

  توهم

  رفتار آشفته

  تکلم آشفته

  علائم منفی اسکیزوفرن

  ملاک B : اختلال در عملکردهای شغلی و تحصیلی

  ملاک C : علائم فوق حتما باید 6 ماه دوام داشته باشد.

  حتماً باید سه ملاک با هم وجود داشته باشد اگر یک ملاک فرد اسکیزوفرن نیست.

   

  درمان اسکیزوفرنی

  درمان دارویی : اولین و مهمترین اقدام تجویز دارو است. داروهای ضد جنون مناسب است علائم را کنترل می کند اما بهبود نمی‌دهد.

  روان درمانی : روان درمانی مناسب نیست مگر کسانی که در این زمینه آموزش دیده‌اند. رفتار درونی با این افراد مهم است. خانواده درمانی و گروه درمانی هم می‌تواند مفید باشد.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان اسکیزوفرنی

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان اسکیزوفرنی, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان اسکیزوفرنی, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان اسکیزوفرنی, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان اسکیزوفرنی, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان اسکیزوفرنی, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان اسکیزوفرنی, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان اسکیزوفرنی, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان اسکیزوفرنی, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان اسکیزوفرنی
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت