تحقیق مقاله بیمه عدم النفع

تعداد صفحات: 6 فرمت فایل: word کد فایل: 2465
سال: 1384 مقطع: مشخص نشده دسته بندی: بیمه
قیمت قدیم:۷,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله بیمه عدم النفع

  سابقه ی بیمه عدم النفع

  آغاز فعالیت در بیمه عدم النفع را باید بعد از جنگ جهانی اول  جستجو کرد تا این زمان فقط خطر آتش سوزی بیمه می شد و خساراتی که واحد تولید کننده صنعتی از بیمه گر دریافت می کرد تقریباً برای ادامه فعالیت تولیدی کافی به نظر می رسید بعدها برخی از واحدهای تولیدی که از مراکز اعتباری و بانکها وام گرفته بودند با توقف فعالیت نه تنها محصولی تولید نمی کردند بلکه فشار پرداخت اقساط وام نیز بر دوش آنها سنگینی می کرد این مشکلات به اضافه ی نیاز تولید کنندگان به وام موجب شد که تولید کنندگان صنعتی چاره کار را در بیمه عدم النفع جستجو کنند و به سراغ بیمه گران بروند.

  بیمه عدم النفع : یکی از انواع بیمه های زیان مالی است که طی آن زیان ناشی از توقف فعالیت برای مدت مشخص تا زمانش شروع فعالیت مجدد واحد بیمه شده را جبران می نماید این زیان عبارتند از سود خالص موسسه پس از پرداخت هزینه های سربار و یا سایر هزینه های دیگر که با تعطیل فعالیت هم وجود دارند نظیر دستمزد کارکنان و کارگران .

  حدود تعهد بیمه گر

  بیمه گر بر اساس شرایط قرار داد بیمه عدم النفع درآمد از دست رفته ی بیمه گذار را پرداخت            می کند بیمه گر در بیمه عدم النفع علاوه بر تأمین هزینه های جاری سود احتمالی بیمه گذار  را که در صورت ادامه تولید به دست می آورد نیز جبران می کند. تنها آن بخش از هزینه های بیمه گذار از میزان خسارت کسر می شود که وابسته به تولید است و به محض تولید قطع می شود.

  مدت زمان تعهد بیمه گر

  تعهد بیمه گر برای پرداخت خسارت توقف تولید بعد از ورود خسارت مادی به مدت معینی محدود است که امکان دارد از6 ماه تا 30 ماه در نوسان باشد ولی معمولاً 12 ماه است دلیل وجود محدودیت زمانی برای تعهد بیمه گر این است که امکان پیش بینی مدت توقف تولید وجود ندارد در ضمن مدت پرداخت خسارت از عوامل مؤثر بر تعیین نرخ حق بیمه در بیمه عدم النفع است که باید در قرار داد و بیمه مشخص باشد.

  سود بنگاه تولیدی بیمه شده

  در بیمه عدم النفع سود یعنی استفاده بیمه گذار از فروش کالای تولید شده یا خرید و فروش شده که از محل سود بیمه شده هزینه های مالیات بر درآمد، بعهده احتمالی، سرمایه ی مؤسسه بیمه شده، اندوخته های قانونی طبق اساس نامه مؤسس، پاداش کارکنان، استهلاک، مطالبات مشکوک الوصول، هدایا و کمک های مالی.

  هزینه بنگاه ها بیمه شده

  این هزینه ها را می توان به سه گروه تقسیم کرد:

  1- هزینه های خالص فروش مانند کارمزد نمایندگان. 2- هزینه  های خالص تولید نظیر مواد اولیه

  3- هزینه های مشترک مانند حقوق کارکنان و استهلاک و ...  .

  بیمه عدم النفع ماشین  آلات

  یکی از مهترین انواع بیمه عدم النفع از لحاظ درآمد حق بیمه است که سود ناخالصی را که در نتیجه ی شکست ماشین کارفرما از آن محروم می شود تحت پوشش قرار می دهد مدت پرداخت خسارت از لحظه ی شکست  ماشین آلات محاسبه می شود نه بعد از پایان دوره ی انتظار و خسارت پس از کسر دوره ی انتظار پرداخت می شود. استثناء در این بیمه نامه هزینه های بهره برداری (مواد اولیه - مواد مربوطه به کار دستگاه - مالیات بر مصرف- بسته بندی هزینه حمل و ...) استثناست.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله بیمه عدم النفع

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله بیمه عدم النفع, مقاله در مورد تحقیق مقاله بیمه عدم النفع, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله بیمه عدم النفع, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله بیمه عدم النفع, تحقیق درباره تحقیق مقاله بیمه عدم النفع, مقاله درباره تحقیق مقاله بیمه عدم النفع, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله بیمه عدم النفع, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله بیمه عدم النفع, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله بیمه عدم النفع
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت