تحقیق مقاله تاریخچه شرکت کفش طوفان

تعداد صفحات: 10 فرمت فایل: word کد فایل: 25131
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: پروژه و طرح کارآفرینی
قیمت قدیم:۷,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله تاریخچه شرکت کفش طوفان

  تاریخچه  شرکت کفش طوفان

  شرکت کفش طوفان در سال 1372 در شهر هیدج توسط چهار نفر تأسیس شد. و سپس شرکت مذکور چند سال به تهران انتقال یافت و بالاخره در سال 1378 به شهرک صنعتی حسین آباد صائین قلعه در 60 کیلومتری جاده زنجان –تهران انتقال یافت.

  وضعیت مالکیت شرکت به صورت شراکتی است که از چهار نفر تشکیل شده که هر کدام به نسبت مساوی از شرکت سهم دارند .افراد سهیم در شرکت هیئت مدیره شرکت را تشکیل می دهند که با نظر خود مدیر عامل شرکت را انتخاب می کنند .شرکت طوفان 30000 متر مربع مساحت دارد و از دو قسمت تشکیل شده است که شرکت اول یا شرکت تولیدی که 20000 متر مربع مساحت دهرد و شرکت دوم یا انبارهای شرکت که تقریبا" 10000 متر مربع مساحت دارد و از دو انبار مواد اولیه و محصولات تشکیل شده است . دفتر فروش شرکت دارای لیسانس مدیریت صنعتی و کارگران شرکت نیز دارای حداقل مدرک دیپلم هستند.

  محصولات شرکت عبارتند از : دمپایی راحتی ، کتانی ، کفش ورزشی، صندل و.... روش تولید محصولات به صورت نیمه اتوماتیک است و دستگاه های موجود عبارتند از :

  دستگاه برش تحت فشار (دو دستگاه ) ،دستگاه میخچه زنی ،دستگاه سگک زنی ،دستگاه برش معمولی، دستگاه قالب گیری و تزریق (pu) دستگاه مخلوط کن ، گرمکن و چرخ دوخت.

  پروژه تهیه شده در مورد دمپایی راحتی است که روش تولید آن بشرح زیر است:

  بطور کلی دمپایی راحتی از سه قسمت اصلی تشکیل شده است که عبارتند از : پوسته بالایی کف دمپایی ،قسمت رویه ی دمپایی و پوسته زیرین ککف دمپایی یا کف اصلی که روش تولید هر کدام توضیح داده خواهد شد.

  مواد اولیه مورد نیاز شرکت فوم سگک یا بند دمپایی ، میخچه ،ماده polyol  ماده iso cyanate رنگ دلخواه (برای تولید دمپایی با رنگهای مختلف) می باشد که از کارخانجات دیگر خریداری می شوند.

  روش تولید پوست بالایی کف دمپایی:

  پوسته بالایی به صورت لایه های فوم است که توسط دستگاه برش، برش داده می شوند . برش فوم بدین صورت است که ابتدا فوم را در دستگاه قرار داده و سپس قالب را روی فوم قرار می دهند و دستگاه به طور اتوماتیک عمل کرده و فشار آنرا برش میدهد.پس از برش قطعه ی بریده شده به دستگاه شابلون زنی حمل شده و در آنجا علائم و حروفی روی پوسته با استفاده از حرارتت حک می شود که به آن شابلون زنی می گویند .پس از شابلون زنی پوسته بالایی آماده شده و در کنار دستگاه pu انبار می شود.

  روش تولید رویه ی کفش یا پسته ای:

   رویه کفش که ما از این به بعد به نام پسته ای از آن یاد خواهیم کرد نیز همانند پوسته بالایی بصورت لایه های فوم بوده و با دستگاه برش تحت فشار برش داده می شود ولی قالب پستهای با قالب پوستهء بالایی متفاوت است. پس از برش پسته ای آنرا به دستگاه دوخت حمل می کنند در آنجاپسته را دور دوزی می کنند دور دوزی پسته ای برای بالا بردن استقامت آن و همچنین  زیبایی کفش است پس از دوخت نوبت میخچه زنی است که این کار توسط دستگاه میخچه زنی صورت می گیرد مرحلهء بعدی وصل کردن بند یا همان سگک روی پسته ای است . پس از وصل کردن سگک پسته ای نیز آماده شده وبه دستگاه PU حمل می شود ودر آنجا انبارش می شود.

  روش تولید پسته زیرین کف یا کف اصلی:

  ابتدا دو ماده POLYOL  & ISO CYANATE  که به صورت جامد می باشند در بشکه های در بسته به شرکت می آیند. این دو ماده در داخل گرمکن قرار داده شده و به مدت 24 ساعت در دمای 75 درجه گرم شده و به صورت مایع در می آیند پس از گرم کردن ،رنگ مورد دلخواه به POLYOL اضافه می شود و ماده  POLYOL  & ISO CYANATE  به دستگاه مخلوط که دارای یک مخزن است  منتقل شده در آنجا مخلوط می شوند . پس از این مراحل دو ماده فوق به دستگاه PU  منتقل می شوند.پس از انجام مراحل فوق نوبت به مرحله اصلی تولید یعنی اتصال پوسته بالایی ، پسته ای و تشکیل پوستهء پایینی کف میرسد .پسته ای و پوستهءبالایی و پایینی وبه هم می شود و سپس نوبت به تزریق میرسد در این مرحله نوعی روغن را روی دمپایی تزریق می کنند که باعث براق شدن دمپایی می شود.

  چارت سازمانی این شرکت بسیار ساده است . در این شرکت مدیر عامل زیر نظر هیات مدیره شرکت که سهمداران شرکت هستند عمل می کند و بخش های دیگر کارخانه نیز بیشتر زیر نظر مدیر عامل کار می کنند . البته قسمت های مرتبط با تولید زیر نظر مهندس کارخانه کار می کنند.

  چارت سازمانی شرکت به صورت زیر است:

  نکات جالب در چارت سازمانی شرکت قرار داشتن قسمت نگهبانی زیر نظر سرپرست است که نشان می دهد سرپرست در این شرکت دارای نفوذ زیادی است و بیشتر امور تولیدی زیر نظر سرپرست انجام می شود . دمپایی های راحتی تولیدی این شرکت در بازار با نام CHIPS شناخته میشوند.

  هیئت مدیره

  مدیر عامل

  مامور خرید

  مهندس مکانیک

  مامور فروش

  حسابداری

  قسمت فنی

  سرپرست

  قسمت نگهبان

  کارگران

   

   

   

   

                                                                                                                     

                                                                                                                  

   

  شرکت کفش طوفان از دو شرکت مجزا تشکیل شده است که کارخانه شماره (1) از دو سوله تشکیل شده است که این دو سوله در کنار هم قرار دارند و مساحت کارخانه شماره(1) یا قسمت تولیدی 20000 متر مربع است . کارخانه ی شماره ی (2) شامل دو انبار است که یکی انبار مواد اولیه و دیگری انبار محصولات کارخانه است که در فاصله 300 متری قسمت تولیدی قرار دارد و مساحت آن 10000 متر مربع است.

  نقشه شرکت به صورت زیر است:

  نقشه شرکت شماره ی(1) یا شرکت تولید:

   

     

  ساختمان اداری

                                                                      

   

   

   

   

                

       سوله شماره 1           

                                                     سوله شماره 2                

                                                                                            

     نقشه شرکت شماره ی (2):

   

  نگهبان

   

   

   

   

  انبار محصولات

   

   

   

   

  انبار مواد اولیه

                                         

   

   

   

   

  جداول ،نمودارها و نقشه ها

  جداول و نمودارهای فصل دوم برای اینکه لنگه ی دمپایی راحتی است و جداول و نمودارهای لنگه ی دیگر نیز بهمین صورت است که در اینجا از آوردن جداول و نمودارهای مربوط به لنگه ی دوم خودداری می شود.

  قسمت زمان سنجی در فصل سوم پروزه نیز برای یک لنگه ی دمپایی راحتی است .

  در شرکت مذکور هر شیفت کاری برابر 8 ساعت است و مدت زمان بیکاری های مجاز نیز 11% زمان نرمال در نظر گرفته شده است.

  زمان های موجود به صورت تجمعی است چون شرکت مذکور از ارائه rf خودداری کرد در نتیجه در این پروژه 1=rf در نظر گرفته شده است.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله تاریخچه شرکت کفش طوفان

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

تحقیق در مورد تحقیق مقاله تاریخچه شرکت کفش طوفان, مقاله در مورد تحقیق مقاله تاریخچه شرکت کفش طوفان, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله تاریخچه شرکت کفش طوفان, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله تاریخچه شرکت کفش طوفان, تحقیق درباره تحقیق مقاله تاریخچه شرکت کفش طوفان, مقاله درباره تحقیق مقاله تاریخچه شرکت کفش طوفان, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله تاریخچه شرکت کفش طوفان, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله تاریخچه شرکت کفش طوفان, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله تاریخچه شرکت کفش طوفان
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت