تحقیق مقاله رایگان تخمدان پلی کیستیک ( تنبلی تخمدانها )

تعداد صفحات: 3 فرمت فایل: word کد فایل: 4324
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: بهداشت
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان تخمدان پلی کیستیک ( تنبلی تخمدانها )

  تخمدان پلی کیستیک            ( تنبلی تخمدانها )

  تخمدان پلی کیستیک ( تنبلی تخمدانها )

  این بیماری به صورت معمول با قاعدگی کاملاً نامنظم ، نازایی ، پرمویی بدن ، چاقی و بزرگی دو طرفه تخمدان پر از کیست است . حدود ۳٪ افراد در سنین باروری به این بیماری مبتلا بوده و علت بیماری به طور کامل شناخته نشده است ولی شاخص ترین اختلال مربوط به غدد درون ریز بوده که در آن افزایش هورمون های مردانه یا آندروژنها دیده می شود . 

  علائم ، نشانه ها و ارزیابی

  نشانه های عدم تخمک گذاری

  این حالت با خونریزی های نامنظم ( حدود ۱۵٪ بیماران ) ، عدم قاعدگی ( حدود ۵۰٪ بیماران ) و نازایی ( ۷۵٪ بیماران ) تظاهر می کند .

  افزایش آندروژن

  افزایش آندروژن های تخمدان و غده فوق کلیوی باعث بروز پرمویی ، چرب شدن پوست و آکنه به درجات مختلف می شود . شیوع پرمویی حدود ۹۰-۷۰ درصد موارد بوده و اغلب سرعت پیشرفت و شدت آن کم می باشد . افزایش آندروژن غالباً به قدری زیاد است که موجب عضلانی شدن اندام ، کلفت شدن صدا و ریزش موهای شقیقه می شود ، لذا در صورت پیشرفت سریع و شدید علائم فوق باید به فکر بیماری های دیگری مثل بدخیمی و مشکلات غده فوق کلیه بود .

  چاقی

  در حدود ۵۰ -۴۰ درصد مبتلایان به این بیماری چاق هستند . چاقی خود موجب افزایش هورمون تستوسترون آزاد و نیز تولید دائمی استروژن از آندروژن می شود .

  همچنین ضایعات پررنگ پوستی که قهوه ای ، مایل به سبز و قرینه هستند و در لمس ظریف به صورت مخمل حس می شوند و بیشتر مناطق گردن ، زیربغل و کشاله ران را گرفتار می کنند و در حدود ۵۰-۳۰ درصد بیماران مبتلا و در افراد  چاق  دیده می شود .

  تدابیر درمانی

  درمان بیماران مبتلا به بیماری تنبلی تخمدان وابسته به نیاز و شکایت بیمار بوده و دارای ۳ جنبه اصلی است که هریک درمان خاص خود را می طلبد و شامل پرمویی ، آکنه ، عدم تخمک گذاری مزمن و در نتیجه وجود ممتد استروژن و ضخیم شدن لایه درونی رحم ( آندومتر ) است .

  در درمان پرموئی باید نکات زیر را مد نظر قرار داد و به بیمار نیز انتقال داده شود :

  موهایی در بدن وابسته به آندروژن هستند و اینها به درمان طبی پاسخ میدهند . این موها عبارتند از : موهای صورت ، سینه ، شکم و کشاله ران ، موهای سایر نقاط بدن نظیر اطراف سینه ، بازوها ، پشت و ساق پاها پاسخ مناسبی به درمان طبی نمی دهند .

  به غیر از قرص ضدبارداری در استفاده از سایر داروها باید یک روش مطمئن جلوگیری از حاملگی در طول درمان بکار برده شود .

  حداقل مدت زمان لازم برای مشاهده اثرات درمانی دارو  حدود ۶ ماه است .

  در بیش از نیمی از بیمارانی که معالجه شده اند ، پس از قطع دارو موها مجدداً رشد می کنند .

  تا حصول نتیجه مطلوب ، بهتر است از روش مکانیکی ( بی رنگ کردن ، تراشیدن و کندن مو ) نیز استفاده شود .

  آن گروه از موهایی که مدتهای مدیدی است رشد کرده و دارای ضخامت زیادی هستند ، به درمان طبی پاسخ مناسب نداده و باید به روش فیزیکی آنها را از بین برد .

  در افراد چاق کاهش وزن می تواند در هر ۳ جنبه درمان کمک کننده باشد .

   

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان تخمدان پلی کیستیک ( تنبلی تخمدانها )

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان تخمدان پلی کیستیک ( تنبلی تخمدانها ), مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان تخمدان پلی کیستیک ( تنبلی تخمدانها ), تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان تخمدان پلی کیستیک ( تنبلی تخمدانها ), مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان تخمدان پلی کیستیک ( تنبلی تخمدانها ), تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان تخمدان پلی کیستیک ( تنبلی تخمدانها ), مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان تخمدان پلی کیستیک ( تنبلی تخمدانها ), تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان تخمدان پلی کیستیک ( تنبلی تخمدانها ), مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان تخمدان پلی کیستیک ( تنبلی تخمدانها ), موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان تخمدان پلی کیستیک ( تنبلی تخمدانها )
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت