تحقیق مقاله رایگان rotary evaporator دستگاه تبخیر

تعداد صفحات: 3 فرمت فایل: word کد فایل: 4855
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی صنایع غذایی
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان rotary evaporator دستگاه تبخیر

  rotary evaporator دستگاه تبخیر

   

  تبخیر حالتی از جوشش است که در آن محلولی  که از ماده حل شده غیر فرار و حلال فرار تشکیل شده است تغلیظ می شود. حلال در بیشتر تبخیر کننده ها آب است.با بخار شدن قسمتی از حلال که بر اثر آن محلول غلیظ لیکور بدست می اید تبخیر انجام میشود.

  فرایند های تبخیر در مقیاس وسیع انجام میشود وبرای تبدیل آب دریا به آب اشامیدنی بکار میرود.

   rotary evaporator  یا, rotavapیکی از انواع تبخیر کنند ههاست که در آزمایشگاه های شیمیایی و بیو شیمیایی برای تبخیر کردن حلالها بکار می رود.کار اصلی این تبخیر کننده در خلا انجام می شودکه توسط پمپ خلا وکنترلر مخصوص  ایجاد می شود .فلاسک تبخیر کننده در حمام بخار گرم شده و سپس توسط کندانسور خنک می شودو یعنی با چگالش بخار آب روی لوله ها گرم می شود. معمولا بخار آب در فشار پایین  , کمتر از 3atm است. مایع جوشان اغلب در شرایط خلا در فشار مطلق تا حدود 0.05 atm  قرار دارد. کاهش دمای جوش مایع سبب می شود اختلاف دمای بین بخار آب و مایع جوشان افزایش یابد و آهنگ انتقال گرما در تبخیر کن تقویت شود.

  از جمله فواید این تبخیر کننده:

  در گستره وسیع غلظت کارکند.و همچنین می توانند با گردش طبیعی ,که توسط اختلاف چگالی ها در لوله ها به گردش در میآیند یا به گردش وا داشته می شود کار کنند.

  این تبخیر کننده آولین بار توسط Lyman C. Craig در سوییس  ساخته شدهاست.

  رایجترین نوع موجود در آزمایشگاهها 20-50 لیتر است.

  سه نکته در استفاده از  , rotavap وجود دارد که برای ایمنی باید رعایت شود:

   A-انفجار از داخل:زمانیکه در محفظه خلاء ایجاد شود رخ میدهد.برای اجتناب باید :

  1)از فلاسک خلاء سنگین  استفاده کنید.

  2  حباب محفظه نشکن باشد.

  3)توری حفاظ کندانسور سالم و بی نقص باشد.

  -Bانفجار از خارج : برای پرهیز ازآن بایدمواد مورداستفاده قبل از استفاده بررسی شود.اسیدها و پر اکسیدها گرمازا هستند و در این دستگاه جدا نشده وایجاد خطر می کنند.

  در صورت استفاده از اتربه تاریخ مصرف آن توجه کید..

  C- ضایعات خطر آفرین:

  -1بسیاری از حلالهایبخا ر دستگاه در حین استفاده به بیرون منتقل می شود.به همین علت بایدقبل از استفاده حباب باید سرد باشد و هر  روز پس از مصرف خالی شود.

  2-کندانسور باید سرد و خنک باشد.

  3-دمای (آب/ اتیلن )مورداستفاده در چیلربایدر محدوده -5 تا15 درجه سانتی گراد باشد.

  4-دمای آب یخ مصرفی 0 تا 5 درجه سانتی گراد باشد.

   

   

   

   

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان rotary evaporator دستگاه تبخیر

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان rotary evaporator دستگاه تبخیر , مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان rotary evaporator دستگاه تبخیر , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان rotary evaporator دستگاه تبخیر , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان rotary evaporator دستگاه تبخیر , تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان rotary evaporator دستگاه تبخیر , مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان rotary evaporator دستگاه تبخیر , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان rotary evaporator دستگاه تبخیر , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان rotary evaporator دستگاه تبخیر , موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان rotary evaporator دستگاه تبخیر
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت