تحقیق مقاله رایگان فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی های صنایع غذایی

تعداد صفحات: 3 فرمت فایل: word کد فایل: 4860
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی صنایع غذایی
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی های صنایع غذایی

  فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی های صنایع غذایی

  امروزه استفاده از چند لایه ها مخصوصا فیلم پلی اتیلنی رواج پیدا کرده  و کاربرد و کارایی این مواد بیشتر شده است.

  LDPE,LLDPE که ماهیت شان بر پایه پلی اتیلنی  محور اصلی بحث ما هستند.آنها گرانول هایی از خانواده پلی اتیلن هستند و در صنعت لفافهای پلاستیک به طور کلی به عنوان LLDPE  شناخته می شوند. LDPE,LLDPE به تنهایی کاربرد محدودی در بسته بندی دارند و همواره به صورت ترکیب با هم و یا پلیمر های دیگر مانند HDPE بکار گرفته می شوند و خواص مفیدی را در صنعت ارائه می دهند.

  توجه بیشتر به این ماده سرمایه گذاری در تولید آن رانیز افزایش داده است.امروزه یکی از رایجترین نوع تولید فیلم LDPEبرای کیسه های شیر سه لایه و پنج لایه باشد اما در گذشته صرفا به علت ارزانی از آن استفاده میشده است.

  ایران از جمله کشورهایی است که گرید خوبی از پلی اتیلن یعنی LDPE,LLDPE را تولید می کندولی در تولید لفاف های بسته بندی از جنس این مواد پدیده خاصی را عرضه نکرده است.میتوان به کاربردهای عمومی این پلیمردر لفاف سه لایه شیر , فیلم استرچ , فیلم شرینک و ... اشاره کرد. اینها به طور تخصصی به بازار عرضه نمی شوند و اگر هم عرضه شوند توسط افراد متخصص عرضه نمی شوند.

  یکی از نگرشهای  سازندگان ماشین آلات تولید لفاف های  چند لایه این بوده که تولید کنندگان لفاف بتوانند محصول ارزانتری  را تولید کنند.یعنی خواص مکانیکی و فیزیکی لفاف با گرانولهای ارزانتر  و حتی  گرانول بازیافتی تامین شود که در این پروسه  حفاظت محتوی بسته از مواد باز یافتی مد نظر است.

  نمونه های آمریکایی و چینی که در بازار یافت می شود سفیدی (Brightness  ) کمتر از80% دارندکه براحتی می توان روی آن نوشت, یعنی مسئله بازیافت در صحنه حضور دارد و در فرایند تولیدافزوده شده است و این نکنه ایست که در ایران به آن توجه نمی شود.

  در مورد پاکتهای دو پک  که در بسته بندی آبمیوه ها  استفاده می شود ایران یکی از مصرف کنندگان بزرگ آن می باشد.تولید فیلم دوپک نیاز به فیلم دارد,LLDPE.در حال  حاضراین فیلم از اسپانیا ,ترکیه و بعضی کشورها ی دیگر به ایران وارد می شود.البته بتازگی تولید این فیلمها در ایران نیز آغاز شده است.

  آن چیزی که معمول بازار است و همه استفاده می کنند فیلمهای عریض کشاورزی , فیلمهای مورد کاربرد در عملیات ساختمانی و کیسه های محصولات بازار های میوه و تره بار بوده است. در زمینه چاپ و بسته بندی  نیز با فرا گیر شدن چند لایه ها , لمینت پلی اتیلن در تولید لفاف بسته بندی آب میوه , بسته بندی دارویی , سموم مکملها , شیر خشک , غذای کودک و سایر مواردی که نیازمند لایه پلی اتیلنی باشد تعریف شده است.بنابراین  بازار تخصصی فیلم پلیاتیلنی  و نیازهای تخصصی آن در حال گسترش است.

  جا دارد در کشوری که دارای ظرفیت های قوی در تولید گرید های متنوع پلی اتیلن است تولید تخصصی این کالا هم مورد توجه قرار گیرد.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی های صنایع غذایی

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی های صنایع غذایی, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی های صنایع غذایی, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی های صنایع غذایی, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی های صنایع غذایی, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی های صنایع غذایی, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی های صنایع غذایی, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی های صنایع غذایی, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی های صنایع غذایی ، موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان فیلم های پلی اتیلنی در بسته بندی های صنایع غذایی
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت