تحقیق مقاله در جستجوی توصیه دامپزشک در اسرع وقت باشید

تعداد صفحات: 4 فرمت فایل: word کد فایل: 7423
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: دامپزشکی
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله در جستجوی توصیه دامپزشک در اسرع وقت باشید

  پیشگفتار

  این یک حقیقت مسلم است که دور نگه داشتن گوساله های جوان برای یک شروع خوب دارای مزایایی بعدی می باشد ، این حالت فراهم آوردن هر موقعیتی برای گوساله در هشت هفته اول زندگیش بوسیله سازگاری با رویه های مدیریت صوتی و ارائه جای اسکان مناسب است . در هر حال تلاش برای یافتن آب دزدک با بطری د رخیلی از واحدها عادت شده است ،‌هنگامی که اجرای معیارهای پیشگیرانه باید دستور روز باشد . امهال گلو و مسائل تنفسی از متداول ترین موارد مسأله سلامتی در طول چند ماه اولیه زندگی گوساله می باشند . برای مثال تا اندازه 20 ٪ همه گوساله ها با پاک کردن در چند روز اولیه زندگی شان تحت تأثیر قرار می گیرند و برآورد می شود که مشکل هزینه ای به  اندازه 30 پوند در هر 100 دام گاو و بیش از 70 میلیون پوند برای صنعت .

  اینها ترتیب کمبودهایی هستند که شما نمی توانید از عهده آنها برآیید و نه تنها آنها کنترل شیر و مزایای ماهانه را خراب می کنند بلکه نیز از حیث اعتقادی کاربردهای رفاهی غیر قابل محاسبه ای وجود دارد .اطلاعات این کتابچه که شرکت مشاوره ای تحقیقاتی لبنیات و سرویس ملی اطلاعاتی بیماری حیوانات با حمایت مالی MDC‌ گرد آوری شده است ، برای کمک به شما و دامدار شما طراحی شده است . تا به مهارتهای تکنیکهایی که این نقایص 1 کاهش دهند سرعت ببخشند. این همچنین به شما آخرین اطلاعات قانون رفاه اتحادیه اروپا را که در ژانویه سال 1998 معرفی شده است .

  دامدار – کلید موفقیت

  پرورش گاو مهمترین وظیفه واحد لبنیات است و کلید موفقیت آن در دست دامدار شماست . پرورش گاو به عنوان کار ثانویه و یکی از کارهای که می تواند بنی و گردن مناسب شود زمانی که د رحقیقت به میزان مهارت و فداکاری نیاز دارد تلقی شود لذا اطمینان پیدا کنید که شخصی که گوساله ها را می پروراند این اهمیت را در مورد بقیه درک می کند . بطورایدآل همان شخص باید مسئول واحد گوساله بطور روزانه یا شبانه باشد . اغلب پس از آخر هفته یا تعطیلات است که پای گروه کارکنان امدادی به مسائل اتفاق افتاده کشیده می شود لذا آموزش افراد از قبل با دامدار گوساله تان بطور منظم ضروری است .

  قبل از توجه به جزئیات موارد عادی مدیریت گوساله اجازه دهید نگاهی به مدیریت گائهای بی شیر در حاملگی در هنگامی که بر روی مادر گوساله و مقاومت آن در برابر بیماری دارند بیندازیم مدیریت گاوهای بی شیر

  یک گاو شیرده لازم است بمدت 6 تا 8 هفته قبل از اینکه برنامه ریزی شود که گوساله بزاید برای اطمینان از اینکه پستان **** تولد برای گوساله تازه تولد شده آغوز تولید نماید خشک شود اندام گاو بای مناسب باشد به چاق و در شرایط بین نمره 2.5 تا 3 حفظ شود . در گاوهای گوساله دار که ببیش از حد تغذیه می شوند هنگام گوساله زاییدن بیش از اندازه چاق می شوند ، در دوران شیردهی اولیه کمتر می خورند و اندوخته بدنی بیشتری ر بحرکت در می آورند و خیلی مستعد ابتلا به بیماریهای متابولیکی مانند کتوز و تب شیری هستند . بنابراین د رگاوهای گوساله دار که در علفزار نگهداری می شوند باید خیلی کم خذیره شود در حالیکه آنهایی که در خانه نگهداری می شوند باید به میزان محدود غذا داده شود یا محتوای انرژی با وارد کردن کاه به برنامه غذایی رقیق شود . ( شکل 1 را ببینید . )

  برای اطلاعات بیشتر در تحقیق MDC در کتابچه تمرین شماره 25 مدیریت گاوهای بی شیر و پرهیز از مشکلات زاییدن گوساله را ببینید .

  تصویر 1 – انرژی نمونه ME ‌ و نیازهای پروتئینی MP  از یک کار 600 کیلو گرمی در طول اواخر دوران شیردهی ، دوره خشک شدن و شیردهی اولیه .

  (نمودار و تصاویر در فایل اصلی موجود است)

  گوساله ماده باید در منطقه ای که برای زاییدن گوساله مشخص شده است حداقل از دو هفته قبل امکان داده شود و این کار به آنها زمان کافی برای کسب ایمنی خاص در برابر باکتری موجود را می دهد که می تواند سپس به گوساله های دیگر در آغوز انتقال یابد . همینطور هر خریدی برای گاوها مادامی که قبل از گوساله زاییدن ممکن است باید بر اساس واحد باشد .

  منطقه زاییدن گوساله : لازم است استاندارد خیلی بالای بهداشت برای گاو بهنگام زاییدن گوساله بمنظور کاهش میزان عفونت که در معرض آن قرار دارند فراهم شود .

  سعی کنید اطمینان پیدا کنید که منطقه زاییدن گوساله کاملاً تمیز شده و بین هر تولد دست نخورده و بایر مانده باشد . بطور ایدال

  Macrophages    :

  نوعی سلول خونی سفید است و در شش یافت می شود که از بدن در برابر عفونت محافظت کرده و بافت شش را نگهداری می کند . عموماً استرس تأثیر سیستم ایمنی را کاهش می دهد .

  درمان – این کار لازم است مطابف با توصیه دامپزشک شما شروع شود به محض اینکه شما علامت بیماری را شامل راه افتادن بینی ، سرفه ، تنفس سریع و چرک چشم تشخیص دادید .

  جلوگیری

  جای اسکان باید کاملاً خشک . دارای تهویه باشد و تهویه جریان هوای آزاد کافی در درست بالای سطح گوساله مهم است . واکسن ها ، در دسترس هستند ولی فقط در صورتی مؤثرند که در برابر ارگانیسم خاصی که موجب بروز مشکل شده است فعال باشند . هر محدوده و شدت ذات الریه در گوساله ها بستگی به مقاومت کسب شده ار آغوز یا سیستم ایمنی توسعه یافته در آنها دارد .

  چند نکته اختصاصی

   

  بازبینی

  همه گوساله ها ی در خانه باید حداقل دومرتیه در روز بازبینی شده و آنهایی که بیرون از خانه نگهداری می شوند ، در سیستم های جامع حداقل روزی یکبار بازبینی شوند . هر گوساله ای که مریض یا مجروح بنظر می رسد ، باید بی درنگ مورد مداوا قرا ر گیرد . اگر گوساله پاسخی نداد ، سپس در جستجوی توصیه دامپزشک در اسرع وقت باشید .

  حفظ رکورد

  قوانین اتحادیه اروپا نیازمند این است که همه گوساله ها در 36 ساعت پس از تولد برچسب زده شوند و مدرک شناسایی گله را داشته باشند .

  اخته کردن گوساله نر

  شما انتخاب ها ی زیر را دارید :

  حلقه هایی را که باید در هفت روز تولد بکار روند بمالید .

  اخته کننده بدردیزو که باید قبل از سن 2 ماهگی مورد استفاده قرار گیرد .

  از چاقوباید بدون داروی بیهوشی و زیر سن 2 ماهگی استفاده شود و یا توسط یک دامپزشک با استفاده از داروی بیهوشی در طی دو ماه .

  قانوناً شخصی که عمل 1 انجام می دهد بای بیش از 17 سال سن داشته باشد .

  برداشتن نوک پستان

  برداشتن نوک پستان باید توسط یک دامپرور با تجربه با استفاده از داروی بیهوشی داخلی قبل از سن 2 ماهگی انجام شود. نوک پستان های زیادی باید بلا فاصله پس از تولد برداشته شوند .

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله در جستجوی توصیه دامپزشک در اسرع وقت باشید

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله در جستجوی توصیه دامپزشک در اسرع وقت باشید, مقاله در مورد تحقیق مقاله در جستجوی توصیه دامپزشک در اسرع وقت باشید, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله در جستجوی توصیه دامپزشک در اسرع وقت باشید, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله در جستجوی توصیه دامپزشک در اسرع وقت باشید, تحقیق درباره تحقیق مقاله در جستجوی توصیه دامپزشک در اسرع وقت باشید, مقاله درباره تحقیق مقاله در جستجوی توصیه دامپزشک در اسرع وقت باشید, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله در جستجوی توصیه دامپزشک در اسرع وقت باشید, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله در جستجوی توصیه دامپزشک در اسرع وقت باشید, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله در جستجوی توصیه دامپزشک در اسرع وقت باشید
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت