تحقیق مقاله پرندگان آبی

تعداد صفحات: 5 فرمت فایل: word کد فایل: 7683
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: محیط زیست و انرژی
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله پرندگان آبی

  بیشتر پرندگان منقارهای تیز با لبه تخت دارند که برای گرفتن ماهی خیلی مناسب می باشند بعضی از پرندگان آبی در نزدیکی سواحل زندگی میکنند اما دیگران در مسیر اقیانوس سفر می کنند و برای تولید مثل مجددا" به خشکی باز می گردند پرندگان آبی همچنین در خشکی و روی آبگیرها دریاچه ها و رودخانه ها زندگی می کنند گاهی این آبگیرهاو دریاچه ها یخ می زنند و بسیاری از پرندگان آب شیرین مجبور می شوند که زمستان را روی ساحل یا نواحی گرم دنیا بگذرانند.

  مرغابی گشت زن (سرگردان) دریایی دارای طول بالهای تقریبا" 7/3 متر (12 پا) می باشد که از تمام پرندگان دیگر بیشتر است او در نزدیکی سطح آب پرواز می کند و می تواند به دنبال غذا کره زمین را به طور کامل دور بزند.

   گروههای لانه ساز:

  تمام پرندگان آبی برای لانه سازی مجبورند به خشکی باز گردند آنها معمولا" روی صخره ها یا جزایر دور دست جایی که بتوانند دور از دسترس شکارچیان قرار گیرند لانه می سازند روی سواحل سنگی معمولا" کمبود فضا وجود دارد در بعضی جاها هزاران پرنده در کنار همدیگر جمع می شوند که توده بزرگ و پر سر و صدایی را تشکیل می دهند در نتیجه جنگ بین همسایگان برای تصاحب فضای بیشتر بسیار رایج است.

   

  شیوه تغذیه:

  مقدار خیلی زیادی از غذا در دریا موجود است اما مشکل پرندگان پیدا کردن این غذا است قره غازها٬ پافینها و پنگوئنها در زیر آب به تعقیب ماهیها می پردازند غازهای دریای شمال و پلیکانهای قهوه ای از بالا به روی سر طعمه خود شیرجه می زنند پرنده اسکیمر سیاه غیر معمولی است و از طریق جارو کردن سطح آب(تماس با سطح آب) شکار می کند.

  پرندگان آبی در همه نقاط جهان از اقیانوس شمالی تا خط استوا یافت می شوند بیشتر از 300 گونه مختلف از پرندگان غذای خود را از دریا بدست می آورند دیگر پرندگان در خشکی و روی آبگیرها دریاچه ها و رودخانه ها زندگی می کنند.

   

  از انواع گونه های پرندگان آبی:

  اسفرود بی دم معمولی

  مرغ ماهیخوار رنگی

  چلچله اقیانوس شمالی

  جغد قهوه ای استرالیا

  قره غاز بزرگ

  غاز دریای شمال

  پافین اقیانوس اطلس

  مرغ باران حلقه دار

  مرغ باران حلقه دار

  مرغ باران حلقه دار مثل یک ساعت اسباب بازی خود کار در طول ساحل و در نزدیکی محل آرام گرفتن موجها می دود وقتی غذایی می بیند می ایستد و قبل از آنکه مجددا" شروع به دویدن کند چند ثانیه جهت خوردن غذا توقف می کند مرغ باران حلقه دار روی سنگهای ساحل لانه می سازد و برای فرار از دست دشمنانش به استتار خود تکیه می کند.

   

  مرغ ماهیخوار رنگی                

  این پرنده تیز پرواز تنها مرغ ماهی خواری است که در آمریکای شمالی زندگی می کند او بر سطح آب گشت می زند و گاهی به دنبال ماهی یا حیوانات دیگر به درون آب شیرجه می زند مرغ ماهی خوار رنگی در سوراخهای زیر زمینی لانه می کند و به نوزادانش می آموزد با ریختن تکه های غذا در آب ماهی بگیرند.

  اسفرود بی دم               

  این پرنده بزرگ ماهیخوار دارای صدای بلند و حزن انگیزی می باشد و قبل از آنکه بتوانید پرنده را ببینید صدایش را می شنوید پاهای پرده دار او در قسمت عقبی بدنش قرار گرفته و حرکت بر روی خشکی را برای او مشکل کرده است او با شیرجه از سطح آب غذای خود را به دست آورد اسفرودها در نزدیکی کناره های آب لانه مس سازند.

  چلچله اقیانوس شمالی            

  علی رغم اسمش چلچله اقیانوس شمالی فقط در نواحی دور دست شمالی زندگی نمی کند بر عکس او بین قطب شمال و جنوب مهاجرت می کند او با سفر 32000 کیلومتر به اطراف زمین رکورد مهاجرت را در دست دارد در طول یک دوره یک ساله او از همه گونه های حیوانات دیگر بیشتر روز روشن را می بیند.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله پرندگان آبی

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

تحقیق در مورد تحقیق مقاله پرندگان آبی , مقاله در مورد تحقیق مقاله پرندگان آبی , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله پرندگان آبی , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله پرندگان آبی , تحقیق درباره تحقیق مقاله پرندگان آبی , مقاله درباره تحقیق مقاله پرندگان آبی , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله پرندگان آبی , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله پرندگان آبی , موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله پرندگان آبی
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت