تحقیق مقاله خامه و انواع آن

تعداد صفحات: 2 فرمت فایل: word کد فایل: 8463
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: علوم تربیتی
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: خامه - شیرخام - لبنیات
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله خامه و انواع آن

  خامه یکی از انواع لبنیات است. پیش از عمل هموژنیزه، لایه ی چربی روی سطح شیر خام که به سرشیر معروف است را برمی دارند. این چربی، خامه نام می گیرد. در صنعت، برای سرعت بخشیدن به تجمع چربی شیر روی سطح آن، از دستگاه سانتریفوژ استفاده می کنند. خامه با توجه به محتوای چربی، انواع مختلفی دارد.

  انواع خامه

  1-  خامه کم چرب که 12 درصد چربی دارد.
  2- خامه زده شده و سفت شده که 30 درصد از آن را چربی تشکیل می دهد.
  3- خامه سنگین که 36 درصد چربی دارد.
  4- خامه های پر چرب که در اغلب فروشگاه ها به فروش می رسند و 40 درصد چربی دارند.
  در تهیه انواع غذاها و دسرها از این نوع خامه استفاده می شود.
  5-  خامه بریده یا خامه ترش که نوع دیگری از خامه می باشد  که در کشور انگلستان تهیه می شود. این نوع خامه را با حرارت دادن خامه معمولی تهیه می کنند و به خامه بریده یا ترش معروف است. این خامه بسیار چرب بوده و 55 درصد چربی دارد.

  خامه ترش، یکی از انواع خامه است که با استفاده از نوعی باکتری که تولید کننده اسید لاکتیک است، آنرا ترش می کنند. این نوع خامه طعم ترشی دارد و غلیظ است و در تهیه برخی غذاها و سس ها به کار می رود.
  هر خامه ای را که بیش از 30 درصد چربی داشته باشد، می توان به خامه زده شده تبدیل کرد. این عمل به وسیله هم زدن مداوم خامه و مخلوط نمودن آن با هوا صورت می گیرد. این عمل حجم خامه را دو برابر می کند، چون هوا داخل چربی خامه محصور می شود. در اصطلاح می گویند که خامه پف کرده است. هر چه خامه را بیشتر هم بزنیم، چربی آن چسبندگی پیدا کرده و خامه سفت و سفت تر شده و در نهایت به شکل کره در می آید.
  بستنی یکی از انواع لبنیات است که از شیر، خامه و دیگر مواد افزودنی تهیه می شود. هنگام یخ زدن بستنی باید آنرا مدام بهم زد تا از ایجاد بلورهای بزرگ یخ جلوگیری شود. در قدیم برای تهیه بستنی ها نسبت به بستنی های امروزی ازخامه بیشتری استفاده می کردند.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله خامه و انواع آن

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

تحقیق در مورد تحقیق مقاله خامه و انواع آن, مقاله در مورد تحقیق مقاله خامه و انواع آن, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله خامه و انواع آن, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله خامه و انواع آن, تحقیق درباره تحقیق مقاله خامه و انواع آن, مقاله درباره تحقیق مقاله خامه و انواع آن, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله خامه و انواع آن, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله خامه و انواع آن, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله خامه و انواع آن
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت