تحقیق مقاله رایگان کشاورزی ایذه

مشخص نشده
مشخص نشده
4
word
27 KB
16218
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان کشاورزی ایذه

  مقدمه

  افزایش رشد زیاد جمعیت در سالهای گذشته و مشکلات تامین مواد غذایی و مسائل زیست محیطی از یک سو و عدم موفقیت فن آوری انتقالی و ترویجی از سوی دیگر اهمیت نقش کشاورزی را بعنوان یک بخش از اقتصاد با استفاده از دانش های بومی بیشتر از گذشته نمایان می کند . کشور چهار فصل و اقلیمی ایران نیز از یک سو با کاستن هایی مثل کم بارشی گسترش کویر نابودی منابع طبیعی روبروست .و از سوی دیگر از نعمت های خدادای طبیعی مثل خاک و آب و جنگل های و معادن گوناگون و چراگاههای زیادی برخوردار است .

  استان خوزستان نیز در نقشه جغرافیایی کشور با برخورداری از نعمت هایی مثل رودخانه و دریا ،جنگل و مرتع ، و معادن زیاد نفت و کاز موقعیت بسیار مناسبی دارد و بسیاری از محصولات کشاورزی را تامین می کند .

  کشاورزی در روزگار امروز بعنوان یکی از پایه های مهم اقتصاد به حساب می آید و از طریق کشاورزی و فروش محصولات کشاورزی سالانه نه سودی نصیب کشور شده بسیاری از محصولات کشاورزی ایران مثل چای ، خرما پنبه دانه و .... به کشورهای دیگر صادر می شود .

   

  کشاورزی امروز در حال پیشرفت است و کشور ایران در رابطه با کشاورزی یکی از کشورهای مهم دنیا به حساب می آید . بسیاری از امامان و پیامبران ما نیز در گذشته با توجه به روایت کار کشاورزی را انجام می دادند و کار کشاورزی از زمان های گذشته نیز وجود داشت .

  کشت و پرورش سبزی و صیفی جات در ایذه     

  میزان مصرف سبزی ، در ایذه پس از گندم و برنج در رتبه سوم قرار دارد . سبزی و صیفی جات منبع خوبی برای انواع ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن انسان به حساب می آید . و در سلامتی انسان نقش زیادی دارند . معمولا" باید همراه با غذا سازی سبزی وجود داشته باشند . پرورش سبزی نسبتا" آسان بوده و زمان کمتری نسبتا" به بقیه محصولات احتیاج دارد . ویتامین D در تمام سبزی ها وجود دارد .این ویتامین باعث استحکام استخوان ها میشود . این ویتامین در درمان بیماریهای داندان نیز موثر است تمام سبزی ها بویژه ویتامین E دارند و ویتامین E نازایی در زنان را برطرف میکند . سبزیهایی مثل هویج ، پیاز ، کدو ، گوجه فرنگی و انجیر دارای مقدار زیادی آهن میباشد .

   

  تولید سبزی در خانه:

  در این روش سبزی های مورد نیاز را به مقدار کم در باغچه ها یا باغ های خانگی پرورش می دهند ، زمین سبزی کاری شده باید خاک خوب و مناسب داشته باشد بعلاوه زمینی که سبزی در آن کاشته میشود باید زیر نور خورشید باشد تا سبزی ها به اندازه کافی و خوب رشد کنند .

  تاثیر آب در سبزی :

  بیشتر مواد تشکیل دهنده سبزی آب است ، بیش از 90 درصد وزن سبزی برگی مثل کلم، کاهو ، جعفری آب است و بیش از 95 درصد سبزی هایی مثل هندوانه ، خربزه و طالبی آب است . سبزی ها در مقایسه با سایر گیاهان به آب احتیاج دارند .

   تاثیر خاک در سبزی :

  سبزی باید در خاک خوبی کاشته شود تا خوب رشد کند و سبزی های تازه ای بدست بیاوریم . انسان باید از سبزی استفاده کند . که تازه و سالم باشد تا انسان را مریض نکند .

  آب و هوا :

  بعضی از سبزی  ها در آب و هوای گرم و بعضی در آب و هوای سرد رشد میکنند و بعضی از سبزی ها در آبو هوای معتدل رشد میکنند . بنابراین باید توجه به آب و هوای شهر سبزی پرورش داده شود .

  کشاورزی در شهرستان ایذه به صورت بسیار خوبی انجام میشود و شهرستان ایذه دارای زمینهای کشاورزی مثل گندم ، جو، برنج میباشد . در اطرافشهرستان ایذه زمینهای خالی زیادی وجود دارد که بیشتر کشاورزان محصولات را در آن میکارند .

  تهیه ی نان ، گوشت ، برنج ، گندم ، جو ، تخم مرغ و شیر بسیاری دیگر از محصولات توسط کشاورزی انجام می شود . بسیاری از کشورهای جهان نیز کار کشاورزی را انجام میدهند .یکی از شغلهایی که درآمد زیادی برای انسان دارد کار کشاورزی است و از طریق کشاورزی انسان می تواند کارهای مهم زیادی را انجام دهد .

  کارهای کشاورزی بیشتر به وسیله ی تراکتور انجام میشود و کارهایی مثل شخم زدن زمین از طریق تراکتور انجام میشود . کشاورزی روز به روز در حال پیشرفت است و محصولات زیادی را تولید می کند .

  میوه های زیادی نیز  توسط کار کشاورزی بوجود می آید . میوه هایی مثل انار ، سیب ، هلو ، زردآلو و دیگر میوه ها نیز از طریق باغ های کشاورزی بوجود می آید . این میو ه ها به  بازار می آیند و مردم آنها را از بازار می خرند و به مصرف میرسانند .

   

  بررسی خاک های شهرستان ایذه :

  طبق آخرین آمار که گرفته شده به میزان 3/1 از خاکهای موجود در شهر مورد استفاده کارهای کشاورزی میشود یعنی 3/1 از زمین های شهرستان ایذه مصرف کارهای کشاورزی میشود.

  خاکها بطور کلی به دو دسته معدنی و آلی تقسیم میشوند .

  خاکهای معدنی:

  خاکهای معدنی شامل خاکهای رسی و خاکهای شنی هستند .

   خاکهای رسی :

   خاکهای رسی که به آنها خاکهای سنگین هم گفته میشود فاصله بین ذره های آن کم است و در نتیجه حرکت آب و هوا در آنها کند است . خاکهای رسی برای سبزیهایی که دیر تولید میشوند مناسب هستند.

  خاکهای شنی :

  خاکهای شنی چون فاصله ذرات آن زیاد است ، جابجایی هوا خوب در آنها صورت میگیرد . خاکهای شنی برای سبزیهایی که زود رشد میکنند و بزرگ میشوند مناسب است . چون این خاکها در بهار زودتر گرم میشوند و به ویژه  عصرها زود تر سرد میشوند . خاک باید از نظر مولد غذایی قوی باشد .

  استفاده از کودهای حیوانی و شیمیایی در کامل کردن  مواد غذایی  خاک لازم است.

  قبل از کاشتن سبزی خاک را باید آزمایش کرد و بافت آن ، در صد املاح و عناصر  آن ها را به دقت بررسی کرد.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان کشاورزی ایذه

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان کشاورزی ایذه , مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان کشاورزی ایذه , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان کشاورزی ایذه , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان کشاورزی ایذه , تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان کشاورزی ایذه , مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان کشاورزی ایذه , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان کشاورزی ایذه , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان کشاورزی ایذه

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول