تحقیق مقاله اولین همایش ملی سلامت شهر

مشخص نشده
مشخص نشده
8
مشخص نشده
61 KB
24534
قیمت قدیم:۴,۰۰۰ تومان
قیمت: ۳,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله اولین همایش ملی سلامت شهر

  مقدمه:

  سلامت شهری همانند سلامت جسمی از اعتبار و اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که همانند آفتابی ماند اگر جلوگیری شود همه گیر شد و ممکن است به سختی درمان شود و سلامت شهری از مرجعیت اهمیت دارد.

  به دلیل اینکه سلامت شهری حفظ و رعایت شود مشکلاتی از بابت تردد، سکونت، تولید، مطالعه و تحقیق، کسب درآمد و غیره از بین می رود و زندگی سالمی را می توان برای نسلهای بعد در نظر داشت پس برنامه ریزی بلند مدت و دوری از برنامه های مقطعی و گذرا می توان امیدوار شد که فرزندان ما خواهند توانست به آسایش بهتری دسترسی پیدا کنند.

   

  محور همایش:

   (زیر ساخت ها و تاسیسات شهری)

  شبکه ی حمل و نقل، از موارد مهم تاسیسات شهری می باشد چرا که با طراحی درست و منسجم خواهد توانست تاثیر زیادی داشته باشد. با اضافه کردن ناوگان درون شهری تنها شاید مشکل حمل و نقل و مسافر و غیره حل شود ولی صدمات دیگری نیز به دنبال دارد اگر خدا هان این باشیم که شبکه ی حمل و نقل اصولی در هر شهری اعم از کوچک و بزرگ داشته باشیم می توان با طراحی اصول مانند حذف ترافیک در چهار راه، و میاد ین عبور و مرور  انجام چگونگی کار به این صورت است.

  به جای تعیین  مسئولیتی سنگیت برای یک مامور یا سرباز راهنمایی و رانندگی انجام طرح زیر گذر و پل های هوایی و تعیین مسیری مجزا برای موتور سیکلت ها تا حد زیادی از ترافیک را کاهش داد. برنامه ریزی طوری انجام شود که از تک سر نشینی در صورت عدم انجام کارهای اداری یا کارهای غیر ضروری جلوگیری شود . حتی برای موتور سیکلت ها قانونی وضع شود که در ساعاتی معین (آن هم افرادی که باعث آزاد و اذیت شهروندان هستند.) در داخل شهرها تردد نمایند، پس می توانیم با توجه به استعداد و کشش هر شهری اقدامات اساسی داشته باشیم.

   

  مسکن:

  از موارد بسیار مهم در زیر ساخت های شهری می باشد. اگر بخواهیم با توجه به روش کشورهای اروپایی پیش برویم نمی توانیم موفق باشیم با توجه به جمعیت کشورهای اروپایی و مسکن شهری تفاوت زیادی به با کشور ما دارد. برای اینکه می توان در کشوری مانند یروکسل در پایتخت آن  شاید جمعیت بیشتر از سه یا چهار میلیون نباشد در حالی که در کشورمان در شهری مانند تبریز یا اصفهان یا شیراز از  و یا شهرهای بزرگ دیگر جمعیت بیداد  می کند جان با  توجه به انفجار جمعیت آیا صحیح خواهد بود که در طراحی مسکن از جمعیت صرف نظر کرده و ایده های چند کارشناس را در هر شهری اجرا نمائیم. حال روشی به نظر می رسد در صورت اجرا می تواند تا اندازه ای زیادی نتایج مثبتی داشته باشد.

  اولین گام باید  محل سکونت دائم که به نوعی از بین رفته یا فرسوده است بها داده شود به این صورت با تشویق افراد به ساخت و ساز جدید با حفظ اصول شهر سازی که تعریف شده است.

   با توجه به کثرت جمعیت و درآمد شخصی افراد به این صورت که صرفاً تراکم یا محدود باشد یا نامحدود، صحیح نیست تراکم باید با توجه منطقه و جمعیت موجود داده شود برای اینکه اگر در کوچه ای  به فرض 8 متری اصول شهر سازی می گوید 3 منطقه باشد حال جای سوال این است اگر در کوچه ی 8 متری ساختمان ها 4 طبقه یا طبقه ساخته شوند. شاید موجب شود جمعیت کمتری در آن  کوچه مستقر شوند آیا دیگران نباید صاحب مسکن شوند آیا نسل بعد از ما به زمین و منابع آن نیازی ندارد طبیعی با محدود شدن تراکم در محلات و قدیم شهر باید نقاط جدیدی به وجود بیایند.

  طبیعی منبع منابعی که در طول میلیارد سال تشکیل شده است از بین می رود، مصالح جدیدی باید مورد استفاده قرار گیرد. تولید مصالح برابر  با از بین رفتن منابع خدادی است اگر امنیت جامعه را در نظر بگیریم با متمرکز شدن جمعیت می توان امنیت را به نحو حسن اجرا کرد. چرا که اجرای امنیت اجتماعی در جامعه هزینه های زیادی را می طلبد.

  علاوه بر آن اگر خواهان استفاده از انرژی خورشیدی باشیم در صورتی پشت بام ساختمان ها یکنواخت باشد می توان از آن در برای تولید انرژی و حتی جایگزین گاز استفاده نمود. در تانی می توان از انرژی حرارتی مرکزی در سالهای آتی استفاده نموده و حتی ساختمان های مستحکمی را بنا نموده که برای سالیان سال مورد استفاده قرار گیرد.

   مانند شهری در فرانسه که قدمتی نزدیک 15 سال گذشته و حتی از بین نرفته است اگر می توانستیم برنامه اصولی را می دانستیم امروز اتوبان قزوین تا تهران به صورت پراکنده مناطق مسکونی گسترش نمی بافت.

  توزیع مشاغل به حد لازم قابل اجرا می شد. مسئولان می توانند در غالب مناطق مسکونی متمرکز در شهر برنامه ی درستی در کمترین زمان ممکن انجام بدهند مراجعه جهت ساخته و ساز در صورت بر داشت موانع اداری باعث می شود آبادانی شهر سریعتر انجام بشود. نیروهای زیادی مستعمل به کار شده بیکاری به کمترین مقدار بر سر پس می توان نتیجه گرفت که پراکندگی مسکن در شهرها در هر امور اداری انسجام آن را از دستت خواهد داد و به جایی نخواهد رسید.

   

  معماری:

  اگر در شهرهای ایران نظری بیفکنیم شاید در شهری مانند اصفهان یا شیراز از در یک محل ها می توانیم از نما و معماری یکنواخت و حتی از معماری قدیمی ایران را نیز مشاهده نمائیم.

  ولی در سایر شهرها کمتر محله ای را بتوان یافت که ساختمان نمای یکنواخت داشته باشد چون اهمیت داده شده است فقط در شهرداری تنها به  پروانه و تراکم و میزان ارزش و اهمیت قائل هستند و باید در شهرداری ها به جای اینکه موانع را به وجود بیاورند و هر انسانی با مراجعات مکرر کمتر پیشرفتی را در ساخت و ساز داشته باشد نمی تواند عاملی در پیشرفت معماری باشد.

  می توان با ایجاد واحدی مستقل در شهرداری نسبت به ایجاد نمای ظاهری و حتی استحکام ساختمان از بابت موضوع معماری ایجاد کرد که همه ی سازنده ها از الگوی طرح شده پیروی نمایند و احدی نتواند در آن دخل و تصرف داشته باشد ایجاد معماری واحد و با استحکام را می توان سالیان سال استفاده نموده بدون آنکه تغییری در آن ایجاد کرد.

  انرژی :

  در دنیا و سخن روز انرژی و استفاده ی بهینه از آن است در زمان های نه چندان دور در کشور ما حمام های خانگی کمتر یافت می شده بخاری های نفتی در کمتر منزلی وجود داشت در شهرهای کوچک یک گالن بیست لیتری ماهها طول می کشید تا مصرف شود.

  حال با این روش مصرف انرژی در هر اماکنی انتظار را باید داشته باشیم سال آینده منابع انرژی را از دست خواهم داد در هر حال مصرف انرژی نیاز به آموزش اجباری دارد تا آموزش تبلیغاتی، برای اینکه افرادی هستند که با توجه به موضوع مالی مصرف انرژی چند از محدودیتی برای آن ها ندارد.

   اگر درصد مصرف آب را در کشور  با کشور روسیه مقایسه کنیم مصرف سرانه ی ما بیشتر از آن خواهد بود. چون در بعضی از شهرهای روسیه حتی مردم این عادات را دارند از هدر دادن آب جلوگیری می کنند.

  حتی برای شستن ماشین در معابر عمومی خودشان مانع می شوند در صورت برنامه ریزی صحیح و مدرن برای انرژی می توانیم به جای اینکه هر خانه ای یک موتور خانه وجود داشته باشد می توانیم مانند کشور روسیه در هر شهری با توجه به کثرت جمعیت جهت استفاده از انرژی حرارتی موتور خانه های مرکزی را احداث کرده و استفاده بهینه ای از آن داشته باشیم که باعث صرف جزیی در موارد دیگری نیز می شود.

  به جای اینکه هر خانه ای یک ماشین لباس شویی را داشته باشد می شود با گنجاندن پنج یا ده ماشین بزرگ لباسشویی با عنوان خشکسوئی با توجه به نسبت جمعیت می توان از مصرف بی مورد منابع جلوگیری کرده و هزینه ها در کانال های دیگر تولیدی بکار برود به عنوان مثال اگر بخواهیم مصرف سرانه ظروف را در کشورهای اروپایی بدست بیاوریم شاید یک یا دو درصد باشد در حالی که در شکور ما بیشتر خانواده در طول زندگی خود هر یک الی سه سال باید ظروف مصرفی را تعویض کرده یا خرید جدیدی انجام بدهند در حالی که در کشورهای اروپایی از این برنامه ها کمتر وجود دارد.

  می توان امیدوار بود در صورتی  که برنامه استمرار داشته باشد و استفاده بهینه از آب یکی از برنامه های مدوت در کشور باشد و اسراف کننده ها طوری که هر ایرانی به خودی در مصرف انرژی سرفه جویی را انجام بدهد و سیستم باید طوری باشد که دیگر  نیازی به تعویض مداوم لوازم تولید انرژی در کشور نباشد.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله اولین همایش ملی سلامت شهر

  فهرست:

  موضوع:

  ساختار های سالم شهر سازی

  مقدمه

  شبکه حمل و نقل

  مسکن

  انرژی

  مبلمان

  منبع:

  ندارد.

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله اولین همایش ملی سلامت شهر, مقاله در مورد تحقیق مقاله اولین همایش ملی سلامت شهر, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله اولین همایش ملی سلامت شهر, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله اولین همایش ملی سلامت شهر, تحقیق درباره تحقیق مقاله اولین همایش ملی سلامت شهر, مقاله درباره تحقیق مقاله اولین همایش ملی سلامت شهر, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله اولین همایش ملی سلامت شهر, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله اولین همایش ملی سلامت شهر

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول