تحقیق مقاله تناسب اندام با فکری جدید

مشخص نشده
مشخص نشده
10
مشخص نشده
69 KB
24633
قیمت قدیم:۴,۰۰۰ تومان
قیمت: ۳,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله تناسب اندام با فکری جدید

  علاوه بر ورزش و صحیح خوردن راههای دیگری برای سرعت بخشیدن تغییر فیزیکی بدن (تناسب اندام) وجود دارد.

  1 ) مثبت زندگی کنید. باور کنید که حتی اگر تا حالا تغییراتی را که دوست دارید به وجود نیامده اند، اما همین تغییرات ممکن خواهد بود. خودتان می دانید که زمان هایی در زندگی وجود دارد که اصلاً انتظار ندارید چیزی اتفاق بیفتد ولی می افتد. اگر برای خودتان مثالی ندارید، به اطراف خود نگاه کنید. آیا شخصی را سراغ دارید که فکر نمی کرد فلان شغل را پیدا کند، شخص مهمی را ملاقات کند یا وزن کم کند، اما همه ایتنها برایش اتفاق افتاده باشد. آیا تا حالا داستان های جالبی نخوانده اید که در آنها آدم ها بر موانع و مشکلات غلبه می کنند و زندگی خود را در جهت مثبت تغییر می دهند مثل من و شما. پس می توانیم بر مشکلات فائق آییم. می توانید به تغییر در زندگی مطمئن باشید. از این جهت بدانید که تغییرات سریع و همان گونه که می خواهید اتفاق می افتند، فقط باید مثبت فکر کنید و در جهت آنها گام بردارید.

  2 ) در زمان حال زندگی کنید. اگر به نتیجه کاری فکر کنید کارها توان فرسا می شوند. فقط به امروز و هر آنچه که می توانید انجام دهید بیندیشید.

  3 ) توقعات خود را کم کنید. اگر انتظار داشته باشید هر کاری و تغییری زود انجام شود، خیلی زود مأیوس می شوید. مثبت فکر کنید و برای کارهای منطقی تر برنامه ریزی کنید.

  4 ) وسوسه ها را حذف کنید. چیزهایی که باعث حواس پرتی می شوند مثل غذاهایی را که نمی خواهید بخورید را کنار بگذارید. با افرادی که دارای عادات بد زندگی هستند، ترک مراوده کنید. اطراف خود را از آدم ها و مواردی پر کنید که آیینه تغییرات شما هستند. با آدمهای سالم و خوشحال رفت و آمد داشته باشید. کتابهای الهام بخش مطالعه کنید. به موسیقی گوش دهید تا به جنب و جوش بیفتید.

  5 ) عذر و بهانه ها را کنار بگذارید. عذر و بهانه های گوناگونی وجود دارد که شاید شما شنیده یا به کار برده اید. وقتی تمایل شما به ایجاد تغییر بیشتر از ترس شما برای تغییر است، عذر و بهانه ها از بین خواهند رفت. هیچ چیزی نباید شما را از فرد جدیدی شدن باز دارد. هر چند که ممکن است شما دلایل دست نیافتن به بعضی اهدافتان را ندانید اما هرگز ناامید نشوید و به تلاش تان ادامه دهید. حتماً موفق خواهید شد.

  اصولاً وقتی ما به چیزی اهمیت می دهیم توجه بیشتری نسذبت به آن مبذول می داریم، اما گاهی این فکر کردن و توجه و تمرکز از حد عادی فراتر می رود و به عنوان نگرانی موجب آزار ما و دیگران می شود.

  برای جلوگیری از این اتفاق سعی کنید به حالت روحی و خلق و خوی خود توجه کنید. اگر بیش از حد سرد و بی اسحسا یا بیش از حد عصبی و تند مزاج هستید یا چیزی تمرکز شما را بیش از حد به خود معطوف داشته و موجب نگرانی تان است، این مسأله ممکن ایت در جنبه های گوناگون زندگی شامل روابط ما با دیگران، شغل، امور مالی و هر چیز دیگر باشد.

  توجه ما نسبت به موارد گوناگون باید در حد طبیعی و نرمال باشد در غیر این صورت پا را فراتر گذاشته و دچار نگرانی و نهایتاً استرس منفی خواهیم شد. زیرا نگرانی نیز می تواند منجر به تولید هورمون های شیمیایی در بدن شده و هماهنگی بدن را از بین برده و منجر به تنش، خشم و عصبانیت شود. تنها نتیجه آن مصرف بیشتر داروهای آرام بخش و مراجعه به انواع متخصصان است.

  بگذارید موضوعی را برایتان تعریف کنم. اخیراً با فردی رو به رو شدم که از دست نوه اش و بی مهری های او به تنگ آمده بود. او که خودش هم اعتراف می کرد که نگرانی بی مورد و پی در پی او منجر به بیماری ها و عوارضی همچون سر دردف بی اشتهایی، بیخوابی و نهایتاً احساس خستگی مداوم شده بود. وقتی روان شناسان چند جلسه را با او داشتند مشخص شد که همه چیز از خواب دیشت که در مورد نوه اش دیده بود شروع شده و نهایتاً او همه اتفاقات سبد و ناراحت کننده را از زنجیره وار به یکدیگر ربط داده در صورتی که در بسیاری از آنها نوه اش نقشی نداشته است. گاهی اوقات توجه بیش از حد ما به افراد یا برخی مسائل منجر به بروز بسیاری اتفاقات ناراحت کننده و عوارض روحی و جسمی برایمان می شود. در چنین مواردی بهترین راه این است که با آنها به مجادله و اصطکاک بیشتر نپردازیم و مدتی فکرمان را مشغول چیزهای دیگر که عموماً آرامبخش یا لذت بخش هستند کنیم. گاهی اوقات نیز رها کردن چیزهایی که ما نمی توانیم، اما می خواهیم روند و نحوه عملکردشان را کنترل کنیم بهترین راه برای جلوگیری از نگرانی و اضطراب و نهایتاً استرس و بیماری است.

  در ضمن شما دو راه دارید. ببینید می خواهید با رفتارتان به فرزندانتان آرامش و تدبیر بیاموزید یا نگرانی و استرس؟

  با روح خود در ارتباط باشید :

  دکتر وین دایر که از نویسندگان معروف است در مورد قدرت و تأثیر ارتباط افراد با روح خود نظراتن کاربردی زیادی ارائه داده است. او در یکی از کتاب های خود نوشته با توجه به این که در عصر فناوری و توسعه، مشکلات روحی و عاطفی زیادی برای اسنان ها ایجاد شده است به نظر می رسد که ارتباط مداوم و روزانه افراد با روح واقعی آنعها می تواند به سلامتی فکر و شادابی روحیه آنها کمک کند. از این رو چند نکته ساده را یادآور شده است که در این بخش به آنها می پردازیم :

  هر روز را با جمله ای خوب شروع کنید.

  وقتی برای هر روز خود جمله ای خوب و مناسب را در نظر بگیرید، قدرت درونی روح و انگیزه شما نیز برای تحقق بخشیدن به اهداف افزایش می یابد.

  جملات می توانند بسته به روحیه هر فرد با دیگری متفاوت باشد، اما برای مثال می توانید روز خود را با این جملات آغاز کنید، امروز را برای این که یک روز عالی و کامل همراه با سلامتی و فراوانی است شکر می کنم. با این که خدایا متشکرم که در این روز فرصت های عالی در اختیارم گذاشتی تا بتوانم بخوبی کار کنم و برای دیگران هم مؤثر باشم. جملاتی نظایر اینها می تواند انگیزه لازم را بهش ما برای تحقق بخشیدن به آنچه می گویید و می خواهید بدهد. هر روز قدردان کارهای دیگران باشید.

  در طول روز به طور مرتب علاوه بر شکر گزاری خدا از دیگران نیز به خاطر خدمات و کارها و حتی حضور یا بودنشان در کنارتان تشکر کنید تا ببینید از چه شادابی روحیه ای برخوردار خواهید شد.

  خواندن جملات آموزنده بسیار مفید است. هر روز حتی اگر بتوانید یک پراگراف از کتابی آموزنده را بخوانید موجب می شود که انرژی شما در دامنه وسیع تری تشعشع داشته باشد.

  می توانید این کار را هنگام شروع روز یا در شب قبل از خوابیدن انجام دهید.

  خبرتان به دیگران برسد.

  در هر روز سعی کنید کاری یا کمکی به دیگران بکنید لازم به یادآوری است که این کار می تواند شامل یک مهربانی یا یک لبخند و گرفتن دست یک دوست غمگین نیز باشد.

  تحقیقات محققان انگلیسی نشان داده افرادی که به دیگران کمک می کنند عموماً شادتر بوده و خیر و برکت بیشتری به زندگی خودشان وارد می شود.

  به آنچه علاقه دارید بپردازید.

  اگر حتی روزانه 15 تا 20 دقیقه را به انجام کاری که مجبور نیستید انجام دهید، بلکه فقط به خاطر دلتان انجام می دهید اختصاص دهید بتدریج دارای افکار مثبت تر و روحیه بهتری خواهید بود.

  مراقب افکارتان باشید.

  شاید برایتان باشد که بدانید اگر افکارتان را مهار نکنید ممکن است منجر به نتایج عملی هولناکی در زندگی تان شود. پس سعی کنید به آنچه فکر می کنید و انرژی می دهیئ افکار سازنده باشد نه دوره کردن غم ها یا آزار دیگران.

  به یاد داشته باشید که افکار احساسات را می سازد و احساسات اعمال و رفتار ما را.

  استرس اجتماعی باعث چاقی :

  پژهشگران هشدار دادند که استرس اجتماعی سبب بروز چاقی می شود و به افزایش وزن کمک می کند. تحقیقات نشان داده است که استرس اجتماعی باعث انباشته شدن چربی بیشتر در حفره شکمی می شود و بنابراین خطر بروز حمله قلبی را تشدید می کند. به گفته پژوهشگران؛ استرس و تنش های اجتماعی موجب تشکیل پلاک در رگهای خونی و سمدود شدن آنها می شود. محققان دریافتند که استرس اجتماعی سبب آزاد شدن بیش از حد طبیعی هورمون های استرس می شود و این هورمون چربی را در ناحیه حفره شکمی تشدید می کند.

  جرقه ای در تاریکی :

  انتقاد پذیر بودن به این معنی نیست که منتظر بشینیم تا منتقد حرفش رو بزنه و بعد شروع کنیم به توجیهش که نه خیر، این طور نیست، من این جوری ام، من اون جوری ام ...! به نظم انتقاد پذیر بودن به این معنیه که ما انتقاد رو بشنویم و بهش فکر کنیم. تمام تجزیه و تحلی هامون رو انجام بدیم و نظر موافق یا مخالفمون رو هم برای خودمون نگه داریم. اگه به نظرمون درست اومد بپذیریمش و از سازندگی اون استفاده کنیم و اگه غلط و بی اعتبار بود، خب در ذهن خودمون ردّش کنیم؛ دلیلی نداره که منتقد رو توجیهش کرد یا به زبان خود منتقدا تیکه پاره شون کرد!

  پاسخگوی عزیزیم، وقتی شما با لحنی قاطع و با حرفایی دهن پرکن جواب منتقدا رو می دید، از اون جا که ما بروبچ شما رو خیلی دوست داریم، فرصت فکر کردن از بچه ها گرفته می شه و اونا موضعگیری می کنن و فقط می خوان تو دهن طرف بزنن و از صفحه دفاع کنن. آقا، خانوم، بروبچ عزیز، اگه شما واقعاً صفحه رو قبول دارید دلیلی نداره که این قدر از حرف منتقدا ناراحت و عصبانی بشید. 

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله تناسب اندام با فکری جدید

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله تناسب اندام با فکری جدید , مقاله در مورد تحقیق مقاله تناسب اندام با فکری جدید , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله تناسب اندام با فکری جدید , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله تناسب اندام با فکری جدید , تحقیق درباره تحقیق مقاله تناسب اندام با فکری جدید , مقاله درباره تحقیق مقاله تناسب اندام با فکری جدید , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله تناسب اندام با فکری جدید , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله تناسب اندام با فکری جدید

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول