تحقیق مقاله آلن تورینگ

مشخص نشده
مشخص نشده
12
مشخص نشده
71 KB
24683
قیمت قدیم:۶,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله آلن تورینگ

  کار ریاضی دان بریتانیایی آلن تورینگ به عنوان شالوده و اساس کامپیوتر مطرح است .تعریف تورینگ (1937-1936) از قابلیت محاسبه (محاسبه پذیری) به عنوان پارادایم جدید در علم مطرح است . بحث ها و استدلال های او که پیرامون ایجاد هوش مصنوعی مطرح کرده است از مشهورترین و مورد مراجعه ترین مقالات...... هستند این مقالات که از بهترین های او هستند ، نقش و تاثیری را در قالب نظریات به خوبی نشان می دهند . نتایج کارهای تورینگ در خلال جنگ جهانی دوم در زمینه رمزگشایی و هم با استفاده طراحی کامپیوترهای دیجیتال جنبه های کاربردی تری یافت . براستی عبارت تورینگ برای کامپیوتر یعنی {دستگاه محاسبه گر جهانی  واقعی } مرجعی برای عبارت {ماشین جهانی} وی در سال 1936نیز بوده است . ترکیب نظریه و کاربرد آن با یکدیگر که کار تورینگ با  هیچ طبقه بندی تعارف {محض} یا کاربری تناسب نبود . زندگی تورینگ آمیزه ای از تضاد ها و تقابل های بسیار است .جدای از انگیزه های اجتماعی و سیاسی ، او در زمانی که به عنوان یک فرد غیر سیاسی تصور می شد و به عنوان یک انسان غیر عادی ، غیر سیاسی و...... از هر گناهی شناخته می شد به گروه و اندیشه های متمایل شده بود که در سود بازیابی نقش سلطه جویانه anglo-american. در ارتباطات علمی با آلمان ها بودند.

   

  موضوع ذهن :

  از میان همه ی علایق متضاد و متفاوتی که تورینگ داشت ، یک چیز همواره ثابت بود و آن شیفتگی و علاقه ی بیش از حد تورینگ به .... توصیف فعالیت های ذهن در مورد مسایل علمی بود . مدل محاسباتی  را که تورینگ برای ذهن ترسیم کرد را می توان ظهور مجد د ماتر یالیسم در قرن بیستم به شمار اورد . به این دلیل که ماشین با حالت های گسسته را متناسب با توضیح حالت های ذهنی می دید . علاقه تورینگ به ماتریالیسم.... چندان اشکار نبود ، بلکه در نامه ای که در حدود سال 1932 به           hodges نوشت اشکار تر شد . در آن نامه به ماهیت ....... ماده اشاره شده بود که بعد ها ادینگتون را نیز تحت تاثیر قرار داد و در آن اراده به عنوان تاثیر فیزیکی ناحیه ای از مغز تعبیر شده بود . این علاقه پس از مطالعه و برسی اصول موضوعه ی {فن نویمان } از مکانیک کوانتوم و هم چنین مطالعه ی {اصول ریاضیات راسل } که ازآن منطق آموخت و نیز تاثیری که از سوال مطرح شده بوسیله ی{هیلبرت}مطرح شده بود اتفاق افتاد . این سوال بوسیله ی هیلبرت طرح شد اما از سال ..... بواسطه ی کشف کورت گودل یعنی پیمان تصمیم پذیری گزاره های ریاضی تغییر شکل یافت ، که به شرح زیر است:

  " آیا روش یا روند همین و تعریف شده ای که در قضایای ریاضی به کار گرفته شود و شخص کند که اثبات پذیر هست یا نه وجود دارد"

  از بادین سئوال در سخنرانی پاکس نیوتن ریاضیدان دانشگاه کمبریج عنوان {entscheidungs problem}آشنا شد دشواری این سئوال در این جا بود که یک تعریف بی چون و چرا از مفهوم الگوریتم یا روند حل مسئله طلب می کرد.

  تورینگ جواب این سوال را در تعریف ماشین تورینگ بیان می کند تورینگ کنش یک انسان را در تعامل یک روش معین یا دستورالعمل و حالت های ذهن را در تعقیب زنجیره ای این ستورالعمل ها و روش های معین مدل کرد.

  تعریف تورینگ ، پس از توضیح منطق دادن آمریکایی{Alonzo church} درباره " محاسبه پذیری موثر" منتشر شد . ولی به لحاظ مفهومی تورینگ تقدیم داشت گودل و چرچ پذیرفتند استدلال شهودی آشکاری را از اینکه چرا یک تعریف کار آمد است ارائه می کنند.

  ماشین تورینگ ف مفهوم یک دستوالعمل یا روش را به گام های نخستین آن تقلیل می دهد (گام های نخستین یک روش را نمایان می کند اجزاء و عناصر این گام ها دل بخواهی هستند و امروزه از صورت بندی و فرمالیزهای معادل دیگر نیز استفاده می شود . نکته ی اساسی این است که این دستگاه می بایست توصیف های محدودی ( مثل جدول رثنای) را بپذیرد اما مجاز به استفاده از زمان نامحدود برای محاسبه است.تز چرچ از محاسبه پذیری موثر هر اندیشه ی طبیعی از آن مفهوم را در بر خواهد داشت و باب تازه ای را در پهنه ای از ریاضیات نوین " تصمیم برای حل مسائل گشود این کار پیامدهای وسیع تری را در بر خواهد داشت .مدل سازی جسارت آمیز تورینگ از حالت های ذهن منجر به ایجاد دیدگاه های جدیدی می شود که از آنها به علوم شناختی تعبیر می شود و اغلب چنین می پندارند که مدل سازی کامپیوتری اثر بر جسته ای از تکنولوژی را نمایش می دهد ولی به واقع مسیر تورینگ عکس این مسیر بود به جهت اینکه وجه قابل توجه و خیالی مقاله ی تورینگ یعنی همان تعبیر "جهانی" که برای ماشین تورینگ داشت منجر به ابداع کامپیوتر شد.

  در تعریف تورینگ یک ماشین جهانی قادر است جدول رفتار و حرکات هر ماشین دیگر را بخواند و سپس اجرا کند.این نکته در توصیف تورینگ از اهمیت خاصی برخوردار بود که این دستورالعمل مثل هر شکل دیگر از داده ها ذخیره و خوانده می شود .این چیزی است که کامپیوتر های مدرن آن را انجام می دهند . دستورالعمل های برنامه های معادل و سازی با جدول های رفتار آن ها است. این نکته بسیار ضروری است که توصیف دستورالعمل ها شبیهه بقیه ی داده ها خوانده و ذخیره شود .اکنون مطالعه ی ماشین تورنگ بدون دسترسی به عادات فکری برنامه ریزی بسیار دشوار است و باید به خاطر داشت وقتی تورینگ اندیشه های خود را صورت بندی می کرد رایانه وجود نداشت.

  تورینگ و ماشین ها

  کار تورینگ مبتی بر پاسخ به سئوال هیلبرت بود و قصد داشت شیوه ی انجام روشمندی توسط یک انسان را مدل کند با این وجود تصور وجود دستگاهی تله پرینتر قابل توجه بود.نیومن در سال 1955 در تاکید بر اهمیت و جسارت آمیز بودن این نوآوری گفت " تورینگ اولین کسی بود که به تحلیل جامع اندیشه ی ماشین محاسبه گر پرداخت"

  این مسئله در سال 1988 بوسیلهgandy. با نیت یک تاثیر" منفی " به نقد دیدگاه تورینگ پرداخت اما روایت نیومن به نفع تورینگ نمی بایست یکسره بی ارزش تلقی شود اما تورینگ مسلما شیفته ی ماشین هایی شده بود که بدست خود در سال های 1937-1939 مهندسی کرده بود.

  churchنیز اندیشه ی ماشین های محاسبه گر را که در آن زمان رایج بود شفاف تر ساخت او هنگامی که با تورینگ در پریستون کار می کرد طی نامه ای به تورینگ معیاری را پیشنهاد می دهد که در آن رشته ی ارقام 0 و 1 امکان ساخت ماشین های محاسبه گر که فضا محدودی را اشغال می کند و با قطعاتی با اندازه های محدود کار می کند را میسر می سازد. این ماشین در صورت داشتن زمانی کافی قادر خواهد رشته های ارقام 0 و 1 را برای هر عدد دلخواهی بنویسد و به انجام عملیات بر روی آن ها بپردازد .اگر امکان کار برای مدت زمانی طولانی فراهم باشد باز هم ممکن است محدودیت های دیگری بر روی خصوصیات دستگاه تاثیر بگذارند ولی این محدودیت ها آن قدر آشکارا هستند که منجر به هیچ گونه کاستی در کارایی آن نخواهد شد.

  یک انسان با یک قلم و کاغذ و یک دستوالعمل صریح می تواند به مثابه ی ماشین تورینگ باشد با این وجود نه تورینگ و نه چرچ هیچ یک نتوانستند مفهوم کلی ماشین محاسبه گر و اجزای آن را به درستی تحلیل کنند .تورینگ در سال 1939 از گزاره برلی تهز (church-turing) استفاده می کند .او از عبارت "مکانیکی به طور محض" بدون هیچ تحلیلی بیشتری استفاده می کند و فقط در سال 1948 توضیح بیشتری را راجع به این موضوع ارائه می دهد.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله آلن تورینگ

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله آلن تورینگ, مقاله در مورد تحقیق مقاله آلن تورینگ, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله آلن تورینگ, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله آلن تورینگ, تحقیق درباره تحقیق مقاله آلن تورینگ, مقاله درباره تحقیق مقاله آلن تورینگ, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله آلن تورینگ, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله آلن تورینگ

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول