تحقیق مقاله علم چیست؟

مشخص نشده
مشخص نشده
12
مشخص نشده
73 KB
24689
قیمت قدیم:۶,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله علم چیست؟

   از زمانی که اسنان به رشد و تکامل مغزی رسید و سیر تکاملی رشد مغزی را تا حدی که بتواند از آن استفاده کند، طی کرد، متوجه شد که در بیشتر کارها می تواند از نیروی عقل خود استفاده کند. انسانهای غارنشین توسط قوه عقل خود تشکیل کومون هایی را برای شکار می دادند و به صورت دسته جمعی شکار می کردند و شکار را به وسیله دام های ابتدایی گرفتار می کردند. افرادی که از سلامت مغزی و بهتر و استعداد بیشتری برخوردار بودند، سرپرستی و هدایت گروه ، قبیله یا دسته خود را به عهده می گرفتند و در زندگانی عادی خود نیز از موفقیت های بیشتری برخوردار می شدند. از سویی دیگر با توجه به این که ریشه علم به تعقل باز می گردد، بازدهی این کار منجر به پدید آمدن فنون مختلف شد. هر شخصی با استفاده از قوه تعقل خود شغل خاصی را برای ادامه زندگی به وجود می آورد. کسانی که معالجه انسانها را به عهده داشتند ، حرفه پزشکی را به صورت تدریجی به وجود آوردند. شکارچیان رمز و راز شکار را در نزد خود حفظ می کردند و می دانستند که این رموز زاییده تعقل شکارچیان زیرک بوده است و می تواند آنها را در امر شکار یاری دهد.

   

   فیزیک و ورزش

   فیزیک علمی است که در مورد ساختار ظاهری مواد تشکیل دهنده و شکل و فرم آنها صحبت می کند. همچنین از نیروهای مختلف و چگونگی تولید آنها و همچنین در مورد قوانین و نیروهای طبیعی و نقش آنها بر مصنوعات بشری و کارهای روزمره یک انسان صحبت می کند. در ظاهر فیزیک علمی است که با مسائل پیچیده ریاضی در هم آمیخته شده است، مثلاً در بکارگیری بعضی نیرو ها ، فرمول های مختلف بکار گرفته شده است. فیزیک شاخه ای از علم است که به بررسی پدیده های طبیعی می پردازد تا الگوهایی برای آنها بیابد. فیزیکدانان به پژوهش درباره همه چیز، از اتم ها گرفته تا کهکشانها ، از اسباب بازی ها گرفته تا آبمیوه گیری ها ، از موسیقی گرفته تا لوله کشی و ... می پردازند. فیزیک دانان رابطه های بین ماده و انرژی ، ذره ها و موج ها را بررسی می کنند. فیزیک علمی است که ماهیت ماده و انرژی و رابطه آنها را بررسی می کند. برخی از فیزیک دانان به تحقیق در آزمایشگاهها می پردازند. آنان غالباً پیش از آنکه بتوانند آزمایش موردنظر خود را انجام دهند ناگزیر می شوند وسایل و تجهیزات موردنیاز خود را طراحی کنند. پژوهش های فیزیک دانانی که در آزمایشگاه کار نمی کنند نیز به همین اندازه دارای اهمیت است. آنها نظری ، نظریه های خود را بر شالوده داده های تجربی بنا می کنند. تلاش توأم فیزیک دانان نظری و تجربی ، دانش بشر درباره جهان فیزیک را به موفقیت امروزه رسانیده است. بعضی از نتیجه های تجربی از لحاظ نظری به طور کامل درک نشده اند و برخی از نظریه ها ، نتیجه هایی را پیشگویی می کنند که هنوز در آزمایشگاهها دیده نشده اند.

   هنوز مطالب زیادی درباره ماده و انرژی هست که شناخته نشده اند. فیزیک هم نظریه و هم آزمایش را در بر دارد. در آغاز پدیده های فیزیکی به رده هایی تقسم می شدند. این رده ها شامل گرما، الکتریسیته، مکانیک ، مغناطیس ، نور ، صوت و در این اواخر رده دیگری نیز به این رده ها اضافه شده است که پیشرفت های فیزیک در قرن بیستم را در بر می گیرد و فیزیک نوین نام دارد. امروزه در کنار این رده بندی که کماکان به کار می رود، علم فیزیک به صورت دیگری نیز به مباحث مختلف تقسیم بندی می شود. به این ترتیب که هر مبحث به بخش ویژه ای از جهان می پردازد و دیده های مهم موجود در آن بخش و رابطه های بین آنها و علت و معلول ها و اثرات آنها را بررسی می کند. این تقسیم بندی علم فیزیک شامل مبحث های فیزیک ذرات بنیادی ، فیزیک هسته ای ، فیزیک ماده چگال ، اختر فیزیک و ... می باشد.

   فوتبالیستی را در نظر بگیرید که هنگام ضربه زدن به توپ فقط از عضلات دوقلوی ساق پای خود استفاده می کند. این فوتبالیست هنگام ضربه زدن به توپ از دو عضله استفاده می کند و اگر قدرت وارد کردن انرژی این دو عضله را 100 نیوتن درنظر بگیریم توپ او با سرعت مثلاً 40 کیلومتر در ساعت حرکت خواهد کرد. حالا فوتبالیست دیگری را درنظر بگیرد که هنگام ضربه زدن علاوه بر استفاده از عضلات ساق پای خود ، از عضلات ران نیز استفاده می کند. این شخص علاوه بر اینکه از عضلات بیشتری استفاده می کند نیروی بیشتری را بر روی توپ وارد می کند ( 200 نیوتن ) در نتیجه سرعت توپ او با 60 یا 80 کیلومتر در ساعت حرکت خواهد کرد. و در نهایت شوت او برای دروازه بان حریف مشکل ساز خواهد بود.

   می بینید که استفاده بسیار ساده و پیش پا افتاده ای از علم فیزیک مثال بالا یک فوتبالیست را از نظر قدرت شلیک توپ به حد بالایی می رساند. پس می توان نتیجه گرفت که علم در ورزش بی تاثیر نیست . برای توجه بیشتر مثال زیر را درنظر بگیرید: اسکی بازی را درنظر بگیرید که حدود 60 کیلوگرم وزن داشته و در مسابقه اسکی مارپیچ المپیک شرکت کرده است، قانون نیروی ثقل و وزن که در فیزیک به صورت تئوری در کتاب ها مطرح شده است این شخص را بر اثر نیروی کشش زمین و نیروی گرانش و طبق فرمول زیر نیروی خاصی را بر او وارد می کند. و او را از کوه به سمت پائین می کشد و نیرویی که هر دو جرم را به سمت یکدیگر می کشاند نیروی گرانش نام دارد و نیز ربایش زمین را بر یک جسم ، وزن آن جسم یا نیروی گرانش گویند و می دانیم که وزن با جرم فرق میکند نتیجتاً وزن این اسکی باز طبق قانون زیر برابر است با 60 کیلوگرم و نیروی وارد شده بر او برابر است با:

  W = 60 (Kg) ×10 (n/Kg) = 600 N

   ورزشکار دیگری را درنظر بگیرید که وزن او اصطلاحاً 100 کیلوگرم باشد و نیروی وارد شده بر او برابر است با:

   W = 100 (Kg) ×10 (n/Kg) = 1000 N

   نیرویی که شخص دوم را به سمت پایین می کشد، حدوداً 400 نیوتن از نیروی شخص اول بیشتر است. درنتیجه سرعت نفر دوم نیز به مراتب بیشتر خواهد شد. بنابراین شانس موفقیت نفر دوم در صورتیکه دارای فاکتورهای مشترک دیگر مثل داشتن اسکی هایی با کیفیت یکسان و غیره ، برای پیروزی در مسابقه بیشتر است . اکنون که تا حدی به نقش علم فیزیک و تأثیر موثر آن بر ورزش آشنا شدید وقت آنست که شاخه های مختلف آن را بررسی کرده و نقش هر کدام را در ورزش روشن کنیم. 

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله علم چیست؟

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله علم چیست؟ , مقاله در مورد تحقیق مقاله علم چیست؟ , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله علم چیست؟ , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله علم چیست؟ , تحقیق درباره تحقیق مقاله علم چیست؟ , مقاله درباره تحقیق مقاله علم چیست؟ , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله علم چیست؟ , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله علم چیست؟

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول