تحقیق مقاله تهویه مطبوع

مشخص نشده
مشخص نشده
6
مشخص نشده
122 KB
24896
قیمت قدیم:۴,۰۰۰ تومان
قیمت: ۳,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله تهویه مطبوع

  شاخه‌ای از مهندسی مکانیک است . وظیفه آن تأمین شرایطی است که:۱-موجب رفاه انسان شود ۲-برای نگهداری محصول یا فرآیند خاصی مورد نیاز باشد. برای انجام چنین عملی دستگاهی با ظرفیت مناسب بایستی نصب و در طی سال کنترل گردد . ظرفیت دستگاه با حداکثر بار لحظه‌ای واقعی تعیین می‌گردد و نوع کنترل نیز با توجه به شرایطی که باید در طی مدت اعمال پیک بار و بار جزئی تامین شود ، مشخص می‌شود .

  تخمین بار ممکن است گاهی به روش دقیق و گاهی نیز با روشهای سرانگشتی انجام گیرد . دقت در تخمین بار یکی از عوامل بهینه سازی مصرف انرژی است . تهویه مطبوع معمولا شامل : سرمایش ، گرمایش ، رطوبت زنی و رطوبت زدائی می‌باشد .

  رطوبت زدایی در صنایع مختلف کشور اعم از صنایع نظامی و غذایی نساجی و پتر وشیمی پنو ماتیک وغیره از دیر باز یک مسئله عمده به شمار می رود امروزه رطوبت زدایی در اماکن صنعتی و تهویه مطبوع در کشور به روش های مختلفی انجام می شود که یکی از عمده ترین روش ها سرد کردن هوا تا نقطه شبنم می باشد که توسط کویل ها ی با سرد یا مبرد انجام می شود . نظر به این که در حال حاضر کویل های مورد استفاده جهت رطوبت زدایی عمداتا کویل هایی هستند که صرفا جهت سر مایش طرح شده اند بنابراین نیاز به تحلیل کویل جهت رطوبت زدایی از هوا ی مرطوب یک ضرورت اجتناب ناپذیر است .

  سیال درون کویل ها عمدتاآب سرد با مبرد هایی نظیر فریون 12و 14 می باشد . در این میان مبدل های حرارتی با لوله های پره دار که در درون لوله های آن ها آب سرد جاری است به طور گسترده ای در خنک کاری و رطوبت زدایی استعمال می شوند مورد مطالعه و ارزیابی قرار گرفته اند . در کارکرد این کویل ها فرایند های انتقال حرارت و انتقال جرم به صورت همزمان صورت می گیرد و این موضوع تحلیل آن ها را اندکی دشوار می سازد . از طرف دیگر سطح پره های آن ها ممکن است قسمتی تا تماما مر طوب باشند این موضوع به پیچیدگی مسئله می افزاید . هوای مرطوبی که از این کویل می گذرد ضمن خنک شدن خشک می شود زیرا هنگامی که دمای سطح پره ها پایین تر از نقطه شبنم هوای ورودی به کویل باشد هوا به شرایط اشباع رسیده و رطوبتش شروع به تقطیر شدن برروی سطح کویل می کند . به این ترتیب رطوبت زدایی آغاز می شود و اغلب سطوح تر کویل در صد زیادی از کل سطح را شامل می شود .

  در کا ربرد هایی نظیر مطبوع صنعتی توجه خاصی به کنترل رطوبت و طرحی دقیق ظرفیت رطوبت زدایی فن کویل مبذول می شود. اطلاعات تجربی رطوبت زدایی از کویل ها به کرات  ارائه شده است و روابط تجربی متناظر آن ها درقالب های مختلف گزارش شده است .

   

  بعضی از تحلیل ها یی که بر روی مبدل های حرارتی با لوله های پره دار تا به حال انجام شده است و شامل مقادیر تجربی و پیشنهادی برای عملکرد کویل شده است و روابط آنها انتشار یافته است به قرار زیر است :

  در سال 1977 المهدی و میتالاس مدلی را برای محاسبه کویل هایی که در صنهعت ساختمان به کار می روند ارائه کردند که نتاج آن ها شامل مقادیر تجربی و عددی است که به صورت جدول ارائه شده است .

  در سال 1979 المهدی رابهطه ای را برای انتقال حرارت کویل با سطح خشک یا آزمایش های تجربی که برای کویل شش دریف لوله انجام داده اند ارائه کرده اند .

  در سال 1981مکیستون روش های مختلف تحلیل نظری مبدل های حرارتی با لوله های پرهدار ارائه کرد و اثر ردیف ها را در آن مورد بررسی قرار داد . درسال 1983 و بیگز یک مدل ریاضی برای تحلیل انتقال حرارت و جرم از سطوح پره دار ارائه کردند در سال 1983 آنالیز ریاضی مورد فوق به طور توسعه یافته ای توسط گلدستین  ارائه شده . همچنین در سال 1983 نتایج تجربی موارد نظری فوق را برای یک پمپ حرارتی و کویل متناظر آن توسط فیشر و اریس بدست آمد .

  در سال 1992 بوکانجرا وخان مفاهیم کارایی را بر اساس رطوبت مطلق جهت انتقال جر معادل کارایی متناظر معرفی کردند .

  در سال 1996 هانگ و همکارانش نتایج کار کرد تجربی کویل یک فن کویل را گزارش کردند .

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله تهویه مطبوع

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله تهویه مطبوع, مقاله در مورد تحقیق مقاله تهویه مطبوع, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله تهویه مطبوع, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله تهویه مطبوع, تحقیق درباره تحقیق مقاله تهویه مطبوع, مقاله درباره تحقیق مقاله تهویه مطبوع, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله تهویه مطبوع, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله تهویه مطبوع

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول