تحقیق مقاله استاندارد ها و ملزومات ایمنی نظارتی و تنظیمی

مشخص نشده
مشخص نشده
13
مشخص نشده
80 KB
24908
قیمت قدیم:۶,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله استاندارد ها و ملزومات ایمنی نظارتی و تنظیمی

   مقدمه

   روند مدرن در ایمنی الکتریکی به محض آن که کارگران در برابر کارهای شان مسئولیت شان سنگین تر می شود، بیشتر و بیشتر به سوی مسئولیت فردی می رود. برای افراد انجام موفقیت آمیز در مسئولیت های شان، لازم است که از قواعدی مطلع باشند که برای عملکردشان کاربرد دارند. این بدان معناست که قواعد ایمنی شرکت استاندارد های ملی و بین المللی و قوانین محلی، ایالتی و فدرال همگی باید بخشی از مبنای دانشی کارگر باشند.

   در عین حال، سرپرستی سلامت و ایمنی شغلی (OSHA) در تقویت استانداردهای ایمنی اش به طور فزاینده ای جدی می شود. کافرمایان باید تلاش شان را برای تفسیر و اجرای هر چه بهتر برنامه ایمنی الکتریکی به کار بگیرند. برای همین، کارفرمایان باید با تمامی استانداردهای متنوع – تنظیمی و هم توافقی – آشنا شوند طوری که با آنها هماهنگ و مطابق شوند.

   استانداردهای ایمنی الکتریکی و یا ملزومات آن بوسیله سازمانهای مختلفی به وجود آمده است. بعضی از این استانداردها داوطلبی و بعضی قوانین محلی یا فدرال هستند. چه داوطلبانه و چه اجباری، این استانداردها برای روش مناسب کار روی یا حوالی انرژی الکتریکی دستورالعملی دارند. بسیاری از موضوعات مورد بحث در قسمتهای دیگر این کتاب از استانداردهایی نشأت می گیرند که در این فصل بررسی می شوند.

   چون استانداردهای الکتریکی به صورت دوره ای بررسی و روزآوری می شوند، اطلاعات این فصل لزوماً کلی اند. هنگام نیاز به اطلاعات جدید همیشه به جدیدترین وایرایش هر یک از این استانداردها مراجعه کنید. توجه داشته باشید که همه استانداردها در این فصل بررسی نمی شوند. خواننده برای صنایع خودشان می بایست به مقالات مخصوص صنعت مراجعه کند.

   به علت نقش بسیار حیاتی ای که سازمانهای استاندارد ایفا می کنند، بررسی و ملاحظه آنها هم در این فصل گنجانده می شود. ساختار سازمانی، شیوه استاندارد سازی و توسعه تاریخی هر سازمان استاندارد بررسی می شود.

   گروه های تنظیمی

   موسسه ای استانداردهای ملی آمریکا (ANSI)

   نگاه اجمالی – این موسسه در سال 1918 تاسیس شد و موسسه ای خصوصی، غیرانتفاعی و سازمان عضویتی است. ANSI سیستم های استانداردهای اجماع داوطلبانه ایالات متحده را هماهنگ می کند و استانداردهای ملی آمریکا را تثدیق می کند. عضویت ANSI شامل بیش از 1000 شرکت است؛ صدها سازمان حرفه ای، فنی، تجاری، کارگری و مصرف کننده؛ و چند دوجین آژانس های دولتی . هدف اصلی ANSI تضمین این است که مجموعه ای واحد از استانداردهای غیرمتعارض ملی آمریکا توسط توسعه دهندگان استانداردهای تحت مجوز ANSI بسط می یابد و این که تمام علاقمندان مربوطه فرصت حضور در پروسه توسعه را بدست می آورند. چون تمام احزاب و گروههای علاقمند قادر به حضور در پروسه استانداردهای هستند، استانداردهای ANSI استانداردهای اجمالی و اکثریتی واقعی هستند.

   عملکرد ها : ANSI پنج عمل بسیار مهم را برای صنعت انجام می دهد:

  هماهنگ کردن فعالیت های استانداردهای داوطلب : ANSI به توسعه دهندگان و کاربران استانداردها و بخش خصوصی و دولت یاری می کند که به توافقی در مورد نیاز به استانداردها و وضع کردن اولویت ها دست پیدا کنند. سازمان های واجد صلاحیت را منصوب می کند تا استانداردها را بسط دهند، له آنها در جلوگیری از دوباره کاری کمک می کند، و برای حل و واشکافت تفاوت ها هم اندیشی طبیعی عرضه می کند. شورای استانداردهای اجرایی ANSI و گروههای استاندارد در این عملکرد پیشگام هستند.

   استانداردهای ملی آمریکا را تایید می کند – ANSI فقط سیستم معتبر امریکا برای وضع استانداردهای ملی آمریکا را اجرا می کند. راهکارهای تاییدی ANSI تضمین می کنند که هر گروه علاقمند می تواند در توسعه استانداردها با اظهار نظر در مورد تبصره های آن حضور پیدا کند. این ملزومات برای هر پروسه متضمن آن است که استانداردهای ملی آمریکا سطوح بالایی از اعتماد و اطمینان پذیری را بدست می آورند و به پذیرش شوراء دست پیدا می کنند.

   توجهات ایالات متحده به استاندارد سازی بین المللی را به تصویر می کنند. ANSI تنها نماینده ایالات متحده در دو سازمان استاندارد عمده و غیرمعاهده ای است: سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) و کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC) . ISO ، تاسیس در 1946 ، استانداردهای بین المللی را با سازمان های استانداردهای ملی بیش از 70 کشور در سراسر جهان بسط می دهد، هماهنگ می کنند و ارتقاء می دهد. IEC ، تاسیس در 1906 ، استانداردهای الکتروتکنیک را با کمیته های ملی بیش از 40 کشور بسط و ارتقاء می دهد. ANSI تقریباً در کل برنامه تکنیکی هر دو سازمان شرکت می کند و بسیاری از زیرگروهها و کمیته های کلیدی را مدیریت می کند.

   در مورد استانداردهای جهانی و دستیابی به آنها اطلاعاتی ارائه می دهد. ANSI کپی هایی از استانداردهای ملی تصویب شده و پیش نویس امریکا، استانداردهای IEC , ISO ، پیشنهادات گروههای منطقه ای وابسته به جامعه اروپا، و مشخصات 90 سازمان استاندارد ملی متعلق به ISO را حفظ و نگهداری می کند. این استانداردها برای گروههای علاقمند در دسترس و موجود هستند.

  شرکت های عضو، ANSI سازمان عضویتی است و درآمد اصلی اش از اعضای شرکت حاصل می شود. اعضای شرکت به اداره ANSI با تعیین سیاست ها، راهکارها و برنامه های بلندمدت در توسعه استانداردها، کمک می کنند. آنها نیازهای صنعتی و تجارتی استانداردها را دو سطح ملی و بین المللی شناسایی می کنند. بر مبنای این نیازها، ANSI را ترغیب به شروع فعالیت های جدید در توسعه استانداردها و شتاب بخشی به اصلاح استانداردهای موجود می کنند.

   توسعه دهندگان استاندارد ها – توسعه دهندگان استانداردها عمدتاً سازمان های تجارت ملی، فنی، حرفه ای، مصرف کننده و کارگری هستند. اینان داوطلبانه استانداردها را برای تشخیص به عنوان استانداردهای ملی به ANSI ارائه و تقدیم می کنند. بسیاری از این سازمان ها اعضای ANSI هم هستند و در شوراها، انجمن و کمیسیون ها نشان داده می شود که به اداره ANSI و هماهنگ کردن فعالیت های ملی و بین المللی استانداردسازی کمک می کنند.

   آژانس های دولتی – ANSI با آژانس های دولتی به همان طریقی کار می کند که با سازمان های دیگر، به عبارت دیگر، آژانس های دولتی اعضای ANSI اند و نمایندگان دولتی به شوراها و انجمن های ANSI خدمت می کنند.

   کمیسیون های هماهنگ کننده که با OSHA و کمیسیون ایمنی محصول مصرف کننده شکل گرفت، برای بحث پیرامون فعالیت های تاثیرگذار بر جوامع استانداردهای دولتی و داوطلبی هم اندیشی و محل تبادل نظر فراهم می کند.

   موسسه مهندسان الکترونیک و الکتریک (IEEE)

   نگاه اجمالی – IEEE بزرگترین جامعه تکنیکی جهان با بیش از 35000 عضو از حدود 150 کشور در سرتاسر دنیاست. موسسه امریکایی مهندسان الکتریک IEEE در سال 1884 تاسیس شده، و موسسه مهندسان رادیو (IRE) در سال 1912 تاسیس شد. این دو سازمان برای تشکیل IEEE در سال 1963 تلفیق شدند.

   IEEE جامعه ای متشکل از مهندسان برق و تکنسین های برق است. محدوده های مورد علاقه اعضای IEEE حیطه رشته های تکنیکی نظیر مهندسی کامپیوتر، تکنولوژی بیوطب، ارتباطات دوربرد، نیروی الکتریسیته یا برق، فضانوردی و محصولا مصرفی را پوشش می دهند.

   عملکردها – میان فعالیت های عمده IEEE انتشارات فنی، کنفرانس های تکنیکی و توسعه استانداردهای فنی قرار دارد. IEEE مسئول حدود 30 درصد از مقالات انتشاری جهان در تکنولوژی برق است. این مقالات که از مقاله های منتشر شده تا کتاب های درسی و تا مجلات فنی طبقه بندی می شوند مطابق آخرین پیشرفتهای علمی هستند.

   IEEE به انواعی از جوامع تکنیکی با طیف وسیعی از موضوعات فنی تقسیم می شود. عمدتاً از میان این جوامع IEEE بیش از 300 جلسه در سال را تشکیل می دهند که به مهندسان و تکنسین ها امکان تبادل اطلاعات را می دهند. همین طور IEEE استاندارد های تکنیکی داوطلبانه را بسط و منتشر می کند که این استانداردها تعداد متنوعی از فعالیت های فنی الکتریکی را تنظیم می کنند.

   

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله استاندارد ها و ملزومات ایمنی نظارتی و تنظیمی

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله استاندارد ها و ملزومات ایمنی نظارتی و تنظیمی , مقاله در مورد تحقیق مقاله استاندارد ها و ملزومات ایمنی نظارتی و تنظیمی , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله استاندارد ها و ملزومات ایمنی نظارتی و تنظیمی , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله استاندارد ها و ملزومات ایمنی نظارتی و تنظیمی , تحقیق درباره تحقیق مقاله استاندارد ها و ملزومات ایمنی نظارتی و تنظیمی , مقاله درباره تحقیق مقاله استاندارد ها و ملزومات ایمنی نظارتی و تنظیمی , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله استاندارد ها و ملزومات ایمنی نظارتی و تنظیمی , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله استاندارد ها و ملزومات ایمنی نظارتی و تنظیمی

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول