کاربر گرامی  خوش آمدید ... 

تحقیق مقاله VDSL

مشخص نشده
مشخص نشده
20
مشخص نشده
71 KB
25199
قیمت قدیم:۵,۰۰۰ تومان
قیمت: ۳,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله VDSL

  مقدمه :

  باتوجه به نیاز بازار VDSL می تواند به صورت متقارن یا نامتقارن به کار گرفته شود .

  به دلیل محدودیت های فیزیکی مهم ترین آن تضعیف در فرکانس های بالا است ،مسئله فاصله یکی از بزرگترین محدودیت ها در VDSL می باشد . VDSL تا فاصله 1.5km/  می تواند به کار گرفته شود .

  (جریان پایین رود در واقع مضربی از SONET با سرعتی معادل با 155.52Mb می باشد .)

  VDSL شباهت زیادی با ADSL دارد از نقطه نظر تکنولوژی VDSL در آینده می تواند جایگزین مناسبی برای ADSL باشد . VDSL دارای سرعتی در حدود 10 برابر سریعتر از ADSL می باشد .

  یکی از امتیازات اصلی ADSL بر VDSL این است که ADSL از خطوط زوج مارپیچ موجود استفاده می کند . در حالی که VDSL نیاز به فیبر نوری دارد . ADSL و VDSL از تکنیک های مشابهی برای ارسال و FEC استفاده می کنند ولی با این شرایط ADSL در فاصله 6000  تر سرعتی معادل 1.5-9mbps را دارا می باشد ، در حالی که VDSL در فاصله 1500 متر نرخ داده ای معادل 13-55Mbps را دارا می باشد .

  محدودیت فاصله در VDSL بیشتر از ADSL است .

  2-7-3 : HDSL (High Bit Rate DSL) :

  HDSL یکی از کاملترین و قدیمی ترین سرویس های DSL است که برای انتقال دیجیتال با پنهای باند زیاد استفاده می شود . مشخصه اصلی HDSL متقارن بودن آن است ، یعنی پهنای باند بهدو قسمت مساوی برای جریان پایین رود و بالارود تقسیم می شود .

  HDSL می تواند روی یک خط معمولی یا یک T1 (تا 1.544Mbps) یا یک خط E1 (تا 2.048Mbps ) کار کند .

  HDSL به دلیل کاهش قیمت خطوط T1 و E1 دارای ارزش بسیاری شده است . HDSL به این خطوط کمک می کند تا در سر راه دیگر نیازی به repeater نباشد .

  HDSL قادر است با استفاده از دو جفت سیم تابیده شده سرعت های معادل با T1 و یا E1 را ارائه دهد .

  امروزه در آمریکا خطوط خصوصی و سرویس های اینترنت برای کاربردهای تجاری توسط خطوط T1 ارائه می شوند . خطوط T1 تا فاصله 900m از دفتر مرکزی نیازی به تکرار کننده ندارند ولی بعد از آن در هر 1.8Km نیاز به یک تکرار کننده می باشد .

  تکرار کننده های T1 گران هستند ، اما به هر حال ارائه سرویس T1 مورد نیاز می باشند.

  با استفاده از تکنولوژی HDSL برای ارتباطات T1 می توان تا فاصله 2.7Km از تکرار کننده استفاده نکرد . امروزه تمامی شرکتهای تلفن آمریکا برای خطوط T1 ، سریعاً از تکنولوژی HDSL استفاده می کنند تا در یک یا دوتکرار کننده صرفه جویی کرده باشند .

  تکنولوژی HDSL برای ارسال بر روی خطوط T1 بر روی دو جفت Twisted pair پیاده سازی می شوند . (784Kbps برای هر خط)

  سیستم های HDSL برای ارسال در E1 بر روی سه جفت Twisted Pair پیاده سازی می شوند . (هر خط 784 kbps) که در دو مورد ذکر شده یک خط ، کاملاً برای خط تلفن کاربر جداشده است .

  HDSL از کدگذاری (2B1Q) استفاده می کند که پالس ها ، بلاک هایی از ست ها را تولید می کنند .

  برخی از موارد کاربرد HDSL به قرار زیر است :

  Server and phone company , Wan , Lan , Server Access , ...

   

  G . SHDSL : 4-7-2

  G.SHDSL استاندارد جدیدی برای dsl با سرعت بالا است که توسط ITU-T تحت عنوان استاندارد G991.2 تعریف شده است . G.SHDSL دارای پهنای باندی نامتقارن در جهت پایین رود و بالا رود می باشد .‌ (یعنی در هر دو جهت 2.3Mbps را ارائه می‌دهد . )

  G.SHDSL بیشتر برای کاربردهای تجاری مناسب است . در واقع G.SHDSL ترکیبی از سرعت بالا و دسترسی طولانی تر و noise کمتر می باشد . نرخ انتقال data  از طریق تکنولوژی G.SHDSL معادل 736Kbs ، 1.544mbps و 2.3Mbps می باشد . در تمام دنیا کاربردهای تجاری توسط خطوط T1 یا E1 ارائه می شود .

  یکی از دلایل محبوبیت G.SHDSL اسن است که استاندارد سازی شده است . (در حالی که HDSL هیچ گاه استانداردسازی نشده ) G.SHDSL برای دسترسی به اینترنت از طریق خطوط T1 و E1 استانداردسازی شده است .

  یکی دیگراز دلایل محبوبیت G.SHDSL بهتر کردن سرعت انتقال داده ها می باشد . سرعتی که G.SHDSL ارائه می دهد معادل 2.3Mbps و 4.6Mbps می باشد . G.SHDSL پهنای باند وسیع تری را ارائه می دهد . 

  سرویس های G.SHDSL می تواند بدون هیچ تداخلی با سرویس ADSL در کابل های مشابه ترکیب شوند . ولی ADSL با HDSL سازگار نمی باشد و بر روی کابلهای مشابه باعث ایجاد noise می شوند .

   

  2-7-5 : SDSL   (Symmmetric DSL)

  SDSL شباهت زیادی به HDSL دارد . با این تفاوت که امکان مخابره با سعت بالاتر را فراهم می سازد و این که SDSL شامل یک twister Pair می باشد و سرعت ارسال و دریافت داده ها در آن برابر می باشد . این سرویس از کدگذاری مشابه HDSL استفاده می کند . SDSL برای امور تجاری طراحی شده است . (اکثر امور تجاری نیاز شدیدی به ارسال و دریافت سریع داده دارند .) SDSL از جمله سرویس های است که نیاز به نصب یک خط جداگانه دارد . 

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله VDSL

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله VDSL , مقاله در مورد تحقیق مقاله VDSL , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله VDSL , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله VDSL , تحقیق درباره تحقیق مقاله VDSL , مقاله درباره تحقیق مقاله VDSL , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله VDSL , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله VDSL

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول