تحقیق مقاله USP- USB چیست و چه کاربردهایی دارد؟

مشخص نشده
مشخص نشده
20
مشخص نشده
68 KB
25205
قیمت قدیم:۶,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله USP- USB چیست و چه کاربردهایی دارد؟

  کامپیوتر های جدید دارای یک و یا بیش از یک کانکتور(Universal Serial Bus (USB هستند. کانکتورهای فوق امکان اتصال تجهیزات جانبی متفاوتی نظیر: چاپگر، اسکنر، دوربین های وب و... را فراهم می نمایند.

  سیستم های عامل پورت های USB را حمایت کرده و بدین ترتیب نصب درایور مربوطه ، به سرعت و به سادگی انجام خواهد یافت. USB چیست؟ همواره اتصال یک دستگاه به کامپیوتر و پیکربندی مناسب آن برای استفاده ، یکی از چالشهای اصلی در رابطه با به خدمت گرفتن تجهیزات جانبی در کامپیوتر بوده است: - چاپگرها به پورت موازی متصل شده و اغلب کامپیوترها دارای یک پورت هستند - مودمها از پورتهای سریال استفاده می نمایند. اغلب کامپیوترها دارای دو پورت سریال بوده و در اکثر موارد سرعت مناسبی را دارا نمی باشند. دستگاه هایی که به سرعت بالایی نیاز دارند به همراه کارتهای خود عرضه می گردند. این نوع کارتها می بایست در یکی از اسلات های برد اصلی نصب گردند. متاسفانه تعداد اسلات های موجود محدود بوده و در برخی حالات نصب نرم افزار مربوط به کارت دردسرآفرین نیز است.

  هدف USB خاتمه بخشیدن به تمام موارد و مشکلات موجود در زمینه به خدمت گرفتن تجهیزات جانبی در کامپیوتر است.

  USB یک روش آسان و استاندارد را برای اتصال 127 دستگاه به کامپیوتر، فراهم می کند. هر دستگاه می تواند 6 مگابیت در ثانیه پهنای باند داشته باشد. پهنای باند فوق برای اکثر دستگاه هایی که می خواهیم به کامپیوتر متصل نمائیم ، مناسب خواهد بود. اکثر تجهیزات جانبی که جدیدا تولید می گردند، دارای یک پورت USB می باشند. چاپگر، اسکنر، موس ، دوربین های دیجیتال ، دوربین های وب ، مودم ، بلندگو، تلفن ، رسانه های ذخیره سازی ، اتصالات شبکه و... نمونه هایی از این نوع دستگاه ها هستند. اتصال یک دستگاه USB به کامپیوتر ساده است.

  کانکتورهای USB را می توان در پشت سیستم مشاهده و در ادامه کانکتور USB را به آنها متصل کرد. در صورتی که دستگاهی برای اولین مرتبه (بار اول) نصب گردد، سیستم عامل مربوطه آن را تشخیص و با نصب درایور، عملا زمینه استفاده از دستگاه فراهم خواهد شد. دستگاه های USB را می توان به دفعات به سیستم متصل و یا آنها را از سیستم جدا کرد.اغلب دستگاه های USB به همراه کابل اختصاصی خود ارائه می گردند. کابلهای فوق دارای اتصالی از نوع Aهستند. در صورتی که دستگاه USB دارای کانکتور A نباشد به همراه آن سوکتی ارائه شده که می تواند یک کانکتور از نوع B را قبول نماید. از کانکتور نوع A برای اتصال به کامپیوتر و از کانکتور نوع Bبرای اتصال دستگاه های خاص استفاده می گردد. اغلب کامپیوترهای جدید به همراه یک و یا بیش از یک سوکت USB ارائه می گردند. با توجه به وجود دستگاه های متعدد که دارای پورت USB هستند ، می توان بسادگی دستگاه مورد نظر را ازطریق پورت USBبه یکی از سوکتهای USB کامپیوتر متصل نمود. مثلا می توان به کامپیوتر یک چاپگر USB ، یک اسکنر USB ، یک دوربین وب USB و یک کارت شبکه USB را متصل نمود. در صورتی که کامپیوتر دارای صرفا یک کانکتور USB باشد و بخواهیم تجهیزات USB گفته شده را به آن متصل نمائیم چه کار باید کرد؟ برای حل مشکل فوق می بایست یک USB hub را تهیه کرد.

  USB استاندارد قادر به حمایت از 127 دستگاه است.هاب USBبخشی از استاندارد فوق محسوب می گردد.

  یک هاب ممکن است 4 و یا بیش از 4 پورت داشته باشد.هاب به کامپیوتر متصل شده و هر یک از دستگاه ها به یکی از پورتهای هاب متصل خواهند شد. هابها می توانند با برق و یا بدون برق باشند. استاندارد USB این امکان را فراهم می سازد که دستگاه ها برق مورد نیاز خود را از طریق اتصال USB مربوطه تامین نمایند. یک دستگاه با مصرف برق بالا نظیر اسکنر دارای منبع تغذیه اختصاصی خود است ولی دستگاه های با مصرف برق پایین نظیر موس و دوربین های دیجیتال ، برق مورد نیاز خود را می توانند از گذرگاه مربوطه تامین نمایند. در صورتی که از دستگاه هایی نظیر چاپگر و یا اسکنر استفاده می گردد که خود دارای منبع تغذیه اختصاصی هستند، نیازی به هاب با برق نخواهد بود. در صورتی که از دستگاه های فاقد منبع تغذیه نظیر موس و دوربین استفاده می گردد، به هاب برق دار نیاز خواهد بود.هاب دارای ترانسفورماتور اختصاصی خود بوده و برق مورد نیاز گذرگاه را تامین خواهد کرد.

   

  سخت افزار روز USBDrive MelodiStik™ Lite

  حتما تا به حال دیسک های قابل حمل و بسیار کوچک USP را که دراندازه ها و ظرفیت های مختلف برای ذخیره سازی و نقل و انتقال  فایل میان کامپیوترها مورد استفاده قرار می گیرند،دیده اید. USBDrive شرکتی است که فعالیت های خود را بر روی طراحی و ساخت این گونه دیسک ها متمرکز کرده است. نو آوری ها و ابداعات این شرکت در طراحی و ساخت دیسک های قابل حمل USB مثال زدنی است. یکی از کامل ترین محصولات USBDrive محصول دو کاره ای است به نام USBDrive MelodiStik که در عین حال که می توان از آن برای ذخیره و حمل و نقل فایل میان کامپیوترها استفاده کرد،قابلیت پخش و اجرای فایل های صوتی MP3 را نیز داراست. کابل ارتباطی USB،هدفون و نرم افزارهای مربوطه همراه USBDrive MelodiStik Lite ارائه می شوند. این دستگاه به صورت یک تکه ساخته شده و اجزای آن از یکدیگر جدا نمی شوند. یک باطری AAA همراه با شارژر داخلی انرژی لازم برای عملکرد این دستگاه را فراهم می کند برای استفاده از آن نیاز نرم افزار خاصی نبوده و به صورت Plug'n' Play به محض اتصال به پورت USB کامپیوتر می توان آن را مورد استفاده قرار داد. USBDrive MelodiStik Lite بر روی سیستم هایی با سیستم عامل Win 98SE,Me,2K,XP,Mac OS 9.2+,Linux 2.4.17+ قابل نصب و استفاده است.

   

  در USP های پیشرفته یک واحد به نام حذف ضربات موجود است که وظیفه از بین بردن افزایش ولتاژ به صورت ناگهانی را به عهده دارد.

  سیستم های رادیان ضربات ناگهانی تا دامنه ولتاژ 6000 ولت را بلافاصله آشکار نموده و قبل از اعمال به مصرف کننده آنها را حدف می کند. شروع حذف دامنه Spike ها از ولتاژ 425 ولت می باشد.

  2-                        Surge

  افزایش ناگهانی ولتاژ از میزان نرمال با عرض زمنی بیش از یک سیکل (20 میلی ثانیه) را Surge گویند.

  بر خلاف Surge Spike چون از یک سیکل بزرگتر است . مقدار ولتاژ متوسط را روی شبکه تغییر نمی دهد اما چون دارای زمان بیشتری است خطرات بیشتری برای سیستم به همراه دارد. علاوه بر رعد و برق قطع بارهای بزرگ از شبکه مانند کارخانجات از مهمترین عوام ایجاد Surge می باشد. بطور عمومی غالب UPS ها این ضربات را حس کرده ویا بجای برق شهر به سیستم مدار USP متصل می گردد.

  سیستم های رادیان عالوه بر تغییر حالت از برق شهر به USP ضربات اولیه توسط واحد حذف Spike روی شکل موج ورودی برق شبکه حذف شده و مصرف کننده هیچگونه ضربه ای را حس نخواهد کرد

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله USP- USB چیست و چه کاربردهایی دارد؟

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله USP- USB چیست و چه کاربردهایی دارد؟, مقاله در مورد تحقیق مقاله USP- USB چیست و چه کاربردهایی دارد؟, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله USP- USB چیست و چه کاربردهایی دارد؟, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله USP- USB چیست و چه کاربردهایی دارد؟, تحقیق درباره تحقیق مقاله USP- USB چیست و چه کاربردهایی دارد؟, مقاله درباره تحقیق مقاله USP- USB چیست و چه کاربردهایی دارد؟, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله USP- USB چیست و چه کاربردهایی دارد؟, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله USP- USB چیست و چه کاربردهایی دارد؟

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول