تحقیق مقاله دستور العمل های ایمنی در کار با لیفتراک

تعداد صفحات: 13 فرمت فایل: word کد فایل: 25270
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی مکانیک
قیمت قدیم:۸,۵۰۰ تومان
قیمت: ۶,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله دستور العمل های ایمنی در کار با لیفتراک

  دستور العمل های ایمنی در کار با لیفتراک

  1. رانندگان لیفتراک بایستی دارای گواهینامه ویژه رانندگی باشند.

  2. سرعت راننده لیفتراک باید با وضعیت جاده، علایم میدان دید و باد متناسب باشد.

  3. همیشه در حالی که شاخک ها را در پایین ترین ارتفاع ممکن (10 الی 15 سانتیمتر) از زمین قرار داده اید رانندگی کنید.

  4. هرگز از حداکثر ظرفیت مجاز بالابری تجاوز نکنید اگر از این مقدار بار تجاوز کنید قطعات لیفتراک صدمه دیده و برای اپراتور مخاطره آمیز است.

  5. زمانی که بار را در ارتفاع می برید، با سرعت دور نزنید.

  6. با لیفتراک مسافر حمل نکنید.

  7. هر چه بار را بیشتر بالا ببرید ظرفیت بار زدن کاهش می یابد.

  8. گرداندن فرمان در زمانی که لیفتراک ایستاده است باعث صدمه زدن به سیستم فرمان و سایش لاستیک ها می شود. لذا در حالی که لیفتراک شما ایستاده است از گرداندن فرمان خودداری کنید.

  9. هرگز از ترمز معیوب استفاده نکنید.

  10. جهت پارک لیفتراک اقدامات زیر را انجام دهید:

  الف) در محل های تعیین شده پارک نمایید.

  ب ) ترمز دستی را بکشید.

  ج ) دکل را به سمت جلو بخوابانید و شاخک ها را پایین آورید.

  د ) دنده ها را درگیر کنید.

  ه ) موتور را خاموش کنید و سویچ را بیرون آورید.

  11. لیفتراک رابه عنوان بالابر استفاده نکنید :

   شرایط استفاده از لیفتراک بالابر به شرح ذیل است:

  الف) بر روی شاخک ها بایستی سبد تعبیه و نصب گردد.

  ب) ارتفاع دیواره سبد باید حدود 1 متر باشد.

  ج) مجموع وزن جعبه و شخص و وسایل موجود از 50% ظرفیت بالابر لیفتراک تجاوزنکند.

  د) لیفتراک را در محل صاف و هموار و محکم قرار دهند.

  ه) آموزش راننده کافی باشد.

  و) در حالی که سبد بالاست لیفتراک حرکت ننماید.

  12. در موقع استفاده از پالت به نکات زیر توجه کنید :

  الف) شاخک ها باید موازی باشند تا به اندازه کافی درون پالت ها جای گیرند.

   ب) از تمام طول  شاخک ها استفاده کنید، پالت در نوک شاخک، گیر نکند.

   ج) شاخک ها اگر کوتاه باشند می توان از شاخک های اضافه شونده استفاده کرد، به شرطی که طول آنها بیشتر از 50% شاخک اصلی نباشد.

  د ) پالت را روی زمین نا صاف قرار ندهید زیرا پالت می شکند.

  13. در لیفتراک های برقی، باطری ها به مرور زمان دشارژ شده و نیاز هست که توسط شارژ کننده مجددا قابل استفاده گردد. توجه کنید که :

  الف) شارژ بیش از حد و بد باطری عمر آن را را کم می کند.

   ب) باطری ها را قبل از شارژ کردن با آب مقطر پر کنید.

   ج) باطری را کاملا پر نکنید.

   ى) باطری  را تمیز و خشک نگه دارید.

   ه ) بعد از کار با باطری دست های خود را بشویید.

   و) در نزدیکی باطری سیگار نکشید.

  14. در لیفتراک های تعادلی که مانند اهرم عمل می کند اگر اکسل جلو محور اتکای لیفتراک باشد بار در یک طرف و وزنه تعادل در طرف دیگر کار اهرم ها را انجام میدهد. لذا مرکز ثقل لیفتراک در حالت عادی اکسل جلو است ولی مرکز ثقل بار مرکز بار می باشد و تعادل زمانی برقرار میگردد که فاصله مرکز بار تا مرکز ثقل لیفتراک هر چه بیشتر بهم نزدیک باشند.

  15. بخاطر داشته باشید که اکسل عقب لیفتراک مجهز به محور تعلیق می باشد تا در سطوح نا هموار چرخ های  لیفتراک را بر روی زمین نگه دارد.

  16. گاهی مواقع شما باری را حمل می کنید که اختلاف طول دارد،( دریک طرف بلندتر و در طرف دیگر کوتاه تر) اگر شما بار را از طرف طولانی ترحمل کنید مرکز ثقل آن عقب تر خواهد بود از زمانی که شما بار را از طرف کوتاه تر حمل کنید.

  بعبارتی وقتی که مرکز ثقل از عقب  لیفتراک فاصله زیادی دارد لیفتراک تعادلی کمترین ثبات را دارا است.

  17. هرگز به شاخک های لیفتراک قطعه ای اضافه نکنید مگر اینکه قطعه افزودنی به توصیه سازنده قابل افزودن باشد.

  18. وقتی شما دکل را جلو و عقب می کنید فاصله بین دو بار و مرکز ثقل را زیاد و کم می کنید. وقتی دکل را به سمت عقب می دهید بازوی کار کننده کوتاه تر و تعادل بار بیشتر می شود. 

  19. شما همیشه به حداکثر  ظرفیت مجاز باربری لیفتراک توجه کنید.

  20. به عنوان یک اپراتور خودروی صنعتی،  شما مسؤل هستید  لیفتراک خود را روزانه بازدید و اشکالات فنی ماشین تان را گزارش نمایید. لذا ضروری است به موارد ذیل توجه کنید :

  الف) ترمز را بازدید کنید. پدال ترمز نباید بیش از نیمی از مسیر خود را تا کف لیفتراک پایین رود.

  ب) بوق، چراق های جلو، چراق های راهنما، چراق های هشدار دهنده و احتمالا نورافکن لیفتراک را چک نمایید.

  ج) لامپ فشار روغن و گیج فشار روغن را بازدید نمایید.

  د) شاخک های لیفتراک را باز بینی کنید دقت کنید قسمت پاشنه شاخک ماکزیمم ساییدگی آن نباید از 10% ضخامت اصلی بیشتر شود.

  ه) به ترک ها در زنجیرها و صدمه در نقاط اتصال زنجیرها توجه کنید.

  و) استفاده ناصحیح از ترمزها، تنظیم نا درست چرخ ها، رانندگی برروی مواد شیمیایی یا اشیا تیز و برنده سبب خرابی سریع لاستیک ها می گردند.

  ز) چرخ ها و لاستیک ها را بازدید کنید. اگرچرخ ها بادی هستند فشار باد را در حد تعیین شده ثابت نگه دارید تا استقامت و کارایی لیفتراک کم نشود.

  ی) آب و روغن لیفتراک را قبل از شروع به کار باز دید نمایید.

  افزایش تولید از اولویت‌های نخست لیفتراک سازی است

  مدیر عامل شرکت لیفتراک سازی سهند تبریز گفت: افزایش تولید و توسعه فعالیت‌ها اولویت نخست این واحد صنعتی در سالجاری است.

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی لیفتراک سازی تبریز، محسن خادم عرب باغی امروز افزود: در این راستا و در کوتاه مدت افزایش تولیدات تا سقف 60دستگاه لیفت در هر ماه مد نظر است که در این زمینه با اقدامات اولیه در یک ماه گذشته میزان تولیدات این واحد با 220درصد رشد نسبت به مدت مشابه پارسال همراه بوده است.

  وی اضافه کرد: طبق برنامه های تدوین شده قرار است این شرکت علاوه بر تولید لیفت ، در زمینه تولیدات دیگر صنعتی نیز فعال شود که در این زمینه رایزنی های موفقت آمیزی با قطعه سازان تبریز به انجام رسیده است که امیدواریم نتایج آن در آینده نزدیک تحقق یابد.

  عرب باغی اظهارداشت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته مجتمع لیفتراک سازی سهند در صدد است تعهدات خود را در کمترین زمان ممکن به خریداران انجام داده و در مدت زمان تعهدات خود را تا زمان تحویل به کمتر از 30روز تقلیل دهد.

  وی یاد آور شد: شرکت لیفتراک سازی سهند تبریز با تولید سالانه 130دستگاه انواع لیفت یکی از تولید کنندگان مهم این محصول در کشور است که در آن 20 نفر کارگر مشغول فعالیت هستند.

  عرب باغی تصریح کرد: تولیدات این شرکت برای رفع نیازهای داخلی تعریف شده است.

  ·عیب یابی لیفتراک های لینده

  با توجه به عدم عیب یابی لیفتراکهای لینده مدل ۲۰۰۰  به بالا این شرکت با عنایت به دورهای تکمیلی مدیران در شرکت لینده موفق به خریداری نرم افزارهای Pathfinder  و truck Doctor برای توسعه شبکه های تعمیراتی و خارج کردن انحصار آن در ایران شده لذا با اطمینان خاطر اماده ارائه انجام هر گونه عیب یابی و عقد قراردادهای سرویس و نگهداری در ایران و اقسا نقاط دنیا می باشد.

  ·محصولات شرکت Linde-Xiamen در چین برای شرکت لینده

  محصولات تولیدی در چین

  -          لیفتراکهای برق از ۱/۵ تن تا ۲ تن

  -          لیفتراکهای دیزل و گازی از ۱/۸ تن تا ۳ تن

  ·Fenwick-Linde Châtellerault, France

   

  محصولات تولیدی در فرانسه

  -          پالت تراک

  -          پالت استکر

  -          اوردر پیکر

  -          کاستومایز تراک

   

   

  · 

  ·محصولات تولیدی شرکت Kahl برای لیفتراکهای لینده

  محصولات تولیدی

  -          هیدروموتور های حرکت

  -          اکسل های حرکت

  -          فروش قطعات یدکی

  راه اندازی خط تولید لیفتراک های سنگین در تبریز

  برای نخستین بار در کشور، خط تولید لیفتراک های سنگین در شرکت لیفتراک سازی سهند تبریز راه اندازی شد.

       به گزارش «ایرنا» به نقل از معاونت اداری مالی شرکت یاد شده با راه اندازی خط تولید لیفتراک های سنگین از این پس لیفتراک های هشت تنی در شرکت لیفتراک سازی سهند تبریز تولید می شود.علی سفیدیان گفت: قرار است سالانه 150 دستگاه لیفتراک سنگین در این شرکت تولید و به بازار عرضه شود.وی با اشاره به واردات این نوع لیفتراک ها، ابراز امیدواری کرد: با راه اندازی خط تولید لیفتراک های سنگین در شرکت لیفتراک سازی سهند تبریز سالانه از خروج مقادیر قابل توجهی ارز، جلوگیری شود.

  کاربرد فن‌آوری سوخت‌گیری هیدروژن Air Products برای تبدیل 32 لیفتراک Nestle Water از موتور احتراقی به پیل‌سوختیشرکتProducts Air با شرکت Nestle Waters امریکای‌شمالی، قراردادی بلند‌مدت برای تأمین هیدروژن و فن‌آوری جایگاه سوخت‌گیری هیدروژن امضا کرد. طبق این قرارداد از فن‌آوری هیدروژن برای سوخت‌رسانی به ناوگانی شامل تقریباً 32 لیفتراک پیل‌سوختی هیدروژن کلاس یک GenDrive شرکت Plug Power که در کار‌های روزانه به‌کار می‌روند، استفاده می‌شود.Nestle Waters در فکر گسترش انبارداری خود در شهر دالاس است و به همین دلیل تجهیزات جابه‌جایی مواد این ساختمان را با لیفتراک‌های پیل‌سوختی هیدروژنی تعویض می‌کند. جایگاه سوخت‌گیری موردنیاز این لیفتراک‌ها در سه ماهه دوم سال 2009 نصب و راه‌اندازی می‌شود. Air Products ناوگان جدید لیفتراک‌‌ها را با سیستم پیل سوختی هیدروپنی Plug Power از نوع GenDrive کلاس یک Yale سوخت‌گیری می‌نماید. سیستم GenDrive می‌تواند به سرعت و در کمتر از 5 دقیقه توسط اپراتور لیفتراک سوخت‌گیری شود. با استفاده از این سیستم، دیگر نیازی به تعویض، ذخیره، شارژ و نگهداری چندین باتری سرب- اسید برای هر لیفتراک نمی‌باشد.
  Nestle Waters مدعی شده است پیل‌های سوختی هیدروژنی و باتری‌های سرب- اسید را به‌عنوان جایگزینی‌هایی برای منبع سوخت کنونی که گاز نفتی مایع (LPG) است، مورد ارزیابی قرار داده است. مدیریت واحد پس از بررسی گزینه‌های فوق به این نتیجه رسیده تبدیل موتور‌های احتراقی به واحد‌های توان GenDrive ارزانتر از تعویض آن‌ها با انواع مجهز به باتری خواهد بود. Air Products نیز در حال تهیه هیدروژن و زیر‌ساخت آن برای تأمین سوخت واحد‌های GenDrive است. زیر‌ساخت سوخت‌گیری این واحد‌ها شامل یک سیستم ذخیره و فشرده‌سازی هیدروژن مایع بیرونی و چند توزیع‌کننده سوخت درونی می‌باشد.

  Products Air اخیراً پروژه جدید سوخت‌گیری هیدروژن خود را در انبار توزیع محصولات دفاعی در نیوکامبرلند پنسیلوانیا جایی که از ناوگانی شامل 40 لیفتراک پیل‌سوختی هیدروژنی مجهز به GenDrive در کار‌های روزانه انبارداری استفاده می‌شوند، اعلام کرده است. از دیگر پروژه‌های این شرکت در زمینه استفاده از پیل‌سوختی برای کاربرد‌های جابه‌جایی مواد، می‌توان به نصب زیر‌ساخت سوخت‌گیری هیدروژنی داخلی برای سوخت‌گیری ناوگانی از 200 لیفتراک پیل‌سوختی نام برد. این پروژه ما‌حصل همکاری Plug Power و شرکت Equipment Services Yale بوده و در سال 2009 در مرکز جدید توزیع Central Grocers در Joliet ایالت ایلینویز راه‌اندازی خواهد شد. کارهای مشابهی نیز در انبارداری فروشگاه‌های زنجیره‌ای تگزاس از سال 2007 و هم‌چنین واحد‌های ساخت و مونتاژ در Tennessee و کارولینای جنوبی از سال 2006 شروع شده است.

  1.       رانندگان لیفتراک ها باید دارای گواهینامه مخصوص رانندگی باشند.

  2.       رانندگان لیفتراک باید هر روز قبل از انجام کار لیفتراک  مورد استفاده را بازرسی نمایند که این بازرسی شامل موارد زیر است:- تنظیم باد لاستیکها و بازدید چرخها - اطمینان از سالم بودن برق - بازدید ذخیره سوخت و روغن - اطمینان از شارژ صحیح باطری - اطمینان از سالم بودن قسمت بالا برنده و متمایل کننده 

  3.       هرگز بیشتر از حد مجاز نباید به بالا برها بار تحمیل نمود.

  4.       هرگز جهت تعادل بار نباید در انتهای لیفتراک وزنه و یا افراد سوار شوند.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله دستور العمل های ایمنی در کار با لیفتراک

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

تحقیق در مورد تحقیق مقاله دستور العمل های ایمنی در کار با لیفتراک , مقاله در مورد تحقیق مقاله دستور العمل های ایمنی در کار با لیفتراک , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله دستور العمل های ایمنی در کار با لیفتراک , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله دستور العمل های ایمنی در کار با لیفتراک , تحقیق درباره تحقیق مقاله دستور العمل های ایمنی در کار با لیفتراک , مقاله درباره تحقیق مقاله دستور العمل های ایمنی در کار با لیفتراک , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله دستور العمل های ایمنی در کار با لیفتراک , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله دستور العمل های ایمنی در کار با لیفتراک ، موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله دستور العمل های ایمنی در کار با لیفتراک
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت