تحقیق مقاله روابط فرهنگی ایران و ونزوئلا

مشخص نشده
مشخص نشده
22
مشخص نشده
126 KB
25274
قیمت قدیم:۷,۰۰۰ تومان
قیمت: ۶,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله روابط فرهنگی ایران و ونزوئلا

  گسترش روابط ایران و ونزوئلا با تاسیس بانک مشترک

  اکونیوز: معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تاسیس بانک مشترک ایران و ونزوئلا را موجب توسعه روابط بین دو کشور دانست و گفت: برای تاسیس این بانک نیازی به اخذ مصوبه مجلس نبود.

  به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ( econews.ir )، "سید حمید پورمحمدی" تاسیس بانک مشترک ایران و ونزوئلا را در جهت گسترش صادرات و جذب منابع مفید ارزیابی کرد.

  معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی در پاسخ به پرسشی مبنی بر دلایل تاسیس بانک مشترک ایران و ونزوئلا گفت: سیستم بانکی همواره خود را ملزم و مکلف به رعایت قوانین و مقررات دانسته و با توجه به تحریم های جهانی و تحریم بانک توسعه صادرات ایران به طور خاص و در راستای ماموریت ذاتی این بانک که گسترش صادرات کشور و جذب منابع و سرمایه است و به منظور اشتغالزایی و صدور خدمات فنی و مهندسی با استفاده از ابزارها و امکانات مربوطه، پس از سالها کار کارشناسی و بررسی کلیه جوانب موضوع، از جمله روابط بسیار خوب و دوستانه دو کشور و لزوم توسعه این روابط، تاسیس چنین بانکی ضروری است.

  وی تصریح کرد: قرارداد اولیه آن مابین دو دولت در سال 83 منعقد شد؛ ولی درمراحل اجرایی و در حوزه‌های کارشناسی مقرر شد به جای تاسیس بانک توسط دولتهای دو طرف، از طرف جمهوری اسلامی ایران، بانک توسعه صادرات ایران و از طرف ونزوئلا بانک دلسترو به نمایندگی از آن کشور مشارکت کند.

  پور محمدی افزود: تاسیس بانک مذکور به صورت مشترک توسط بانک توسعه صادرات ایران که غیر از دولت جمهوری اسلامی ایران بوده و از طرف کشور ونزوئلا بانک دلسترو جمهوری بولیواری ونزوئلا و برابر استعلام‌های به عمل آمده و نظرات ارائه شده توسط مراجعی از قبیل معاون حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری و با لحاظ نظریه تفسیری مجوز بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با رعایت سایر قوانین و مقررات ذی ربط از جمله ماده 4 قانون تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی مصوب 1381 انجام پذیرفته است.

   

  وی افزود: مدارک و مستندات ثبت شده در سوابق تاسیس بانک یاد شده که حکایت از رعایت کلیه قوانین و مقررات دارد و نیز با تاکید بر نظریه تفسیری شورای نگهبان و نیز ماده 2 قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی مقرر شد بانک توسعه صادرات ایران کماکان دولتی باقی بماند و نیز براساس ماده 13 همین قانون سرمایه‌گذاری و مشارکت بانکها را از محدودیتها و ممنوعیتهای قانون مذکور استثناء کرده است.

  معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: همچنین با امعان نظر به اینکه از طرف کشور ونزوئلا بانک دلسترو و از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران بانک توسعه صادرات به عنوان شخص حقوقی که به صورت شرکت دولتی اداره می‌شود، مشارکت نموده‌اند، لذا مشمول اصل 77 قانون اساسی نبوده و ملزم به اخذ مصوبه از مجلس شورای اسلامی نیست.

  سناریوی تهدید نرم امریکا علیه ایران و ونزوئلا مشابه است/اجرای بیش از 80 پروژه مشترک توسط ایران و ونزوئلا

  سفیر ونزوئلا در تهران با بیان اینکه تاکنون 280 قرارداد میان ایران و ونزوئلا امضاء شده است، تصریح کرد: تهران و کاراکاس بیش از 80پروژه مشترک را اجرایی کرده اند.

   

  داوید بلاسکز کارابایو سفیر ونزوئلا در تهران در گفتگوی اختصاصی با ایرنا تاکید کرد: همکاری های تهران و کاراکاس نشان داده است که جدا از مدل کاپیتالیسم نیز می توان پروژه های اقتصادی را پیش برد و اجرا کرد. این نوع از روابط می توانند برای ملت ها در جهانی چند قطبی فوایدی را به همراه داشته باشند.

  دکتر محمود احمدی نژاد صبح امروز چهارشنبه در راس یک هیات بلندپایه سیاسی - اقتصادی وارد کاراکاس شد.

  سفیر ونزوئلا در تهران در رابطه با مسائلی که قرار است در سفر رییس جمهوری کشورمان به کاراکاس مورد بررسی قرار بگیرد، گفت: در این سفر در مورد موضوع همکاری، قراردادهای جدیدی که باید اجرا شوند و همچنین در مورد نحوه کار شورای پیگیری قرار دادها که چگونه به فعالیت های خود ادامه دهد و در واقع در مورد پروژه هایی که در حال پیشرفت از سوی ایران در ونزوئلا هستند، گفتگو خواهد شد.

  وی اضافه کرد: در سفر آقای احمدی نژاد به کاراکاس جنبه های مختلف همکاری در زمینه های مواد غذایی، مسکن و صنعت بررسی خواهد شد تا ببینیم که چه کارهایی را می توان انجام داد. جنبه دیگری که این دیدار خواهد داشت بررسی روابط سیاسی میان دو کشور خواهد بود.

  تعدادی از قراردادها بین دو کشور سیاسی است

   

  داوید بلاسکز کارابایو در پاسخ به سوالی در رابطه با اینکه چه تعداد از قراردادهای منعقد شده میان تهران و کاراکاس اجرایی شده اند، گفت: بیشتر از 80 پروژه در زمینه های کشاورزی، انرژی و صنعت تاکنون انجام گرفته است.
  سفیر ونزوئلا در تهران اظهار داشت: بعضی از این توافقنامه ها نیز در زمینه اقتصادی نیست مانند قرارداد همکاری های کنسولی که به امضا رسیده است به عنوان مثال اتباع ایرانی و ونزوئلایی می توانند بدون ویزا یک اقامت 15 روزه ای را به عنوان توریست در کشورهای همدیگر داشته باشند و روادید آنها در فرودگاه صادر خواهد شد. این موضوع زمینه رفت و آمد اتباع دو کشور را راحت می کند.

   

   

  این دیپلمات بلندپایه ونزوئلایی تاکید کرد: بعضی از توافقنامه های امضا شده نیز در زمینه نظرات مشترک سیاسی دو کشور است به عنوان مثال در ماه سپتامبر به این نتیجه رسیدیم که یک شورای عالی پیگیری را تدوین کنیم.
  وی اضافه کرد: وظیفه این شورا پیگیری و پیش بردن پروژه هایی است که تاکنون میان دو کشور به امضا رسیده است. این شورا باید تمهیداتی بیاندیشد تا قرار دادهایی که در حال حاضر نیز قرار است که به امضا برسند، به سرانجام برسند و نیز باید زمینه های مشارکت جدید را در دو طرف پیدا کرده و به پیش ببرند.

   

   

  فرستاده کاراکاس به تهران گفت: این شورای پیگیری موظف است هر دو ماه یکبار گزارشی را به هر دو رییس جمهور بدهد که توافقنامه های بین دو کشور تا چه میزان به پیش رفته اند. این دیپلمات بلندپایه ونزوئلایی خاطرنشان ساخت: یکی از موضوعاتی که بسیار برای ما اهمیت دارد، روابط بین جوانان است. قرار است بین سازمان ملی جوانان ایران و موسسه جوانان ونزوئلا قراردادی به امضاء برسد. یکسری قراردادهایی نیز در زمینه توریسم، فرهنگ و آموزش وجود دارد که قرار است به صورت دقیق پیگیری شود تا ببینیم که به چه شکل پیش می رود.
  داوید بلاسکز کارابایو ادامه داد: ما می توانیم بگوییم در تمام مواردی که به امضاء رسیده اند، و نیاز بوده است تا به پیش بروند، بیشتر از 70 درصدشان تبدیل به پروژه شده اند ولی هدف ما انجام شدن صد در صدی تمام قراردادهایی است که بین دو کشور به امضا رسیده است.

   

  ***حمایت ونزوئلا از برنامه های هسته ای ایران

  این دیپلمات بلندپایه ونزوئلایی در رابطه با موضوع هسته ای کشورمان گفت: ما حمایت خود را با برنامه هسته ای ایران اعلام کرده و نشان داده ایم. کاراکاس نشان داده است که مخالف سیاست های مداخله گرانه و سیاستی است که مخالف ایران در حال پیشرفت است.

  وی افزود: آمریکا بدنبال راه هایی برای مقابله با ایران است زیرا اعتقاد دارد ایران تهدیدی برای دموکراسی و آزادی در منطقه است. ولی ما می دانیم که علاقه آمریکا برای استفاده از منابعی است که در این منطقه وجود دارد.

  وی خاطرنشان ساخت: همچنین ما مواضع اسراییل را در مورد روابط ایران و ونزوئلا نفی می کنیم. این را هم در نظر می گیریم که آمریکا یک سری از سیاست های منفی را در رابطه با کشورهای آمریکای لاتین در پیش گرفته است

  داوید بلاسکز کارابایو اظهار داشت: آقای چاوز گفته اند که در برابر تهدیدات آمریکا باید آماده باشیم. به این جهت که آنها ما را متهم کرده اند که بدنبال جنگ هستیم ولی شما در باید در نظر بگیرید کسی که در حال ایجاد پایگاه نظامی در کلمبیاست، آمریکاست. 

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله روابط فرهنگی ایران و ونزوئلا

  فهرست:

  ندارد
   

  منبع:

  ندارد

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله روابط فرهنگی ایران و ونزوئلا, مقاله در مورد تحقیق مقاله روابط فرهنگی ایران و ونزوئلا, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله روابط فرهنگی ایران و ونزوئلا, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله روابط فرهنگی ایران و ونزوئلا, تحقیق درباره تحقیق مقاله روابط فرهنگی ایران و ونزوئلا, مقاله درباره تحقیق مقاله روابط فرهنگی ایران و ونزوئلا, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله روابط فرهنگی ایران و ونزوئلا, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله روابط فرهنگی ایران و ونزوئلا

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول