تحقیق مقاله ویژال بیسیک

مشخص نشده
مشخص نشده
21
مشخص نشده
140 KB
25378
قیمت قدیم:۷,۰۰۰ تومان
قیمت: ۶,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله ویژال بیسیک

  تاریخچه و زمان در اکسل

  مایکروسافت اکسل (نام کامل: مایکروسافت آفیس اکسل) جز برنامه های صفحه گسترده است. این نرم‌افزار، توسط شرکت مایکروسافت ویرایش و پخش‌شده و براى استفاده در کامپیوترها با سیستم عامل ویندوز و براى کامپیوترهاى اپل ‌مکینتاش مناسب می‌باشد. این برنامه برای انجام محاسبات ریاضی و کشیدن نمودار به وسیله ابزارهای گرافیکی به کار مى‌رود. این برنامه توانایی انجام محاسبات دشوار ریاضی را دارد. اکسل بعد از نسخه ۵ در ۱۹۹۳ جزئی از بسته مایکروسافت آفیس می‌باشد.

   یکی بود در سال 1978 – حدود 30 سال پیش که فکر کرد یک ماشین حسابی بسازه که بتونه عملیاتهای قبلی رو که انجام داده ببینه .

  پدر صفحه گسترده  شخصی بود به نام Dan Bricklin  که دانشجوی MBA  دانشگاه Harvard Business School بوده.

  سایت رسمی ایشون  www.bricklin.com است و اولین نرم افزاری که نوشت 5 ستون و 20 سطر داشت می تونید عکس اولین طرح ها شو ببینین و بعد از دوستش به نام Bob Frankston که در دانشگاه MIT بود خواست که کمکش کنه و بعدش نرم افزاری به نام Visicalc  (visible calculator)  رو نوشتن که اولین صفحه گسترده جهان بود.

  دانلود نرم افزار

  آموزش این مطلب را اینگونه شروع می کنیم ، در خانه ای از اکسل یک تاریخ (مثلا 8/5) بنویسد  و سپس در همان خانه یک عدد تایپ کنید ، خواهید دید که به جای عدد تاریخ نوشته می شود . خوب حالا می توانید همین کار را برای یک زمان نیز انجام دهید (مثلا 1:20) و بعد بروید و در همین خانه عدد تایپ کنید مثلا 5 یا 10 و یا عدد اعشاری 1.5 خواهید دید که این اعداد به زمان تبدیل می شوند.

  سوال) آیا می توانید پیش بینی کنید که اگر در خانه ای عدد 100.5 تایپ شود نتیجه زمان یا تاریخ آن چند می شود. این تغییرات از چه الگویی پیروی می کنند.

  یادآوری  Format Cell

  وقتی که در یک خانه ای مقداری تایپ می شود ، اکسل این مقدار را بررسی می کند و بنابر این مقدار format این خانه را تعیین می کند مثلا اگر درخانه ای شما مقادیر زمان و تاریخ را تایپ کنید اکسل فرمت آن خانه را به یکی از انواع Date/Time تغییر می دهد ( می دانیم که خانه ها در حالت عادی فرمت General دارند ) و از این به بعد هر مقداری که در این خانه تایپ شود نیز به همین فرمت تبدیل خواهد شد بنابراین اگر در خانه ای یک تاریخ مثلا 8/5 درج شود (format à cell  را نگاه کنید) از این به بعد هر عددی که در این خانه تایپ شود توسط اکسل به تاریخ متناظرش تبدیل خواهد شد.

  منطق تاریخ و زمان در اکسل

  برای ما انسانها تاریخ و زمان یک مفهوم است و برای کامپیوتر فقط عدد قابل فهم ، بنابراین در اکسل شما هر تاریخ یا زمان را باید به یک عدد تبدیل کنید و برای اینکه این مفهوم داشته باشد، بایستی یک مبدا زمان (لحظه ای که زمان برابر صفر است داشته باشیم) و سپس تمامی زمانها را با این صفر مقایسه کنیم ، مثلا بگوییم که X روز از صفر گذشته است.

  مبدا زمان (صفر) در اکسل برابر 1/0/1900  12:00:00 AM است .  12 شب اول ماه ژانویه سال 1900

  (دقت داشته باشید که در این لحظه تازه ماه ژانویه دارد شروع می شود)

  خوب بنابراین عدد 1 اگر به تاریخ ترجمه شود یعنی یک روز از این لحظه گذشته بنابراین می شود:

  ساعت 12 نیمه شب ، 1 ژانویه سال 1900 میلادی

  حال اگر در یک خانه ایکه در آن تاریخ درج شده است شما یک عدد تایپ کنید ، این عدد تعداد روزی می شود که از لحظه صفر زمان گذشته است .

   مثلا عدد 367 را پیش بینی کنید که خواهدشد :  1/1/1901  12:00:00 AM

  تمرین : بگویید که از لحظه صفر اکسل چند روز سپری شده است؟

  حل : تاریخ ویندوز را صحیح تنظیم کنید و سپس در یک خانه ای از اکسل کلید Ctrl+;   را بزنید (یعنی کنترل را نگه دارید و کلید ;  که همان "ک" است را فشار دهید ) با این کار تاریخ امروز در این خانه درج خواهد شد.

  حال کافی است که این تاریخ را به عدد متناظرش تبدیل کنید ، برای اینکار خانه ای که در آن تاریخ امروز درج شده را انتخاب کنید  و به format àcells بروید و گزینه General  را انتخاب کنید.

  تذکر: شما شاید 1904 را هم در جاهایی ببینید که این مختص به کامپیوترهای Macintosh  است.

  تذکر : جای ماه و سال به صورت پیش فرض اینگونه است که M/d/yyyy   و برای تنظیم آن به مسیر زیر بروید:.

  Control panel à regional and language options à customize à …

  تا اینجا منطق تاریخ بیان شد اما برای زمان اطلاعات ما کافی نیست .

  مثلا باز هم یک زمان در یک خانه بنویسید 10:25   حال در همین خانه بروید و عدد تایپ کنید خواهید دید که زمان مرتبا 0:00  نشان داده می شود ، دو حالت وجود دارد یا اکسل نمی فهمد و یا ما نمی فهمیم که اکسل چی فهمیده  ، البته احتمال دیگر هم وجود دارد که قل مراد اصلا نمی فهمد.

  می دانیم که اکسل لحظه صفر دارد و در واقع زمان یا تاریخ یکی هستند (یکی از آنها تعداد روزها و دیگری مقدار گذشته از روز را بیان می کند) ، پس اکسل این عدد را با لحظه صفر می سنجد.

  می دانیم که عدد صحیح تعداد روزهای سپری شده از لحظه صفر اکسل را نشان می دهد واگر به formula bar نگاهی بیاندازید اینرا خودتان خواهید دید.

  خلاصه اینکه شما بازهم دارید روز اضافه می کنید و اکسل آن عدد را روز در نظر می گیرد  و نه ساعت.

  حال در همین خانه شما یک عدد اعشاری تایپ کنید خواهید که قسمت اعشار آن بر ساعت تاثیر میگذارد، بنابراین اکسل قسمت صحیح یک عدد را به روز و قسمت اعشار آنرا به ساعت تبدیل می کند.

  اما معیار و منطق تبدیل قسمت اعشار به ساعت چیست ؟

  لحظه صفر یعنی 12 شب اول  ژانویه 1900 و لحظه 1 یعنی 12 شب یکم  ژانویه 1900 .

  در واقع اکسل ساعت 12 شب را لحظه 0 و ساعت 12 شب روز بعد را لحظه 1 در نظر می گیرد و 24 ساعت را اینگونه محاسبه می کند با توجه به جدول زیر می توانید این مطلب را بهتر درک کنید:

  (جداول در فایل اصلی موجود است)

   حال می توانید با یک تناسب ساده معین کنید که اگر یک عدد  اعشاری (مثلا 0.3125) را وارد کنید و سپس فرمت خانه به به time تغییر دهید چه اتفاقی خواهد افتاد.

  =0.3125*24=7.5 à 7:30

  توضیح اینکه شما با ضرب عدد در 24 در واقع عددی که بین 0 تا 1 تعریف شده بوده را بردید و در 0 تا 24 تعریف کرده اید.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله ویژال بیسیک

  فهرست:

  تاریخچه ویژال بیسیک   VB                                                                                  1

  تاریخچه اکسل   exele                                                                               12

  هدف از برنامه زمانبندى جداول                                                                      21

  تصاویر از فرمها                                                                                         24

  کدهاى برنامه              

  منبع:

  ندارد.

کلمات کلیدی:  N/A
تحقیق در مورد تحقیق مقاله ویژال بیسیک , مقاله در مورد تحقیق مقاله ویژال بیسیک , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله ویژال بیسیک , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله ویژال بیسیک , تحقیق درباره تحقیق مقاله ویژال بیسیک , مقاله درباره تحقیق مقاله ویژال بیسیک , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله ویژال بیسیک , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله ویژال بیسیک

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول