تحقیق مقاله دستورالعمل و ضوابط کلی تاسیسات عایق بندی ساختمان

مشخص نشده
مشخص نشده
7
word
183 KB
8831
قیمت قدیم:۴,۰۰۰ تومان
قیمت: ۳,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله دستورالعمل و ضوابط کلی تاسیسات عایق بندی ساختمان

  مقدمه :

  تلاش برای بهینه سازی و مصرف سوخت در ساختمانها از اهداف عمده بخش ساختمان و مسکن می‌باشد تمامی فعالیتهائیکه می توانند به نوعی در بهینه سازی مصرف سوخت موثر باشند از قبیل : عایقکاری حرارتی ساختمان ، عایقکاری تاسیسات مکانیکی ، استفاده از تجهیزات با راندمان بالا ، مصالح مرغوب (مانند پنجره‌های دوجداره) و طراحی مناسب در راستای جلوگیری از اتلاف انرژی‌ از اهم فعالیتهای مدیریت ساختمان می باشد .

  ضوابط  و دستورالعمل ها :

  تعریف به منظور عملکرد و بهره‌برداری مطلوب از یک ساختمان رعایت اصول و بکارگیری سیستم‌های موثر در یک ساختمان یکی از شاخص های اصلی محسوب می شود

  الف ضوابط و دستوالعمل خاص منطقه

  در این رابطه کلیه دستور العمل های اجرائی و ضوابط و مقررات در صدور پروانه های ساختمانی با در نظر گرفتن موارد مشروحه ذیل به عنوان پیوست نیز بایستی مدنظر و رعایت قرار گیرند .

  ۱-۱- رعایت نماهای متناسب و همگون و هماهنگ با شرایط اقلیمی منطقه و زیباسازی هر محله در ناحیه شهری .

  ۱-۲- رعایت الگوهای معماری تعیین شده درخصوص سقفهای شیبدار در شهرکهای تعریف شده .

  ۱-۳- پوشش مشبک (دیوار حائل و مقاوم) و زیبا در مقابل کولرهائیکه در تراس نصب می شوند .

  ۱-۴- پوشش اطراف کانالهای کولر در بام ساختمانها با عایق حرارتی و مصالح ساختمانی ضرورت دارد .

  ۱-۵- اجراء‌سیستم ‌لوله ‌کشی دوگانه (جدا‌سازی آب ‌شرب ‌از آب غیرشرب) در سرویسهای بهداشتی و آشپزخانه ها واحدهای ساختمانی به منظور صرفه جویی لازمه .

  ۱-۶- رعایت ضوابط و اجراء تونل های تاسیسات شهری براساس ضوابط تعریف شده به منظور استفاده بهینه و ایمنی از سیستم های : برق رسانی ، تلفن و ارتباطات ، آب خام (آتش‌نشانی و مصرف غیرشرب) و آب شرب به منظور ایمن سازی معبرهای ترددی شهرکها و محله ها و جلوگیری از تخریب خیابان می باشد .

  ۱-۷- اجراء لوله‌های فاضلاب (عدم استفاده از چاه‌های جذبی)و هدایت خطوط لوله‌های فاضلاب فرعی به خطوط اصلی دفع فاضلاب به تصفیه خانه مرکزی منطقه ضروری می باشد.

  ۱-۸- رعایت مقررات و ضوابط اصول ایمنی و حریم های تعریف شده شرکتهای : گاز ، آب و فاضلاب، برق و .. بایستی مدنظر قرار گیرند .

  ۱-۹- استفاده از آب غیرشرب جهت مصارف فضای سبز و سرویس های بهداشتی و تاسیساتی واحدهای ساختمانی و همچنین استفاده از مخازن آب خام ذخیره شده جهت آتش نشانی در موارد فوق الذکر به منظور جلوگیری از رکورد و غیرفعال شده سیستمهای آتش نشانی در هر محله از شهرکها مورد نظر است .

  ۱-۱۰- اجراء موتورخانه مرکزی جهت یک یا چند بلوک به منظور صرفه جوئی اقتصادی و فنی در مجموعه های ساختمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد .

  ب ضوابط و دستوالعمل عمومی و کلی

  در این رابطه رعایت کلیه دستورالعملها و ضوابط کلی مندرج در کلیه مباحث مقررات ملی ساختمان نشریه ۱۲۸ و آئین نامه های سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور که در زمینه های تاسیساتی و ساختمانی و بالاخص مطالب مهم مبحث نوزدهم مقررات ملی ساختمان که توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان اعلام گردیده است بایستی به طور خاص و عام در کلیه طرحها و محاسبات تاسیساتی و ساختمان به عنوان پایه و اساس در نظر گرفته شوند.

  • با توجه به اهمیت موضوع فهرست راهنمای مباحث تاسیساتی ساختمان و همچنین دستورالعمل‌های طراحی و محاسباتی تاسیساتی ساختمان را همراه با شرح مختصری از نکات مبحث نوزدهم که صرفه جویی در مصرف انرژی ساختمانی می باشد (مطروحه ذیل) بیان می گردد .

  ۱- دستورالعمل های طراحی و محاسباتی تاسیساتی ساختمان

  ۲- فهرست راهنمای مباحث تاسیساتی ساختمان

  ۳- رئوس‌مطالب‌مهم مبحث نوزدهم و شرح مختصری صرفه جویی مصرف انرژی در ساختمان

  ۴- نقطه نظرات فنی و اقتصادی و نتایج حاصل از اقدامات بهینه سازی .

  ۵- پایه و اساس کنترل و بررسی طرحها و نظارت بر اجراء طرح های تاسیساتی

   • فهرست راهنمای مباحث تاسیساتی ساختمان

  رعایت مقررات و مطالب مندرج در راهنمای مباحث تاسیساتی (مکانیکی و الکتریکی) در طرح و اجراء و نظارت ضروری و براساس مصوبات لازم الاجراء می باشد .

  - مبحث ۱۲ : ایمنی و حفاظت کار در حین اجراء

  - مبحث ۱۴ : تاسیسات گرمایی تعویض هوا و تهویه مطبوع

  - مبحث ۱۶ : تاسیسات بهداشتی

  - مبحث ۱۸ : عایق بندی و تنظیم صدا

  - مبحث ۱۹ : صرفه جویی و مصرف انرژی در ساختمان 

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله دستورالعمل و ضوابط کلی تاسیسات عایق بندی ساختمان

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله دستورالعمل و ضوابط کلی تاسیسات عایق بندی ساختمان, مقاله در مورد تحقیق مقاله دستورالعمل و ضوابط کلی تاسیسات عایق بندی ساختمان, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله دستورالعمل و ضوابط کلی تاسیسات عایق بندی ساختمان, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله دستورالعمل و ضوابط کلی تاسیسات عایق بندی ساختمان, تحقیق درباره تحقیق مقاله دستورالعمل و ضوابط کلی تاسیسات عایق بندی ساختمان, مقاله درباره تحقیق مقاله دستورالعمل و ضوابط کلی تاسیسات عایق بندی ساختمان, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله دستورالعمل و ضوابط کلی تاسیسات عایق بندی ساختمان, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله دستورالعمل و ضوابط کلی تاسیسات عایق بندی ساختمان

دریافت لینک دانلود به صورت خودکار بلافاصله پس از پرداخت

امکان پرداخت آنلاین از طریق کلیه کارت های عضو شتاب

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول