تحقیق مقاله رایگان استفاده از لاستیک های فرسوده در بتن

تعداد صفحات: 3 فرمت فایل: word کد فایل: 16058
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی عمران
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان استفاده از لاستیک های فرسوده در بتن

  استفاده از لاستیکهای فرسوده در بتن ...

  در هر سال فقط در ایالات متحده  ۲۵۰  میلیون تایر فرسوده به وزن بیش از  ۳  میلیون تن جمع آوری می شود. همچنین یکی از بزرگترین چالشهای محیط زیستی موجود در اطراف کلان شهرها در جهان نحوه بازیافت و حذف مواد لاستیکی زائد از چرخه زیست محیطی می باشد. یکی از راه حلهای که برای حل این مشکل پیشنهاد شده است استفاده از ذرات لاستیک تایر بعنوان یک ماده افزودنی در مصالح بر پایه سیمان است.

  اگرچه بتن یک ماده محبوب و پراستفاده در مصالح ساختمانی است اما دارای تقطه ضعفهایی نیز می باشد . همانند مقاومت کششی پایین ، شکل پذیری پایین ، جذب انرژی کم، انقباض و جمع شدگی بتن (shrinkage) و در پی آن ترک خوردگی ناشی از آن و در نهایت ترکهای ناشی از عمل آوری نامناسب و سخت شدگی بتن (hardening and curing cracking). یافته های جدید نشان می دهد که استفاده از ذرات تایرهای فرسوده به میزان زیادی می تواند این نقاط ضعف بتن را برطرف کند. هر چند استفاده از لاستیک در آسفالت بیشتر از یک دهه است که صورت می گیرد اما کاربرد آن در بتن بتازگی صورت گرفته است و تحقیقات زیادی بر امکان سنجی آن انجام شده. هرچند این تحقیقات هنوز کامل نشده است اما روشهای آزمایشی مختلفی برای کاربرد این لاستیک ها حاصل گردیده است .

  معمولا جایگزینی کامل سنگدانه های درشت دانه(شن) و سنگدانه های ریزدانه(ماسه ) با لاستیک بدلیل کاهش مقاومت شدید مناسب بنظر نمی رسد. ولی با جایگزینی نسبت کمی از آن با سنگدانه ها کاهش مقاومت ناچیزی صورت می گیرد که قابل صرفنظر کردن است.

  مطالعات نشان می دهد که میزان لاستیک نباید از ۲۰-۱۷  درصد کل حجم سنگدانه ها بیشتر شود . همچنین آزمایشها نشان می دهد که استفاده از لاستیک در مخلوط بتن سیمانی میزان انقباض و ترکیدگی بتن در اثر از دست دادن آب (drying shrinkage) ،شکنندگی و مدول الاستیسته بتن را کاهش می دهد و بطور کلی پایایی و دوام  ( durability) و سرویس دهی بتن سیمانی را افزایش میدهد. بتازگی دکتر زاوو (Dr. Zhu) استاد دانشگاه آریزونا در آمریکا تلاشهایی را برای کاربرد بتن لاستیکی در پروژه های مسکونی و تجاری آغاز کرده است. او در نمونه خود در حدود ۸  درصد وزن سیمان از لاستیکهای فرسوده ریزشده استفاده کرده است.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان استفاده از لاستیک های فرسوده در بتن

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان استفاده از لاستیک های فرسوده در بتن, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان استفاده از لاستیک های فرسوده در بتن, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان استفاده از لاستیک های فرسوده در بتن, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان استفاده از لاستیک های فرسوده در بتن, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان استفاده از لاستیک های فرسوده در بتن, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان استفاده از لاستیک های فرسوده در بتن, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان استفاده از لاستیک های فرسوده در بتن, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان استفاده از لاستیک های فرسوده در بتن, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان استفاده از لاستیک های فرسوده در بتن
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت