تحقیق مقاله رایگان مصرف بیش از حد سیمان باعث کاهش مقاومت ساختمان می گردد .

تعداد صفحات: 2 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 18773
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی عمران
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان مصرف بیش از حد سیمان باعث کاهش مقاومت ساختمان می گردد .

  اگر قصد ساخت و ساز خانه دارید سعی کنید از سیمان کمتر استفاده کنید؛ چراکه به عقیده تعدادی از کارشناسان؛ مصرف زیاد سیمان در ساخت بنا، مقاومت ساختمان را کاهش می‌دهد و ضمن این که باتوجه به بالا بودن قیمت سیمان زیاده روی در مصرف آن توجیه اقتصادی ندارد.

  در ایران هرچند ساختمان سازی‌ها با شیوه‌های جدیدی که در دنیا به کار گرفته می شود همسو نیست و به عبارتی هنوز شیوه های تولید صنعتی ساختمان وجود ندارد اما با به کارگیری تدابیر ویژه‌ای می‌توان مقاومت ساختمان‌ها را افزایش داد تا در مواقعی نظیر سیل و زلزله خسارت زیادی به جای نگذارد.در این ارتباط رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن به خبرنگار ما گفت: مصرف زیاد سیمان در ساخت بنا با وجود افزایش هزینه تمام شده به کاهش مقاومت بتن منجر می‌شود.

  در عرف متداول است که هرچه مقدار سیمان بیشتر باشد مقاومت بتن نیز بیشتر می شود، ولی امروزه مشخص شده که مصرف بالای سیمان در بالا بردن مقاومت بتن کم تاثیر است و تنها هزینه ها را افزایش می دهد.وی ادامه داد: بر همین اساس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن درصدد است به جای قید مقدار سیمان در بتن های مصرفی برای احداث بنا، مقدار مقاومت بتن را ذکر کند. پس از زلزله بم مشخص شد که سیستم های جدید باوجود مصرف سیمان کمتر از مقاومت بالا تری برخوردار است. وی تصریح کرد: در حال حاضر شرکت های داخلی و خارجی در حال ارائه مدل هایی در مرکز تحقیقات ساختمان هستند تا بتوان هزینه ساخت و مقاومت ساختمان‌ها را ارزیابی کرد.

  رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن گفت: در هیچ جای دنیا به اندازه ای که در ایران نیاز به مسکن و خانه سازی هست مشکل مسکن وجود ندارد و حتی در برلین چندین هزار واحد مسکونی اضافی تخریب و تبدیل به فضای سبز می شود. وی تصریح کرد: زلزله بم نشان داد برخی ساختمان‌ها که با مصالح سنتی ولی به شکلی علمی ساخته شده‌بودند با حداقل خسارت مواجه شده‌اند. در کشور موفق به ارائه سیستم‌های جدید نبوده ایم و صنعت ساختمان به دلیل تلخیر در بازگشت سرمایه همواره با مشکل در استفاده از روش‌های جدید مواجه بوده است.حیدری‌نژاد یکی از روش‌های کاهش هزینه ساختمان را رویکرد به سوی قطعات «مدولار» دانست و افزود: ایجاد کارگاه‌های صنعتی برای ساخت قطعات به صورت مدولار در اندازه‌های مشخص می تواند به کاهش هزینه‌های ساخت منتهی شود

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان مصرف بیش از حد سیمان باعث کاهش مقاومت ساختمان می گردد .

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان مصرف بیش از حد سیمان باعث کاهش مقاومت ساختمان می گردد ., مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان مصرف بیش از حد سیمان باعث کاهش مقاومت ساختمان می گردد ., تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان مصرف بیش از حد سیمان باعث کاهش مقاومت ساختمان می گردد ., مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان مصرف بیش از حد سیمان باعث کاهش مقاومت ساختمان می گردد ., تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان مصرف بیش از حد سیمان باعث کاهش مقاومت ساختمان می گردد ., مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان مصرف بیش از حد سیمان باعث کاهش مقاومت ساختمان می گردد ., تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان مصرف بیش از حد سیمان باعث کاهش مقاومت ساختمان می گردد ., مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان مصرف بیش از حد سیمان باعث کاهش مقاومت ساختمان می گردد . ، موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان مصرف بیش از حد سیمان باعث کاهش مقاومت ساختمان می گردد .
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت