تحقیق مقاله رایگان Windows Recovery شما را نجات خواهد داد

تعداد صفحات: 4 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 20637
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی کامپیوتر
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان Windows Recovery شما را نجات خواهد داد

  اگر در کار با ویندوز XP دچار مشکل شدید و با استفاده از راه حل های معمولی نتوانستید مشکل خود را حل کنید ، Windows Recovery ابزاری قدرتمند است که شما را قادر می سازد هنگامی که کامپیوتر نمی تواند فرایند بوت به ویندوز را به درستی انجام دهد،به محتویات رایانه دسترسی داسته باشید و برخی اقدامات بازیابی را انجام دهید.

   

   

  اگر در کار با ویندوز XP دچار مشکل شدید و با استفاده از راه حل های معمولی نتوانستید مشکل خود را حل کنید ، Windows Recovery ابزاری قدرتمند است که شما را قادر می سازد هنگامی که کامپیوتر نمی تواند فرایند بوت به ویندوز را به درستی انجام دهد،به محتویات رایانه دسترسی داسته باشید و برخی اقدامات بازیابی را انجام دهید.
  کار با این برنامه درست مشابه آن است که کامپیوتر را با دیسکت راه اندازی کنیم . بنابراین نیاز دارید تاحدی با فرامین آن سیستم عامل و کار با آن آشنا باشید تا بتوانید به درستی از Windows Recovery استفاده کنید . کاملا واضح است که استفاده ازاین برنامه ، در حالت کلی و معمولی ضرورت ندارد و تنها هنگامی که سایرراه حل ها نتوانند مشکل شما را حل کنند، استفاده ازآن توصیه می شود.
  همان طور که گفته شد، استفاده از این نرم افزارتنها هنگامی پیشنهاد می شود که کامپیوترقادر به ورود Windows XP نباشد وگرنه، اگر بتوانید وارد ویندوز شوید ، مجموعه ابزارها و نرم افزارهای ارائه شده در ویندوز بعید است که نتوانند مشکلات شما را حل کنند . البته لازم به ذکر است که استفاده نادرست از این برنامه نیز می تواند باعث بروز مشکلات بیشتری در ویندوز شود . یعنی با پاک کردن یا تغییر ماهیت فایل ها به صورت ناصحیح باعث می شوید مشکلات بیشتر شوند .
  بازهم توصیه می کنیم قبل از آنکه بخواهید از Windows Recovery برای حل مشکلاتتان استفاده کنید ، مطمئن شوید که با استفاده از Last know good settings و استفاده از Safe mode تلاشتان را انجام داده اید و به سرانجام موفقی نرسیده اید .
  برای استفاده از این برنامه به CD ویندوز اکس پی و همچنین کلمه عبور administrstor نیاز خواهید داشت که تمام اقدامات را باید توسط همین خط فرمان انجام دهید . برای اطلاع از نحوه کارو فرامین موجود ، می توانید help را در خط فرمان تایپ کنید و Enter را فشار دهید .
  راهنمای گام به گام این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید آسیب وارد شده را تا حد امکان شناسایی و اصلاح کنید تا کامپیوتر بتواند به درستی بوت شود . اگر برای انجام این فرایند به اطلاعاتی بیشتر نیاز دارید، به سایت http://www.webtree.ca/windowsxp/repair-xp.html مراجعه کنید .
  ● راهنمای گام به گام
  یک بازیابی سریع قبل از شروع هر کاری ، از محتویات سیستم یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و Recovery را اجرا کنید .
  ۱- اگر کامپیوتر نمی تواند فرایند بوت در ویندوز را اکس پی را به درستی انجام دهد، آن را reboot کنید. هنگامی که ویندوز برا ی اجرا شدن فراخوانده می شود، باید یک لیست از چند آیتم را رو به روی خود ببینید. Last know good setting را انتخاب کنید. اگر این آیتم کاری را از پیش نبرد، راه حل دیگر آن است که در حالت safe mode وارد ویندوز شوید.
  ۲- اگر Last know good setting یا safe mode نتوانستند کاری کنند، مجبورید کامپیوتر را مستقیما ازروی CD بوت کنید. در صفحه خوش آمد گویی شما با چندین آیتم رو به رو خواهید شد که دربرگیرنده انواع نصب ویندوز، خواهند بود. باید کلیدR، بزنید تا وارد Windows Recovery شوید .
  ۳- برای دسترسی به تنظیمات نصب ویندوز، در این مرحله شما باید کلمه عبور administrator را که درحین نصب به ویندوز داده شده است را بدانید.اگر به دسترسی این مراحل را بگذرانید، درنهایت به یک خط فرمان Dos دسترسی خواهید داشت.
  ۴- در این قسمت تعداد محدودی از دستورهای سیستم عامل Dos فعالند و شما می توانید با استفاده از آن ها، مشکلات زیادی را مرتفع کنید. اگر boot sector دیسک سخت آسیب دیده است ، می توانید با دستور Fixboot آن را بازیابی کنید. یعنی تایپ کنید Fixboot و سپس enter را فشاردهید و برای تایید، کلید Y را بزنید.
  ۵- کامپیوتر را reboot کنید. اگر Fixboot به درستی اجرا شده باشد، باید بتوانید به راحتی به ویندوز اکس پی دسترسی پیدا کنید. اگر باز هم کاری صورت نگرفت ، دوباره کامپیوتر را با CD بوت کنید و به Recovery باز گردید. سپس در خط فرمان، help را تایپ کنید و enter را فشار دهید تا تمام دستورهای موجود را ببینید و از آن ها استفاده کنید.
  ۶- اگر نسخه پشتیبان مناسبی تهیه نکرده اید، می توانید از هر کدام از این دستورها برای بازیابی اطلاعات آسیب دیده استفاده کنید. اما ممکن است مشکلات شما به خاطر خطاهای هارد دیسک هم باشد که می توانید با استفاده ازفرمان chkdsk هارددیسک را اسکن کنید. این کار به تصحیح فایل های سیستمی نیز کمک خواهد کرد.
 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان Windows Recovery شما را نجات خواهد داد

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان Windows Recovery شما را نجات خواهد داد, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان Windows Recovery شما را نجات خواهد داد, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان Windows Recovery شما را نجات خواهد داد, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان Windows Recovery شما را نجات خواهد داد, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان Windows Recovery شما را نجات خواهد داد, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان Windows Recovery شما را نجات خواهد داد, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان Windows Recovery شما را نجات خواهد داد, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان Windows Recovery شما را نجات خواهد داد, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان Windows Recovery شما را نجات خواهد داد
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت