تحقیق مقاله آیا می دانستی که...

تعداد صفحات: 21 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 21153
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: سایر موضوعات
قیمت قدیم:۱۲,۵۰۰ تومان
قیمت: ۸,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله آیا می دانستی که...

  نخستین کشاورزان 9 هزار سال پیش از میلاد مسیح دست به پرورش گیاهان زدند و اولین بار در مناطقی از خاورمیانه زراعت به طور گسترده انجام می‌شد. گرایش ایشان از شکار به زراعت باعث اسکان بشر در کنار مزارع شد. با ورزیده شدن کشاورزان در تولید محصولات کشاورزی و پرورش دام امکان سکونت برای افرادی پدید آمد که می‌توانستند به کارهای دیگری بپردازند و مواد غذایی مورد نیاز خود را از کشاورزان بخرند. امروز زراعت تبدیل به یک دانش و صنعت بزرگ شده و با استفاده از تکنولوژی خاص، سالانه میلیون‌ها تن انواع گیاهان خوراکی و صنعتی در جهان تولید می‌شود

   

  * آیا میدانستی که دارکوب ها قادرند 20 بار در ثانیه به تنه درخت ضربه بزنند؟

   

  * آیا میدانستی که یک انسان بالغ که تقریبا" پنج لیتر خون در رگهایش جاریست اگر یک و نیم لیترش را از دست بدهد احتمال مرگش بسیار بالاست؟

   

  * آیا میدانستی که مدت زمان گردش سیاره عطارد بدور خود دو برابر مدت زمان گردش آن بدور خورشید میباشد؟

   

  * آیا میدانستی که 90 درصد سم مارها از پروتئین تشکیل یافته است؟

   

  *آیا میدانستی که قلب میگو ها در سر آنها قرار دارد؟

   

  * آیا میدانستی که گونه ای از خرگوش قادر است 12ساعت پس از تولد جفت گیری کند؟

   

  * آیا میدانستی که سطح شهر مکزیک سالانه بیست و پنج سانتیمتر نشست میکند؟

   

  * آیا میدانستی که موشهای صحرایی سالانه یک سوم منابع و ذخایر غذایی جهان را نابود میسازند؟

   

  * آیا میدانستی که بیشترین سرعتی که انسان آن را تجربه کرده است چهل هزار کیلومتر در ساعت در سال شصت و نه میلادی با سفینه آپالو ده بوده است؟

   

  * سالها قبل، یکی از جانورشناسان برای نخستین بار به استرالیا رفت. ناگهان از مشاهده جانور عجیبی که با دم بلندش، جهش کنان طول صحرا را می پیمود به هیجان آمد! رو به یکی از بومیان کرد و پرسید نام این جانور چیست؟ مرد بومی پاسخ داد: کانگورو! پس از بازگشت جانورشناس به کشورش، عکس و تفصیلات جانور عجیبی که می پنداشتند کانگورا نام دارد در روزنامه ها چاپ شد، و امروز نیز به همین اسم نامیده میشود. امّا بد نیست بدانید سالها بعد که دانشمندان با زبان بومیان استرالیا آشنا شدند دریافتند که واژه کانگورو در زبان بومیان آن سرزمین یعنی: من نمیدانم!!! به هر حال این نام که حاصل یک اشتباه لپی میباشد از آن زمان تاکنون بر روی این جانور باقی مانده است

  آیا میدانستی بعد از مرگ انسان قلب انسان چهار ساعت و ششها شش تا هشت ساعت، کبد دوازده ساعت، لوزالمعده هفده ساعت و کلیه ها بیست و چهار ساعت بدون اکسیژن زنده هستند

   

  * آیا میدانستی که بزرگترین کوه یخی که در سال 1956 از قطب جنوب جدا شد طول آن به سیصد و سی و پنج کیلومتر و عرض آن به پنجاه و هفت کیلومتر میرسید یعنی به اندازه کشور بلژیک بود؟

   

  * آیا میدانستی درازترین جانور یک نوع کرم خاکی است که درازای آن به بیش از پنجاه و پنج متر میرسد؟

   

  * آیا میدانستی که آچار فرانسه را فرانسوی ها درست نکردند بلکه این سوئدی ها بودند که این آچار اختراع کردند و جالبتر اینکه در خود فرانسه این آچار بنام آچار انگلیسی معروف است؟

   

  * آیا میدانستید که اغلب مارها دارای 6 ردیف دندان میباشند؟

   

  * آیا میدانستی که شمپانزه ها قادرند مقابل آینه چهره خود را تشخیص دهند اما میمونها نمیتوانند؟

   

  * آیا میدانستی که قلب والها تنها 9 بار در دقیقه میتپد؟

   

  * آیا میدانستی که در فرمان آزادی کورش (قانون حقوق بشر). که 2541 سال پیش با خط میخی روی استوانه بزرگی نوشته شده و امروز در موزه لندن است، این جمله ها آمده اند: « انسانها آزادند که هر خدایی را که دلخواه آنها است بپرستند، آنها آزادند که در کشور دلخواه خویش زندگی کنند، همگی باید در آرامش و صلح زندگی نمایند

   

  * آیا میدانستی که اولین کلیسای ساخت بشر یعنی کلیسای پطرس مقدس در انطاکیه ترکیه میباشد؟

   

  * بزرگترین طلای سفیدی یکپارچه که تاکنون یافت شده ، طلای سفیدی بود که در حدود صد و شصت سال پیش در حوالی سیبری به دست آمد. این طلای سفید دوازده و نیم کیلوگرم وزن ، و در زمان خود سی و دو هزار و پانصد دلار ارزش داشت

   

   

  * آیا میدانستی اگر سر لاشخور مو یا پر داشت هنگامی که با منقار خود از گوشت لاشه تغذیه می کرد، میکروبها وارد موهایش می شدند و همان جا رشد می کردند اما بی موئی سر لاشخور باعث می شود که کله این حیوان در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گیرد و در نتیجه میکروبها روی سرش از بین بروند

   

  * آیا میدانستی چین بیشتر از هر کشوری همسایه دارد، چین با سیزده کشور هم مرز است

   

  * آیا میدانستی موریانه ها قادرند تا 2 روز زیر آب زنده بمانند

   

  * آیا میدانستی که کبد انسان بین سیصد تا پانصد روز کاملا نو میشود، یعنی اینکه از سلولهای جدیدی برخوردار میشود؟

   

  * آیا میدانستی که داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه - وزارت آب - سازمان املاک -سازمان اطلاعات - سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنیان نهاد؟

   

  * آیا میدانستی درازترین دم به سوسمار آبهای شور تعلق دارد که درازای آن به سه متر میرسد؟

   

  * آیا میدانستی قدمت خالکوبی به بیش از 5000 سال میرسد؟

   

  * آیا میدانستی که کبوتر ماده اگر تنها و دور از هم جنسان خود باشد نمی تواند تخم بگذارد، امّا اگر خود را در آیینه ببیند به تصور اینکه کبوتر دیگری وجود دارد تخم میگذارد؟

   

  * راستی میدانید تا چه عمقی میتوان بدون وسایل غواصی شنا کرد؟ بایستی بگوییم که در سال نود و شش میلادی یک غواص کوبایی بنام فرانسیسکو فرارس توانست بدون هیچ گونه وسایل غواصی تا عمق صد و سی متری برود و بدین طریق رکورد جهان را بنام خود ثبت کند. ولی با وسایل بسیار پیشرفته غواصی میتوان تا عمق هشتصد متری هم رفت ، این وسایل بیشتر در صنعت نفت برای مته کردن کف دریا استفاده میشود

   

  * آیا میدانستی که داریوش در بین سالهای 518- 519 قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بروی کاغد آورد؟

   

  * آیا میدانستی که مردها از 100 هزار سال پیش شروع به اصلاح کردن صورتهای خود کرده اند، آنها به کمک گوش ماهی و صدفها این کار را انجام میدادند؟

   

  * آیا میدانستی که فیثاغورث که بدلیل مذهبی از کشور خود گریخته بود و به ایران پناه آورده بود توسط داریوش کبیر دارای زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد بود؟

   

  * آیا میدانستی لایه بیرونی پوست انسان هر دو هفته یکبار با سلولهای جدید تعویض میشود؟

   

  * آیا میدانستی احتمال ابتلای یک نوزاد به بیماری دیابت از طرف مادر دیابتی یک و نیم درصد و از طرف پدر دیابتی شش درصد میباشد؟

   

  * آیا میدانستی بیشترین جراحی های پلاستیکی در اسپانیا انجام میشود؟

   

  * آیا میدانستی مردم فیلیپین به بیش از هزار لهجه سخن میگویند؟

   

  * آیا میدانستی کلمه شاهراه از راهی که کورش کبیر بین سارد پایتخت کارون و پاسارگاد احداث کرد گرفته شده است؟

   

  * آیا میدانستی بیشترین روزنامه در چین به چاپ میرسد، روزانه صد میلیون نسخه یعنی ده درصد کل روزنامه های جهان در چین به چاپ میرسد؟

   

  * آیا میدانستی خلیج فارس 500 هزار سال قدمت دارد

   

  * آیا میدانستی که تنها با خوردن یک عدد گوجه‌فرنگی در روز نزدیک به نصف نیاز روزانه‌تان به ویتامین ث را دریافت می‌کنید؟

   

  * آیا میدانستی که اردنی ها چاقترین مردمان دنیا را دارند، بهتر از این را هم بدانید که هفتاد و پنج درصد از خانومها و شصت درصد آقایون اردنی چاق هستند؟

   

  * آیا میدانستی که اولین مردمانی که نخ را کشف کردند و موفق به ریسیدن آن شدند ایرانیان بودند؟

   

  * آیا میدانستی در هر دقیقه شش نفر بر اثر بیماری دیابت در جهان جان خود را از دست می دهند، این شش نفر کسانی هستند که در آخرین لحظات بروز بیماری و در نهایت اوج بروز بیماری از بیماری خود اطلاع پیدا می‌کنند؟

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله آیا می دانستی که...

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله آیا می دانستی که... , مقاله در مورد تحقیق مقاله آیا می دانستی که... , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله آیا می دانستی که... , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله آیا می دانستی که... , تحقیق درباره تحقیق مقاله آیا می دانستی که... , مقاله درباره تحقیق مقاله آیا می دانستی که... , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله آیا می دانستی که... , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله آیا می دانستی که... , موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله آیا می دانستی که...
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت