تحقیق مقاله رایگان تیر اندازی

تعداد صفحات: 4 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 22054
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: تربیت بدنی
قیمت: ۰ تومان
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان تیر اندازی

  تیراندازی یکی از قدیمی ترین ورزش هایی است که هنوز هم انجام میشود. در اینجا نمیخواهیم شما را به زمانی ببریم که انقلاب تیر اندازی انجام شده، بلکه می خواهیم از تاریخ بشر و انسان بگوییم.

   

   
  شاهدان قدیمی که تیراندازی را از زمانهای بسیار دور در انجام میدادند شاید بتوان تاریخ انجام آنرا به "عصر سنگی" نسبت دادند (در حدود 20000 سال قبل از میلاد مسیح). مردمان اولیه زمانی که در مصر باستان زندگی میکردند از تیر و کمانهای ابتدایی استفاده می کردند که قدمت استفاده از این ابزار به چیزی حدود 5 هزار سال پیش از شروع اولین نشانه های جنگاوری در روی کره زمین بر میگردد.
   
  در چین قدمت تیر اندازی به زمان حکومت سلسله شانگ (Shang - در حدود سالهای1027 تا 1766) بر می گردد. در زمان جنگ ارابه ای هر تیمی از سه مرد تشکیل می شد، یک راننده ارابه، یک نیزه دار، و یک تیر انداز. در زمان حکومت ژوZhou از 256 تا 1027 قبل از میلاد، خاندان سلطنتی در مسابقات تیر اندازی شرکت میکردند که با مراسم جشن و موسیقی و ... همراه بود.
   
  گسترش در آسیا
  هنگامی که چینی ها در قرن 6 میلادی ژاپنیها را با تیر اندازی آشنا کردند، این مساله تاثیر برجسته و شگرفی روی رسوم و سنن مردم آسیای شرقی گذاشت. یکی از هنرهای رزمی ژاپنیها به نام Kyujutsu (کمان و نیزه) که امروزه در این کشور با نام کیودو (Kyudo)یکی از روشهای کمان داری است، از ورود تیر اندازی در همان دوران سرچشمه گرفته است. کیدوی مدرن و پیشرفته یکی از متدهای پیشرفت و بهبود فیزیکی، ذهنی و روحی است.

   

   
  تیراندازی زنان - دهه 40 میلادی

  در دوران Greco-Roman، کمان و نیزه بیشتر برای شکار و کارهایی از این قبیل مورد استفاده قرار می گرفت تا جنگ و ستیز و خونریزی! تیراندازان در مواقع دیگر سال در کار گاه های کوزه گری و سفالگری دیده میشدند. البته این شاخه ورزشی به سرعت در آسیای شرقی و کشورهای مجاور آن توسعه یافت. آشوریها و پارتها جزو کسانی بودند که در توسعه این ورزش رزمی گامهای بلندی برداشتند. از آتیلا اسطوره تیر و کمان در سده های پیشین، هنوز به نیکی یاد می شود.

   

   
  اساطیر تیر اندازی
  در قرنهای پیشین محبوبیت تیر اندازی به قدری بود که حتی تاثیر آن را در ادبیات قومی و شعر سرایی هم میتوان دید. حتی در تصویر سازیهایی مانند رابین هود که از معروفترین و مطرحترین چهره های این عرصه به شمار میرفت.
   
  مراجع مختلف و متعدد در خصوص تیر اندازی حاکی از وجود داستانها و افسانه های گوناگونی در ادبیات کهن یونان است. اولیسز (Ulysses) قهرمان حماسه اودیسه منسوب به هومر (Homer) شاعر نابینای یونانی در کتاب بیستم یکی از بهترین نمونه های این افسانه ها است. اولیسز به واقع یکی از قهرمانان تیر اندازی در اساطیر است. پنه لوپه (زوجه اودیسوس) فکر میکرد که همسرش بعد از 20 سال غیبت پس از جنگ بزرگ تروا (Troy) هرگز باز نمی گردد. خواستگاران فراوانی او را احاطه کرده بودند، اما بالاخره اولیسز از جنگ تروا بازگشت و در قالب یک چوپان به زندگی اش ادامه داد و با استفاده از تیر و کمان و مهارتش در این رشته توانست به همسرش خبر دهد که چه کسی است!! ادبیات انگلیس همچنان به اسطوره های خود در این رشته و تاثیر آن در ادبیات کهن کشور افتخار می کند.

   

   
  هدف یا سیبل تیراندازی

   

  تاسیس فدراسیون جهانی
  اولین رقابتهای رسمی و سازمان دهی شده تیراندازی در فینسبری (Finsbury) انگلستان در سال 1583 برگزار شد که حدود 3000 شرکت کننده داشت. در طول جنگ 30ساله سالهای 1618 تا 1648 که استفاده از سلاح های آتش زا باب شده بود، تیر و کمان دیگر کاربرد چندانی نداشت و کم کم به یک ورزش و رقابت هیجان انگیز و سرگرم کننده تبدیل شد.

   

   
  بدنه اصلی سازمان تیر اندازی بین المللی با نام فدراسیون تیر اندازی (FITA) در تاریخ 4 سپتامبر 1931 در لهستان با حضور 7 کشور (فرانسه، چک، سوئد، لهستان، مجارستان، ایتالیا و ایالات متحده آمریکا) تاسیس شد. پس از آن با انجام مسابقات زیر نظر اتحادیه رسمی پس از مدتی این رشته به بازیهای المپیک هم راه پیدا کرد. به طوریکه به سرعت برایش قوانین جهان وضع کردند و رقابتهای قهرمانی آن هم شهرت جهانی پیدا کرد.

   

   

   

   

  ساختار تشکیلاتی هر هیات : 
  -- هر هیات ورزشی شرکت ملی گاز ایران متشکل از رئیس هیات ، دبیر هیات و گروه متخصصان( 3 نفر) . رئیس هر هیات از سوی دبیر شورای ورزش شرکت ملی گاز انتخاب و با حکم رئیس شورا به کار گمارده می شود . سایر اعضا را رئیس هر هیات انتخاب و برای صدور حکم به دبیر شورا ورزش شرکت ملی گاز معرفی می گردد .

   

  وظایف دبیرهیات :
   * انجام کلیه امور محوله از سوی رئیس هیات در چهار چوب شرح وظایف و مسئولیتهای مصوب .
   * پیگیری انجام تصمصم های رئیس هیات و گزارش مغایرتها .
   * نظارت بر انجام وظایف سرپرستان ، مربیان ، داوران و بازیکنان و کارکنان هیات حسب اختیارات تفویض شده از سوی رئیس هیات مربوطه و در چات وظایف هیات ، تهیه گزارش های لازم برای رئیس هیات .
   * برنامه ریزی تشکیل جلسه های هیات تدوین و ارسال دستور جلسه و دعوتنامه ، تهیه صورتجلسه و ارائه آن به رئیس هیات وپیگیری انجام مصوبات 
   اهم وظایف هیئت های ورزشی :
   * برنامه ریزی و تدوین تقویم ورزشی پیشنهادی توامبا منابع مالی ، انسانی، تجهیزاتی و فیزیکی مورد نیاز برای پیشنهاد به شورای ورزش شرکت ملی گاز ایران .
   * پیاده سازی و اجرای دقیق و درست دستورالعمل ها و مصوبه های شورای ورزش .
   * پیش بینی و امکان سنجی گسترش رشته ورزشی مربوط در سطح شرکت .
   * پیش بینی و برنامه ریزیو ارزیابی محتوای دوره های آموزشی کوتاه  میان و بلند مدت در رشته مربوط برای رشد کمی و کیفی و برگزاری همایشهای علمی ورزشی .

   

   

     * پیش بینی، برنامه ریزیو برگزاری گلاسهای نظری و علمی داوری و مربیگری با هماهنگی امور ورزش شرکت و فدراسیون های مربوط .
   * ارتباط مستمر با فدراسیونها و هیاتهای ورزشی در رشته مربوط از طریق امور ورزش شرکت و چارچوبمصوبات شورای ورزش .
  همکاری ، هماهنگی و مشارکت در مسابقه های سراسری شرکت ملی گاز ایران و صنعت نفت کشور ، انتخاب و آماه سازی تیم ها در رده های مختلف سنی برای شرکت در این مسابقه ها .
   * ارزیابی عملکرد مربیان بر مبنای معیارهای شناخته شده ملی و بین المللی و گزارش به رئیس امور ورزش شرکت و معرفی مربیان شایسته و مجرب به امور ورزش برای تصدی فعالیت در هیات .
   * ارائه گزارش عملکرد ماهانه فعالیت ها به رئیس امور ورزش شرکت .
   * پیش بینی اقلام و تجهیزات مورد نیاز ، ارائه آن به دبیر شورا برای طرح در شورای ورزش شرکت ملی گاز و نظارت بر خرید و تامین وسائل ورزشی ، کمک آموزشی و تجهیزاتی رشته مربوط به خود در قالب برنامه مصوب .
   * بررسی امکانات و فرصت های موجود برای گسترش ورزش در شرکت در جهت تقویت رشته ورزشی خاص .
   * نظارت کامل برقرارداد مربیان و ارائه پیشنهاد های اصلاحی و توجیهیبه دبیر امور ورزش شرکت .
 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان تیر اندازی

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان تیر اندازی, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان تیر اندازی, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان تیر اندازی, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان تیر اندازی, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان تیر اندازی, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان تیر اندازی, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان تیر اندازی, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان تیر اندازی, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان تیر اندازی
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت