تحقیق مقاله بهبود آسیب های ورزشی

تعداد صفحات: 14 فرمت فایل: مشخص نشده کد فایل: 23504
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: تربیت بدنی
قیمت قدیم:۸,۵۰۰ تومان
قیمت: ۶,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
کلمات کلیدی: N/A
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله بهبود آسیب های ورزشی

  ورزشکاران برای بهبود آسیب هایی که در طول مسابقات به آنها وارد می گردد و همچنین برای رهایی از دردهای مفصلی، شنا را انتخاب می کنند. افرادی که دچار رماتیسم و یا سایر ناتوانایی های جسمی هستند، می توانند با استفاده از شنا، هم تناسب اندام خود را حفظ کنند و هم درد خود را تا میزان بسیار زیادی کاهش دهند.

  با بدن خود خوب رفتار کنید

  دکتر "رابرت راجرز" فیزیولوژیست و مدیر لابراتوار ورزشی دانشگاه نیومکزیکو، معتقد است که شنا برای همه افراد به ویژه کسانی که محدودیت های جسمانی داشته و قادر به انجام سایر ورزش ها نمی باشند، مفید است.

  دکتر رابرت در ادامه اضافه می کند که: "شنا ورزشی است که در آن تمام عضلات بدن به کار گرفته شده و برای بیماران رماتیسمی، و کسانیکه اضافه وزن دارند، مناسب میباشد. شناور بودن در آب سبب می شود یک تناسب عمومی به بدن القا شود، فشار آب سبب می شود مفاصل سفت شده و خطر آسیب رسیدن به بدن در مقایسه با ورزش هایی که در خشکی انجام می شود پایین بیاید. زمانیکه در آب شناور هستید، بدن تنها 50% از وزن اصلی خود را تحمل می کند، در این حالت وزن سینه 25% تا 30% شده و وزن گردن نیز به 10% کاهش پیدا می کند.

  ورزشکاران برای بهبود آسیب هایی که در طول مسابقات به آنها وارد می گردد و همچنین برای رهایی از دردهای مفصلی، شنا را انتخاب می کنند. افرادی که دچار رماتیسم و یا سایر ناتوانایی های جسمی هستند، می توانند با استفاده از شنا، هم تناسب اندام خود را حفظ کنند و هم درد خود را تا میزان بسیار زیادی کاهش دهند.

  شنا همچنین برای افرادی که دچار بیماری هایی هستند که ممکن است در اثر فعالیت های شدید بدنی افزایش پیدا کند، نیز مثمر ثمر واقع خواهد شد. حتی به افرادی که دچار آسم هستند نیز توصیه می شود که از بین ورزش های متفاوت شنا را انتخاب کنند. چراکه هوای مرطوب و گرم سبب می شود تحریک کمتری در مجاری تنفسی آنها ایجاد شود.

  شنا در تناسب اندام نه تنها در هنگام شنا فشار زیادی به بدن وارد نمی شود، بلکه بهترین راه برای ایجاد تناسب اندام نیز محسوب می شود. هنگام شنا کردن تمام عضلات بدن به کار گرفته می شوند که در این میان می توان به ماهیچه های شانه، کمر، شکم، پا، باسن، و ران اشاره کرد و از آنجایی که مقاومت آب 12 برابر هواست، سبب می شود که قدرت و نیروی فرد افزایش پیدا کند.

  شنا کردن هم سبب افزایش نیروی جسمانی می شود و هم دستگاه تنفسی را تقویت می کند که با توجه به این مطلب کمتر ورزشی را می توان پیدا کرد که شامل چنین مزایایی باشد. اما آیا شنا می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند؟ دکتر رابرت در این زمینه می گوید: "سؤالات مختلفی در این مورد مطرح می شود و اغلب افراد سؤال می کنند که شنا چگونه می تواند به سوختن کالری کمک کند؟" تحقیقاتی در این زمینه انجام شده که حاکی از آن است که کاهش وزن از طریق شنا کردن قدری مشکل است. زمانیکه در آب غوطه ور می شویم، این فرورفتگی در آب سبب می شود که متابولیسم بدن کاهش پیدا کند، زمانیکه متابولیسم آرام شود، بدن نیاز به کالری کمتری پیدا می کند و بالطبع میزان کمتری از کالری سوخته میشود.

  در حالیکه رابرت چنین نظریه ای را بیان می کند در پایان می افزاید که البته این نتیجه نیازمند تحققات بیشتر است و هنوز به طور قطعی نمی توان ادعا کرد که شنا به درد کاهش وزن نمی خورد؛ اما بد نیست نظریه محققان دیگر را نیز بشنویم: آنها معتقدند که شنا نیز مانند سایر ورزش ها نیاز به ممارست و تداوم داشته و برای بدست آوردن نتیجه مطلوب باید از یک برنامه مدون استفاده شود."پژوهشگران معتقدند که برای کاهش وزن از طریق شنا، ابتدا باید یک مرحله تند و با فشار زیاد (سرعتی) را انجام دهید، سپس فشار خون را پایین آورده، وارد یک مرحله کند و استقامتی شوید.

  اگر طبق این دستور العمل شنا نکنید، مثل این است که در حال پیاده روی نرم و آهسته هستید. "سو نلسون" کارشناس ورزش های آبی در مؤسسه ورزش های آبی کلورادو، آمریکا، اظهار می دارد که بیماران چاق بسیار زیادی را از طریق شنا درمان نموده. او می گوید: " مردی 250 کیلویی به من مراجعه کرد که دچار رماتیسم مفصلی نیز بود.

  من او را به عنوان یکی از کارکنان مجموعه پذیرفتم و او موفق شد 150 کیلو از وزن خود را کم کند."از کجا باید شروع کرد محققان معتقدند که برای شروع می توانید مربی شنا بگیرید یا به استخر های گروهی ملحق شوید. البته برخی از استخر ها هستند که نام "حرفه ای" را به ابتدای اسم مجموعه ورزشی خود اضافه کرده اند؛ نباید کلمه "حرفه ای" شما را به اشتباه بیندازد و تصور کنید که فقط افرادی که شنا را به طور کامل بلد هستند می توانند به این استخر ها وارد شوند؛ نه! این مجموعه ها دوره های ابتدایی، متوسط و پیشرفته را برگزار می کنند و حتی کلاس های تفریحی نیز دارند.در جلسات اول، انجام حرکات ریتمیک شنا و نفس گیری قدری مشکل به نظر میرسد.

  مربیان شما را به تدریج با نحوه درست انجام حرکات و نفس گیری آشنا می کنند. آنها در هر زمان به طور مجزا بر روی یک مبحث تمرین می کنند.اگر جزء افراد مبتدی هستید، به آرامی شروع کنید

  شیوع روماتیسم مفصلی در زنان و درمان با شنا

  یک فوق تخصص روماتولوژی با بیان این که شیوع روماتیسم مفصلی در زنان ۲ تا ۳ بار بیش از مردان است افزود : بیشترین سن شیوع این بیماری در دهه سوم و چهارم عمر افراد است و بسته به شرایط محیطی و ژنتیکی در گروه های سنی پائین نیز بروز می کند.

  مرجانه کریمی در گفت وگو با ایسنا « آرتریت روماتوئید » (روماتیسم مفصلی ) را یک بیماری مفصلی پیشرونده مزمن با مکانیسم خودایمنی تعریف و اظهار داشت : این بیماری تقریبا همه مفاصل از مفصل فک تا مفصل پا را درگیر می کند.

  وی شیوع روماتیسم در مفاصل مختلف را متفاوت عنوان کرد و گفت : شیوع این بیماری عمدتا ” در مفاصل کوچک دست و مچ دست همچنین در مفاصل کوچک پا و مچ پا رخ می دهد.

  این استادیار دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان این که کلیه بیماری های روماتولوژیک علت مشخص شناخته شده ای ندارند تصریح کرد : زمینه ژنتیکی بیماری « آرتریت روماتوئید » از اهمیت زیادی برخوردار است .

  وی با تاکید بر نقش عمده استرس در بروز روماتیسم مفصلی ابراز داشت : در بسیاری از موارد با وجود زمینه ژنتیکی در فرد تا هنگامی که در معرض استرس های روانی قرار نگیرد بیماری نمود خارجی نخواهد داشت .

  این پزشک متخصص عوامل عفونی از جمله برخی ویروس ها و باکتری های موجود در محیط واکسیناسیون مصرف غذاهای دارای ترکیبات نگهدارنده و نیترات همچنین مصرف غذاهای آماده را از جمله عوامل محیطی موثر برشمرد که در صورت وجود زمینه ژنتیکی مساعد فرد را مستعد ابتلا به آرتریت روماتوئید می کند. 

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله بهبود آسیب های ورزشی

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله بهبود آسیب های ورزشی, مقاله در مورد تحقیق مقاله بهبود آسیب های ورزشی, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله بهبود آسیب های ورزشی, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله بهبود آسیب های ورزشی, تحقیق درباره تحقیق مقاله بهبود آسیب های ورزشی, مقاله درباره تحقیق مقاله بهبود آسیب های ورزشی, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله بهبود آسیب های ورزشی, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله بهبود آسیب های ورزشی, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله بهبود آسیب های ورزشی
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت