تحقیق مقاله رایگان جامپر چیست ؟

تعداد صفحات: 4 فرمت فایل: word کد فایل: 24749
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی الکترونیک
قیمت: ۰ تومان
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله رایگان جامپر چیست ؟

  جامپر چیست ؟

  جامپرها یک قطعه ی ریز هستند که به وسیله ی آن ها می توانیم تنظیمات یک قطعه ی سخت افزاری را به صورت فیزیکی عوض کنیم.

  در جدولی که روی بدنه ی هارد دیسک ها وجود دارد دنبال حالت Slave بگردید. شما باید جامپر هارد دیسک دوم را با توجه به توضیحات جدول روی بدنه ی هارد دیسک در حالت Slave قرار دهید. حالا وقتی کامپیوتر خاموش است در کیس را باز کنید. در کیس هارد دیسک را پیدا کنید. هارد دیسک با کابلی به مادربردتان وصل است. این کابل معمولا دارای 2 جای اتصال است. ممکن است هم به هارد دیسکتان و هم به CD-Rom تان وصل باشد. شما می توانید به همین روش کابل هارد دیسک دوم را به مادربردتان وصل کنید. برای این کار می توانید جای اتصال دوم را از CD-Rom جدا کنید و به هارد دیسک دوم وصل کنید. حالا شما 2 تا هارد دیسک را با یک کابل به مادربردتان وصل کنید.

  هارد دیسک کامپیوتر شما به عنوان میزبان و هارد دیسک دوم به عنوان مهمان است. حالا باید برقی را که هارد دیسک دوم نیاز دارد تأمین کنید برای این امر به نوع فیش برقی که به هارد دیسک متصل است دقت کنید. احتمالا یکی از این نوع فیش های مثل آن در کامپیوترتان هست که به هیچ جایی و هیچ چیزی وصل نشده است. این کابل ها همگی به سیستم اصلی برق کامپیوتر وصل شده اند. یکی از این فیش های آزاد را به هارد دیسک مهمان وصل کنید. حالا کامپیوترتان را روشن کنید.

  به محض این که روشن شد کلید Delete را فشار دهید تا وارد تنظیمات مادربرد شوید. این منو برای هر نوع مادربردی فرق می کند اما در این منو تنظیمات مربوط به هارد دیسک وجود دارد. به منوی standard Cmos Features بروید. معمولا تنظیماتی در مادربرد های جدید به صورت پیش فرض وجود دارد که هارد دیسک ها را در حالت اتوماتیک شناسایی می کند. اگر به این صورت هارد دیسک را نشناخت شما تنظیم این قسمت را در حالت auto بگذارید تا مادربردتان به صورت خودکار هارد دیسک را شناسایی کند.    حالا از منو بیرون بیایید  و   گزینه  Save an Exit را بزنید.

  اگر تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید کامپیوترتان مثل حالت اولش کار می کند. ویندوز بالا می آید. اما وقتی My Computer را باز کنید متوجه می شوید که پارتیشن های جدید اضافه شده است که همان پارتیشن های هارد دیسک مهمان است. حالا اطلاعاتی را که لازم دارید در بین دو هارد دیسک کپی کنید. این کپی هم دقیقا مثل زمانی است که در هارد دیسک خودتان اطلاعات را از جایی در جای دیگر کپی می کنید. بعد از این که کارتان تمام شد، کامپیوترتان را خاموش کنید و همه چیز را به حالت اولش برگردانید. هارد دیسک مهمان را جدا کنید و کابل برق و کابل مادربرد را به حالت اول برگردانید. جامپر را دوباره به حالت اول روی مادربرد قرار دهید. این حالت روی بدنه ی هارد دیسک با عنوان Master مشخص شده است. بعد از این که همه چیز ( کابل ها و جامپر ) را به حالت اولیه برگرداندید در کیس را ببندید.

  راهنمای تنظیم جامپر ها برای ست شدن با دزدگیر فایو استار 205

  L

  H

  A0

  A1

  A2

  A3

  A4

  A5

  A6

  A7

  D0

  D1

  D2

  D3

   

  1 . کددهی چشم بی سیم ( زون 2 ) :

  جهت کددهی چشم بی سیم لازم است ، چهار جامپر داخل کادر   ( D3 - D2 - D1 - D0 ) را مانند شکل وباقی جامپرها را به صورت دلخواه بچینید و چشم را روشن نمایید. شاسیLRN  را نگه دارید تا LEDLRN روشن شود. سپس شاسی داخل چشم را فشاردهید دراین حالت چشم کد گرفته و می توانیدآن را نصب نمایید وجهت اضافه نمودن چشم فقط لازم است جامپر چشم را مانند چشم نصب شده تنظیم نمایید .دراین حالت شما می توانید به تعداد دلخواه چشم بی سیم به دستگاه اضافه نمایید.

   

  L

  1

  N

  2

  H

  3

  A0

  A1

  A2

  A3

  A4

  A5

  A6

  A7

  D0

  D1

  D2

  D3

  2 . کددهی مگنت بی سیم ( زون 2 ) :

  جهت کددهی مگنت بی سیم لازم است، چهارجامپر داخل کادر( D3 - D2 - D1 - D0 )را مانند شکل و باقی جامپرها را به صورت دلخواه بچینید و مگنت را روشن نمایید . شاسی LRN را نگهداریدتاLEDLRN روشن شود.مگنت راتحریک نمایید دراین حالت مگنت کدگرفته و می توانید آن را نصب نمایید و جهت اضافه نمودن مگنت فقط لازم است جامپر مگنت را مانند مگنت نصب شده تنظیم نمایید . دراین حالت شما می توانید به تعداد دلخواه مگنت بی سیم به دستگاه اضافه نمایید .

   

  L

  H

  A0

  A1

  A2

  A3

  A4

  A5

  A6

  A7

  D3

  D2

  D1

  D0

  3 . کددهی شوک سنسور بی سیم ( زون 2 ) :

  جهت کددهی شوک سنسور بی سیم لازم است، چهار جامپر داخل کادر( D3 - D2 - D1 - D0 ) را مانند شکل و باقی جامپرها را به  صورت دلخواه بچینید و شوک سنسور را روشن نمایید . شاسی LRN را نگهدارید تاLEDLRN روشن شود. شوک سنسور را تحریک نمایید دراین حالت شوک سنسور کد گرفته و می توانیدآن را نصب نمایید و جهت اضافه نمودن شوک سنسور فقط لازم است جامپر شوک سنسوررا مانند شوک سنسور نصب شده تنظیم نمایید . دراین حالت شما می توانید به تعداد دلخواه  شوک سنسور به دستگاه اضافه نمایید .

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله رایگان جامپر چیست ؟

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله رایگان جامپر چیست ؟, مقاله در مورد تحقیق مقاله رایگان جامپر چیست ؟, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان جامپر چیست ؟, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله رایگان جامپر چیست ؟, تحقیق درباره تحقیق مقاله رایگان جامپر چیست ؟, مقاله درباره تحقیق مقاله رایگان جامپر چیست ؟, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان جامپر چیست ؟, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله رایگان جامپر چیست ؟, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله رایگان جامپر چیست ؟
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت