تحقیق مقاله کار با دایرکتوری ها

تعداد صفحات: 7 فرمت فایل: word کد فایل: 25211
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی کامپیوتر
قیمت قدیم:۷,۰۰۰ تومان
قیمت: ۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله کار با دایرکتوری ها

  کار با دایرکتوری ها

    مفاهیم اولیه ویندوز 98

  نکته:
  • اگر بخواهیم فایل یا فولدری را انتخاب کنیم، می بایست روی آن فقط clik کنیم.
  • اگر بخواهیم آیکون را باز نماییم، روی آن دو بار کلیک می کنیم تا باز شود.
  • برای جابه جایی آیکونها از کلید سمت چپ موس استفاده می کنیم، به صورتی که روی آیکون،click می کنیم و آن را به هر کجای صفحه خواستیم می بریم.
  • وقتی از click راست استفاده می کنیم یک منوی میان بر باز می شود و هر وقت روی هر شیء، click راست کنیم منوی میان برِ به خصوصِ آن باز می شود.
  • برای ایجاد یک دایرکتوری یا فولدر ابتدا بر روی Desktop، کلیک می کنیم و منوی میان بر ایجاد می کنیم، سپس یکی از گزینه ها به نام New را انتخاب می کنیم، وقتی علامت فلش را روی new قرار می دهیم، یک منوی جانبی ایجاد می شود، در این منو، گزینه ای به نام فولدر وجود دارد، که آن را انتخاب می کنیم و روی آن کلیک می کنیم، در این حالت، همیشه ویندوز به عنوان پیش فرض، کلمه New folder را نمایش می دهد. سپس هر کلمه ای را تایپ کنیم، اسم Newfolder حذف خواهد شد و هر وقت کلید Enter را فشار دهیم یا روی آن click کنیم، این کلمه ثبت خواهد شد.
  • برای مرتب کردن آیکونها روی Desktop ،Click می کنیم، منوی میان بر ظاهر می شود، سپس گزینه Arrange Icons را انتخاب می کنیم. منوی جانبی ایجاد می شود که ما گزینهby Name را انتخاب می کنیم و Click می کنیم و سپس می بینیم که آیکونها در جاهای خاصی که از قبل تعیین شده قرار گرفته اند. حال اگر ما گزینه Auto Arrange را انتخاب کنیم، دیگر نمی توانیم جای آیکونها را تغییر بدهیم.

    خودآزمایی:
  1) منوی میان بر چگونه ظاهر می شود؟

  1. با Click کردن بر روی شیء مورد نظر
  2. با Click راست بر روی شیء مورد نظر
  3. با Double Click بر روی شیء مورد نظر
  4. با Drag and Drop بر روی شیء مورد نظر
  گزینه 2  

    2) با از بین بردن Shortcut یک برنامه چه اتفاقی می افتد؟

  1. برنامه مورد نظر نیز از بین خواهد رفت.
  2. امکان اجرا کردن برنامه وجود نخواهد داشت.
  3. برنامه اجرا می شود ولی امکان بروز مشکلات در آینده وجود دارد.
  4. برنامه از روشهای دیگر، قابل اجراست.
  گزینه 4  

    3) برای مرتب سازی Icon ها از چه طریقی باید اقدام کنیم؟

  1. Click بر روی Task bar
  2. Click راست بر روی Task bar
  3. Click بر روی Desktop
  4. Click راست بر روی Desktop
  گزینه 4  

    پنجره:

  در پنجره، در قسمت بالا، آیکون مورد نظر دیده می شود. در سمت راست گزینه هایی را می بینیم که علامت × مربوط به بستن پنجره به کار می رود. گزینه مربع که مربوط به Maxziminze است و گزینه بعدی برای Minimize کردن پنجره به کار می رود.
  در قسمت زیر این نوار، قسمتی است به نام منوبار که باعث می شود تا ما منوهای زیادی را داشته باشیم. در زیر منوبار، قسمتی است به نام آدرس بار، که مشخص می کند که ما عملاً در چه فولدری قرار داریم. در زیر آدرس بار، قسمتی است به نام Tool Bar یا نوار ابزار که معمولاً میان بری است برای عملیات روزمره. در زیر نوار ابزار، قسمتی است که قسمت اصلی پنجره است که آیکونهای مورد نیاز در آن دیده می شود.
  Scroll bar، زمانی ظاهر می شود که تعداد آیکونهای ما زیاد باشد و در فضای محدود پنجره جا نشود، در این صورت به کمک scroll بارها به سمت چپ و راست حرکت می کنیم و بقیه قسمتهای پنجره را مشاهده می کنیم.
  نکته:
  برای بستن پنجره، راههای مختلفی وجود دارد، یکی از آنها استفاده از علامت × می باشد. راه دوم: از راه منوی File، گزینه close را انتخاب می نمائیم. راه سوم: اینکه با استفاده از دبل کلیک روی آیکون بالای پنجره، پنجره را می بندیم. راه چهارم: استفاده از کلیدهای ترکیبی Alt f4 است. راه پنجم: استفاده از کلیدهای ترکیبی delete وAlt, ctrl است. راه ششم: اینکه در قسمت پایین صفحه کامپیوتر، معمولاً نام آیکون نوشته شده بنابراین روی کلید سمت راست ماوس click کرده، منویی باز می شود و ما گزینه close را انتخاب می کنیم و پنجره بسته می شود.  

    زبان انگلیسی عمومی کامپیوتر:
  موضوع: آغاز کار با E-mail

   اجتناب کردن

  Avaid

   ارزان قیمت

  Enxpensive

   به شکل اتوماتیک

  Automated

  خشمگین کردن

  Irritate

  انتخاب

  choice

  به سختی رفتن

  Wade

   رشد کردن

  Grow

  به سرعت

  Repidly

  وسایل

  Means of

  انعکاس

  Reflection

   اجزاء

  piece

  به شکل عادلانه

  Fairly

   نامه

  Envelope

   لازم

  Necessary

   احتمالاً

  probably

  مشابه

  Similarly

  جزئیات

  Detail

  منفرد

  Individual

  E-mail: it’s quick, easy to use and inexpevsive.
  At times, it can he useful for avoiding those irritating automated telephone menus that make you wade through a long series of choices.
  It is also one of the most rapidly growing means of communications to day. Writing an E- mail message is fairly easy but just like anything else; you have to learn how to do it.
  E-mail writing is like letter writing. You alreadly know how to find a piece of paper, write the necessary words, put the paper in the envelope, etc. Similarly, you probably already know how to do all of individual things that you need to do to create and send E-mail messages.
  What you may not know are the details that can help you finish the job qiulckly and easily.
  Here are a few tipe to help you. E-mail, a reflection of you!

  ترجمه:
  Email: چیزی است ساده ، به راحتی می توان از آن استفاده کرد و ارزان قیمت می باشد. بعضی وقتها، خیلی ها هم از دست این منوها خشمگین می شوند، این منوهای اتوماتیک تلفن شما را مجبور می کند، تا یک تعداد زیادی انتخابهای مختلفی را طی کنید. Email ها هم، همچنین یکی از وسایل ارتباطی امروزی است که با سرعت رو به رشد می باشد. نوشتن یک Email انصافاً ساده است ولی شما باید مانند هر چیز دیگری، نحوه انجام آن را یاد بگیرد. نوشتن Email درست مثل نوشتن نامه است.
  شما از قبل می دانید که چگونه یک قطعه کاغذ بیابید، کلمات مورد نیاز را بنویسید، نامه را در یک پاکت نامه قرار دهید و غیره. شما احتمالاً از قبل می دانید، تک تک چیزهایی را که باید انجام بدهید، نیاز دارید، برای اینکه یک پیام e- mail بسازید و آن را ارسال کنید.
  چیزی که ممکن است ندانید، جزئیاتی است که به شما کمک می کند تا کار خود را به راحتی و با سرعت بیشتری انجام دهید. اینها چند تا نکته بود که به شما کمک کرد. ایمیل فرستادن انعکاسی است از شما.  

    نکته:

  وقتی بخواهیم پنجره را به صورت تمام صفحه نشان دهیم، روی کلمه Maximize کلیک می کنیم ولی اگر بخواهیم پنجره را کمی بزرگتر یا کوچکتر کنیم، وقتی لب مرز پنجره در هر گوشه قرار بگیریم حالت فلش موس ما تغییر می کند و اگر در همان حال ما عمل Drip and Draw را انجام دهیم، سایز پنجره عوض می شود.
  برای جابه جا کردن پنجره، روی نوار بالای پنجره قرار می گیریم و می توانیم عمل جابه جایی را انجام دهیم.
  کلیدی برای سوئیچ کردن بر روی پنجره های باز وجود دارد که استفاده از کلید ترکیبی Alt + Tab است.  

    خودآزمایی:
  1. کلیدهای ترکیبی Dlete+ ctrl + Alt در محیط ویندوز چه کاربردی دارد؟

  1) Reset کردن کامپیوتر
  2) ظاهر شدن منوی میان بر
  3) ظاهر شدن پنجره close
  4) Minimize کردن پنجره
  گزینه 2  

    2. برای Minimize کردن پنجره چه کاری باید انجام بدهیم؟

  1) دو بار کلیک بر روی نوار پنجره
  2) کلیک بر روی دکمه Minimize در گوشه بالای سمت راست پنجره
  3) کلیک بر روی دکمه ضربدر در گوشه بالای سمت راست پنجره
  4) کلیک بر روی آیکن shortcut مربوط به برنامه
  گزینه 2  

    3. اگر محتوای پنجره در داخل پنجره جا نشود، کدام نوار ظاهر می شود؟

  1) Status
  2) Addressbar
  3) Toolbar
  4) seroll bar
  گزینه 4  

    روش عوض کردن نام فولدرها

  بدین صورت است که فولدری را انتخاب می کنیم، روی آن کلیک راست می کنیم تا منوی میان بر، ظاهر شود، بنابراین گزینه Rename را انتخاب می کنیم، سپس یک حالت عمودی چشمک زن روی فولدر ما ایجاد می شود و ما می توانیم نام جدید را تایپ کنیم و دکمه Enter را فشار دهیم و یا روی آن کلیک کنیم.
  نکته:
  اگر ما بر روی فایلی کلیک کنیم که ویندوز آن را بشناسد، طبیعتاً آن فایل توسط نرم افزار مناسب باز خواهد شد.  

    زبان انگلیسی عمومی کامپیوتر:
  موضوع: انواع ارتباط اینترنتی

  فرم ارتباط تلفنی

  Dial up

  شفاف کردن

  Clarifiction

   تغییر

  Conversion

  ارتباط

  Communication

   منظم

  Regular

  بنابراین

  Hence

  مقایسه کردن

  Compare

  درک کردن

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله کار با دایرکتوری ها

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله کار با دایرکتوری ها , مقاله در مورد تحقیق مقاله کار با دایرکتوری ها , تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله کار با دایرکتوری ها , مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله کار با دایرکتوری ها , تحقیق درباره تحقیق مقاله کار با دایرکتوری ها , مقاله درباره تحقیق مقاله کار با دایرکتوری ها , تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله کار با دایرکتوری ها , مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله کار با دایرکتوری ها , موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله کار با دایرکتوری ها
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت