تحقیق مقاله ربات دونده روی سطح آب

تعداد صفحات: 17 فرمت فایل: word کد فایل: 25405
سال: مشخص نشده مقطع: مشخص نشده دسته بندی: مهندسی فناوری اطلاعات IT
قیمت قدیم:۸,۵۰۰ تومان
قیمت: ۶,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله
 • خلاصه
 • فهرست و منابع
 • خلاصه تحقیق مقاله ربات دونده روی سطح آب

  ربات دونده

  ربات دونده روی سطح آب

  ایسنا: دانشمندان آمریکایی موفق به طراحی و ساخت ربات هوشمندی شدند که می تواند با سرعت قابل توجهی، همچون مارمولک روی سطح آب بدود. ساخت این ربات هوشمند می تواند افق جدید و روشنی به سوی طراحی و ساخت ربات های هوشمند چند پا، باز کنند. این ربات هوشمند که دونده آبی نام دارد، حاصل طراحی و ساخت «متین ستی» محقق دانشگاه پترزبورگ آمریکا است. از جمله امکانات این ربات هوشمند جست وجو برای یافتن قربانیان فجایعی همچون سیل و آب گرفتگی است.

  این ربات هوشمند به حسگرهای بیومکانیکی مجهز است تا بدین وسیله کیفیت آب را نیز مورد بررسی دقیق قرار دهد. همچنین نصب ریز دوربین هایی در این ربات هوشمند می تواند به ارسال گزارش های مهم به نیروهای امنیتی و ساحلی کمک کند.

  ستی که رئیس آزمایشگاه نانورباتیک دانشگاه پترزبورگ نیز هست، اخیرا از ساختار بدنی حشرات و حتی باکتری ها برای طراحی و ساخت ربات های هوشمند مورد نظرش بهره  گرفته است. از جمله طرح های جاه طلبانه وی طراحی و ساخت رباتی است که بتواند راه برود، بدود، پرواز کند و حتی از ارتفاعات بالا برود.

  کره جنوبی رباتی ساخته است که میتواند بدود. این قابلیت اولین بار در یک ربات ژاپنی ارائه شده بود و این برای دومین بار در جهان است که یک ربات دارای چنین توانایی ای ساخته میشود. یک شرکت کوچک Start-up کره ای با بودجه ای اندک موفق به ساخت این ربات شده است.
  Robotis روز پنچشنبه پرده ها را بالا زد و ربات انسان نمای مبتنی بر شبکه خود را به همه نشان داد. این ربات که موقتا RX نامگذاری شده است، میتواند با سرعت 500 متر در ساعت بدود.


  Kim Byoung-soo مدیرعامل شرکت Robotis میگوید: "این ربات از بلوکهای مجزا ساخته شده، و این بدین معنی است که میتواند به سادگی تغییر شکل دهد. چرا که از قطعاتی همچون قطعات Lego برای ساخت آن استفاده شده است."

  Kim می افزاید: "توانایی دیگر این ربات 60 سانتیمتری توانایی ارتقای نرم افزاری از طریق یک شبکه خارجی است. قابلیتی که نمونه ژاپنی فاقد آن است."

  در زمینه ساخت رباتهای پیچیده، کشور ژاپن در چندین سال گذشته پیشتاز بوده است. شرکت سونی در اواخر سال 2003 ربات QRIO را به عنوان اولین ربات دونده معرفی کرد، و همزمان، رقیب سرسختش هوندا ربات آسیمو را عرضه کرد که میتواند با سرعت 3 کیلومتر در ساعت بدود.

  به جز بخشهای مکانیکی، رباتها برخی قابلیتهای اجتناب ناپذیر دیگر نیز باید داشته باشند.مثلا بخشهای تشخیص صدا و چهره، که کلید شناختن افراد توسط ربات محسوب میشوند.

  اما هزینه ساخت یک مدل رویایی که شامل همه ویژگیها باشد، فوق العاده بالا است، به نحوی که سازندگان مجبور شده اند تنها قابلیت های ضروری روبات را در نرم افزار این ربات کوچک بگنجانند.

  کره جنوبی کمی دیر به جمع محققین رباتیک پیوسته است، اما امیدوار است با وجود بودجه کم بتواند بزودی در این راه به ژاپن برسد.

  هوندا، موسسه معروف ژاپنی در توکیو که به خاطر ساخت موتورسیکلت های پیشرفته اش شهرت دارد، در دو دهه گذشته حدود 300 میلیون دلار بر روی ربات آشیمو سرمایه گزاری کرده است.

  در مقایسه با آنها یک گروه کره ای با سرپرستی پروفسور Oh Jun-ho در موسسه علوم و فنون پیشرفته کره در سال 2002 به همراهی 3 دانشجو و با بودجه ای معادل 80 هزار دلار یک نمونه ربات دوپا ساختند.

  این گروه تحقیقاتشان را ادامه دادند، و این ربات را با اصلاحاتی به نام ربات HUBO عرضه کردند. رباتی که میتواند همچون آسیمو، به نرمی راه برود و از پله ها بالا برود.

  Robotis هم ظرف یک سال حدود 1 میلیون دلار برای ساخت ربات RX دونده هزینه کرده است. این هزینه از طریق تعریف یک پروژه مشترک با شرکت SamsungElectronics از وزارت اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی دریافت شده است.

  Oh Sang-rok مدیر این پروژه در وزارت اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی ادعا میکند که این رباتهای کره ای آینده اقتصادی روشنتری نسبت به نمونه های ژاپنیشان دارند. چرا که به جای آنکه نرم افزارهای سیستم درون آنها نهفته باشد، به سادگی از خارج قابل دستکاری هستند.

  وی می گوید: "در رباتهای ژاپنی همه نرم افزارهای مورد نیاز برای حسگرها و سایر پردازشها از قبل تعبیه شده است. در حالیکه رباتهای ما به گونه ای طراحی شده اند که نرم افزارهای مربوط به قابلیتهای مختلف بتوانند به سادگی درون آنها Download شوند."

  او می افزاید: "به همین دلیل ما میتوانیم رباتهایمان به قیمتی عرضه نماییم که متوسط مشتریان وحشتزده نشوند، در صورتی که ژاپنی ها نمیتوانند. فقط کافی است نگاهی به ربات کنار گذاشته شده QRIO شرکت سونی بیندازید."

  شرکت سونی ماه قبل اعلام کرد که تولید رباتهای QRIO را به خاطر مقرون به صرفه نبودن متوقف نموده است.

  در این شرایط وزارت اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی قصد دارد انواع مختلف ربات شبکه ای خود را در قیمتهای 1000 دلار تا 2000 دلار تا پایان سال جاری میلادی به بازار عرضه نماید.

  این رباتها به کمک چرخ حرکت میکنند، اما در نهایت با توجه به پیشرفتهای مداوم در سخت افزار رباتها، به زودی به رباتهای دوپا ارتقا خواهند یافت.

  ارشناسان از ساخت روبات جدیدی با نام ROPID خبر داده‌اند که می‌تواند بدود و در صورت لزوم، از روی موانع موجود بپرد.به گزارش فارس به نقل از اینفورمیشین‌ویک، این روبات دونده در مقابل فرمان‌های صوتی عکس‌العمل نشان می‌دهد و سیستم‌ ویژه‌ای را با نام BSRM01-01E در خود جا داده است که به کمک آن و از طریق یک تراشه مخصوص می‌تواند کلیه صحبت‌های اطرافیان را تشخیص دهد.

  ظاهر این روبات به شکل انسان طراحی شده و قد آن 38 سانتی‌متر است. زمانی که یک فرد از این ربوت سوال بپرسد، او پس از فکر کردن به سوال فرد پاسخ می‌دهد.

  بدنه این روبات از فیبرهای کربنی ساخته شده است که آن را در مقابل آسیب‌های احتمالی، سقوط از ارتفاع، ضربه‌های ناگهانی مقاوم می‌کند.
  برای پاهای ROPID دو محور شتاب‌سنج در نظر گرفته شه است که به این ربوت کمک می‌کند تا در هر شرایطی تعادل خود را حفظ کند و بتواند پس از پرش، مجددا روی دو پای خود بایستد.

  تصور کنید که شما قادر باشید تا 2 متر در هوا بپرید و یا هر گام شما 3 متر طول داشته باشد و یا اینکه بتوانید با سرعت 20 مایل در ساعت بدوید نیاز نیست که فقط تصور کنید چون محصول powerizers این امر را برایتان ممکن می سازدشما به کمک این جفت کفش فنری که قابلیت ارتجاع پذیری را دارد می توانید بر نیروی جاذبه زمین غلبه کنید. Powerizer به عنوان یک محصول نهایی برای مقاصد ورزشی این امکان را به شما می دهد که بتوانید در ارتفاعات تخیلی خود بپرید و یا با سرعت هایی که همیشه برایتان خنده دار بود بدوید.

  . این محصول به عنوان یک ماهیچه یدکی است که می تواند کشش اندام های شما را بیشتر و راحتتر ممکن سازد. نکته جالب تو جه در مورد این محصول امکان شارژ آن است که می تواند وزن شما را نادیده گرفته و بر نیروی جاذبه زمین غلبه کند. و شاید در آینده ای نه چندان دور راه رفتن و یا پریدن شما را بر روی کره ما امکانپذیر سازد. فقط باید اندکی تلاش کنید که بتوانید به کمک این کفش ابتدا ایستادن و بعد قدم زدن آهسته را یاد بگیرید. به شما پیشنهاد می کنیم که این کار را به همراهی چند نفر با داشتن محافظ برای مفاصل زانو و آرنج و سر و گردن خود آغاز کنید. نگران اندازه بودن سایز کفش برای پاهایتان نباشید. حالت فنری و ارتجاعیت آن می تواند متناسب برای هر نوع سایز پا باشد. اما وزن شما یک فاکتور اصلی در انتخاب این محصول برای پای شما به حساب می آید. این کفش برای وزن های متفاوت در انواع مختلف طراحی شده است.

  تعریف شما از یک ربات چیست؟ آیا همیشه تصور می کنید که یک ربات بایستی شبیه انسان بوده و دارای دست و پا باشد؟! چنین نیست. در دنیای تکنولوژِی و پیشرفت های مهندسی برق و مکانیک تعاریف برای ربات ها متفاوتند. این محصول یک ربات است. در نظر اول ممکن است با دیدن این ربات تا حدی نسبت به ادعای شرکت سازنده که آن را کو چکترین ربات مو جود در این کلاس کاری معرفی کرده است شک کنید. اما با اندکی تا مل خواهیم دید که این محصول حاصل تلاش پروژه عظیم DIY بوده است. منطق اصلی در اجرای این پروژه مدت زمان STAND BY این ربات پس از اتمام شارژ سیستم قدرت آن است. آنچه که سازندگان ربات را به میدان رقابت می کشاند تلاش برای افزایش این مدت زمان است. به محصول نگاه کنید که چگو نه به راحتی بر روی یک دیسک فلزی جا سازی شده است و می تواند به راحتی سیستم قدرت خود را در ضمن حرکت حمل کند. کنترل دور مو تور قدرت این ربات تا 0.5 FEET در هر ثانیه بو ده است. و به مدت زمان 15 دقیقه بعد از اتمام شارژ سیستم قدرت خود می تواند در حالت STAND BY باقی بماند و به اطراف حرکت کند. استفاده این محصول بیشتر برای مقاصد نظامی بوده و سازنده آن امیدوار است که بتواند این محصول را از لحاظ مجهز شدن به سیستم Wireless و ZingBee و نیز Alarm هایی برای زمانیکه به هر مانع و یا خطر بر خورد میکند پشتیبانی کند.

  Gray's Ladyدر یک اقدام عجیب دست به تولید نوعی چکمه با مو توری که راه اندازی آن توسط گاز صورت می گیرد زده است. این محصول افسانه فروش دائمی پو تین ها و چکمه های روسی را در بازار مورد مخاطره قرار داده است. این چکمه با وزن 70mpg به یک دونده این امکان را می دهد که تا حدود 20 مایل در ساعت را بدون احساس خستگی و استرس پیموده و حتی مسافت را با دویدن طی کند .

  می توان چنین استنباط کرد که در روسیه به جای اینکه شما با چکمه ها و پو تین ها راه بروید چکمه ها شما را راه می برند!! این همان تفکر زاییده ذهن بشر است که زیستن را آسان می سازد. با این حال هنوز متد ها و تکنو لوژی هایی که باعث پیشرفت اغلب صنعتهای روسیه گشته به عنوان یک راز در بین جوامع روسی باقی مانده و تا کنون هیچ رقیبی نتوانسته به این رموز دست یابد. به بازار آمدن محصولاتی از این قبیل باعث رکودی در صنعت پو تین کمپانی های روسی گشته به گو نهای که از سال 1994 آنها را مجبور به اختصاص دادن محصو لاتشان تنها برای مقاصد نظامی ساخته است.

  بشر همواره دست به گریبان با وحشت نجات هم نو عانش از خطر هایی از قبیل حریق بوده است. اما امروزه این وحشت تا حد زیادی کاسته شده است و می توان با خو نسردی بیشتر با این گو نه حوادث رویایی کرد. ربات ناجی مژده نوینی است در بازار ژاپن که این نگرانی ها را به حداقل رسانیده است. این ربات با هیکلی درشت و آهنین که به وسیله remote controller جهت یابی می شود بدون داشتن ترس از آتش و یا سقوط اشیا سنگین به محل حادثه رفته و آسیب دیدگان را به محل امن منتقل می سازد. کنترل این ربات به کمک یک او پراتور از راه دور که به وسیله یک دوربین که در بالای سر آن تعبیه شده است انجام می شود . نکته جالب تو جه آن است که انگشتان هیدرولیکی این ربات به گو نهای طراحی شده است که هیچ آسیبی به مصدوم وارد نمی سازدتوانایی و قدرت این انگشتان هیدرو لیکی متغیر است و بر حسب نیاز و با توجه به شرایط حادی که در آن واقع می شود این قدرت قابل تغییر است. طراحی دقیق و وزن سبک این ربات با داشتن ویژگی های منحصر به فرد انسان گو نه آن این امر را منطقی می سازد که برای نجات انسان مستلزم پرداخت میایون ها دلار باشد!!

  دانشمندان تا به حال روبات‌هایی ساخته‌اند که راه می‌روند و حرف می‌زنند. حتی روبات‌های دونده هم یافت می‌شوند، اما یک دانشمند و پروفسور از کره جنوبی، قصد دارد گام‌های بیشتری برای توسعه این‌گونه ربات‌ها بردارد و مفهوم جدیدی از ساختار شبه جنسی را در ساخت این روبات‌ها اجرا کند. به گزارش سرویس بین‌الملل «بازتاب»، «کیم جونگ هون»، مدیر مرکز تحقیقات روبات ITRC، از یک سری کروموزم‌های مصنوعی بهره گرفته است که به گفته وی، امکان احساس سرزندگی را برای روبات‌ها فراهم می‌آورد و آنان را به سمت تکثیر و تولید مثل هدایت می‌‌کند.

 • فهرست و منابع تحقیق مقاله ربات دونده روی سطح آب

  فهرست:

  ندارد.
   

  منبع:

  ندارد.

تحقیق در مورد تحقیق مقاله ربات دونده روی سطح آب, مقاله در مورد تحقیق مقاله ربات دونده روی سطح آب, تحقیق دانشجویی در مورد تحقیق مقاله ربات دونده روی سطح آب, مقاله دانشجویی در مورد تحقیق مقاله ربات دونده روی سطح آب, تحقیق درباره تحقیق مقاله ربات دونده روی سطح آب, مقاله درباره تحقیق مقاله ربات دونده روی سطح آب, تحقیقات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله ربات دونده روی سطح آب, مقالات دانش آموزی در مورد تحقیق مقاله ربات دونده روی سطح آب, موضوع انشا در مورد تحقیق مقاله ربات دونده روی سطح آب
ثبت سفارش
عنوان محصول
قیمت